Споделена история от Секс и интимност

Контрацептивни лепенки
Здравейте! На 18г съм и имам приятел от вече 2 години. Имам намерение да посетя генеколог, но искам да се допитам до "потребители" на тези контрацептиви, с които е свързана темата.
Досега винаги сме действали с презерватив, само веднъж със спермициден гел, съчетан с прекъснат полов акт. Много добре съм запозната с методите за контрацепция, но ми изникнаха в главата няколко въпроса.
1. Опасни ли са хормоналните лепенки при нераждали жени?
2. Като започна да ги лепя, мога ли в случай, че не се чувствам добре да ги прекъсна?
3. Диафрагмата за многократна употреба ли е (освен че се маха задължително на 24 часа поне) или еднократно и след това се купува нова?

Коментари

1.   Ако ползваш, също и прекъснат акт да не стане фал. Аз реших да ползвам спермицидни таблетки и сега чакам второ бебе...

2.   Момиче, малка си още! Ползвайте си презервативи, не си разбърквай от рано хормоните, щото на някой не му е кеф да нахлуват гуми!

3.   Тези неща никак не са надеждни, а и хормоналните средства са нож с две остриета и е възможно да има странични ефекти като напълняване, окосмяване, нередовен цикъл. Понеже и аз с презерватив не усещам нищо, ние с жена ми ползваме фарматекс вагинални капсули. От години ползваме без да комбинираме с