Споделена история от Секс и интимност

Проблем с Клеопатра :(
Здравейте, от няколко дни имам неприятен проблем, свързан с моята така любима вагина. :D

Адски много ме сърби, вече става болезнено. Нямам никакви видими проблеми от сорта на ранички, гъбички, течения и такива. Поддържам добра хигиена, особено сега, когато постоянно ме сърби, постоянно се мия, но не минава. Не използвам някакви прекалено ароматизирани превръзки или сапуни и душ-гелове, ако предположим, че е от това, защото е много чувствителна кожата ми там. Идея си нямам какъв може да е проблема, ако някоя девойка е имала подобен проблем, нека удари едно рамо, преди да се консултирам с гинеколог.

За уточнение - водя редовен полов живот с приятеля си, и двамата сме се изследвали за интимни болести и такива. При него няма проблем, но при мен не минава, вече 3-4 дена и това ме спира да правя любов с него, тъй като на моменти си е направо болезнено.

На 20 години съм, случвало ми се е така да ме сърби преди 5-6 години, още не водех полов живот. Цяла седмица с болки и ужасно сърбене, но мина от само себе си, та възможно ли е да се сменя кожата там, вътре или нещо подобно и от там да идва проблема.

И да доуточня, тъй като при някой момичета има подобен, по-лек сърбеж, след епилация - при мен този филм го няма, така че и това отпада.

Моля ви, дайте някакви съвети, но нека не са от сорта на колко съм неграмотна, къде се пише запетайка, да си я измия или да си я начеша :D Пробвала съм, не става.
Благодаря, че прочетохте историята ми.

Kleopatra

Коментари

1.   отиди на гинеколог веднага. Според мен си хванала нещо, може да не е полово предавано, може обаче и приятелят ти да е „мръднал„ и да те е заразил... лекар и това е

2.   Гъбички. Купи си клодтримазол (май така се казваше) на паста и се мажи... има и вагинални свещички против гъбички, но не помня как се казваха... Но най-добре иди на преглед.

3.   Мен веднъж така ме сърбеше ужасно много и не знам защо. Понеже майка ми е лекар й казах и ми даде някакъв крем да се намажа, но не помня името. И така ми мина. Съветвам те да потърсиш някое мазило от аптеката.

4.   да отиде при гинеколг и да се изследва от какво е сърбежа-непременно. Щом е толкова упорит сърбежа най-вероятно е кандида-т. е. гъбички. Гъбичните заболявания са много упорити и изискват сериозно лечение. И сега вървете да се изледвате кой на кого е кръшнал-страшно смешни коментари или пък въпроси намирам тук. Не зависи и от хигиената толкова много-просто си ги пипнала и те страшно много се размножават. Аз също съм имала подобен проблем и беше от гъбичките. Сърбежът е ужасен и нетърпим. И не се чуди толкова.

5.   здравей, и аз миналия месец имах същия проблем, болеше ме и ме сърбеше, ужасно. купих си дамски душ, сварих си лайка(от аптеката се купува насипно, все едно за чай) около 1 шепа и така се промих. веднага ме облекчи и след ден пак повторих промивката и се оправих. дано и на теб да ти помогне. това е хубаво да се прави 2-3 пути в месеца. успех :)

6.   аз знам също, че този сърбеж точно на това място може да е признак за диабет, но не искам да те плаша изследвай се все пак и за това да си сигурна, ако не е това по-добре отиди при гинеколог. :)

7.   100% са гъбички! Но иди на гинеколог, а не се лекувай сама :)

8.   Много ви благодаря. То всичко може да е признак за нещо, но това за диабета е в много, ама много редки случаи, плюс това - преди 2 месеца съм си правила изследвания на хормоните, на главата, на сърцето, всичко и нямам никакви проблеми.

Сигурно са гъбички, но не мога да разбера как са се получили, чесно.. :(

9.   Как са се получили ли? :) Басейн е един вариант, изобщо не е задължително да са предадени по полов път. Аз от дете имам такъв проблем и всъщност вината си е моя - родителите ми винаги ми казваха да не седя във ваната, а аз все това правех... и майка ми, и баща ми са с гъбички по краката, та така. По онова време лекарят ми каза, че може и от дупето да са се пренесли, защото естествената среда на тези гъбички са червата и там не създават никакви проблеми, но понякога успяват да се пренесат във вагината и става инфекция. Лайката наистина помага за този проблем. Има и лекарства, които вършат работа (до следващия път, то е като с херпесите), но аз бих препоръчала хомеопатията като начинът с най-малко странични ефекти. И задължително да се лекуват и двамата, нищо че партньорът може да няма оплаквания. Другото, което бих посъветвала е да не се мие прекалено с измиващи средства. Колкото повече се мие, толкова повече се изсушава лигавицата и толкова по-податлива става тя за този вид проблеми, защото се нарушава естествения й баланс, затова - измиване не повече от веднъж на ден (най-добре след ходене по голяма нужда, за да се елиминира поне този риск), а през останлото време само промивки с лайка и някакво предписано от конвенционален медик или хомеопат лечение.

10.   Номер 9, много ти благодаря за изчерпателният проблем.
Хубавото е, че ги хванах още в началото, преди да е станало хронично.
Правих си една промивка с вода и чесън, която четох тук и доста ме облекчи. Сега мисля да те послушам и това с лайката няколко пъти, ако проблема продължава, ще се обърна към лекар, че им нямам много доверие.
При последното ми посещение при гинеколог ми вкараха една толкова стара и ръждясала тръба, че още настръхвам като се сетя.
А това с лайката, как става точно? Пак с топла вода ли какво?

11.   Измий се отдолу с лайка... до 5мин ще ти мине!
Пробвала съм минава!
Свари лайката и се измий отвън

12.   До №10 (авторката):

"При последното ми посещение при гинеколог ми вкараха една толкова стара и ръждясала тръба, че още настръхвам като се сетя. " - Смени гинеколога щом с ръждясала тръба ти бъкка!

*De§§ityy

13.   Не вари лайката, а само направи запарка като за чай (заливаш с вряла вода и оставяш да престои, като изстине до приятно топла, прецеждаш) и подмиваш в легенче отвън, а отвътре може и с интимен душ, но трябва добре да измиваш с гореща вода и сапун преди и след употреба както легенчето, така и душа. Другият вариант е просто да поливаш с канче без да допираш или да правиш голям памучен тампон напоен с лайката и след изтриването с него веднага да го изхвърляш с цел да се сведе до минимум повторно пламване. Хайде, бързо оздравяване!

14.   Мерси момичета, много сте мили.
Правих си промивка с тетра, после с риванол, така ме посъветва фармацевт, да ме облекчи, до като отида на гинеколог, че сега са празници и не са на работа, а както споменах не ми се ходи при някой случаен.

Обаче има нов проблем, след като снощи 2 пъти правих тази промивка с чесън, днес с тетра и т. н сърбежа почти спря, но на 1-2 места ми са се получили гадни ранички. Същественото е, че днес ми течеше розово течение с неприятен мириз, не много обилно.. след 3-4 часа си стана направо червено и много ме боляха яйчниците. Та доста ми течеше кръв.. сега в последните 1-2 часа е много по-леко пак едно такова светло и не ми прилича на цикъл, НО тези дни по принцип трябва да ми дойде. И общо взето колкото и глупаво да звучи не мога да разбера в цикъл ли съм, това от проблема ли е, и прочие. Много ми е притеснено, а ще посетя лекар след 2-3 дни.
Ако имате предположения, бих се радвала да ги чуя.

15.   И аз имах такъв проблем! Отидох на генеколог и ми изписаха лекарство против гъбички- клодтримазол както беше написано в по-долните коментари. :) дано ти помогнах

16.   Течението, ако не е с обичайната миризма на цикъла ти, значи най-вероятно не е той. А има и вариант за някаква вътрешна инфекция. При мен миналото лято се получи такава (не беше гъбична, така и не се разбра каква точно беше, защото изследванията не показаха нищо нередно), но течението беше по-скоро кафеникаво и не добре миришещо, като на сушен салам, а пък цикълът като ми дойдеше, ми беше супер кратък и не течеше бистра кръв, а и тя кафеникава. В крайна сметка, след няколко месеца се разкашлях по стечение на обстоятелствата и докторицата ми изписа антибиотик, явно широкоспектърен, от който кашлицата не ми мина, но пък другият ми проблем се повлия много добре...

Не ти препоръчвам обаче да пиеш лекарства от тежката артилерия на своя глава без първо да са правени изследвания с какво точно си имаш работа. Също така не пробвай наведнъж няколко вида лечение, че крайният резултат и сама си го усетила. Започваш с едно, което ти се струва най-разумно, лекуваш се с него няколко дни, защото едва ли има лекарство, коедо да действа от раз на момента, и едва, ако видиш, че то няма ефект, пробваш нещо друго, докато някой от вариантите сработи. Хайде, бързо оздравяване и във вторник не отлагай посещението при лекар.

18.   спасението е тетра вариш я прецеждаш я и след това правиш вънкашни промивки.:)

19.   и според мен всяка една жена има гъбички колкото и да е хигиенична. лично аз се мия с тетра и съм много доволна

20.   Може и да не са гъбички. Сърбежи има и при повишена захар в кръвта - диабет и проблеми с хормоните, т.н. Жените усещаме първо там сърбеж, защото така сме устроени..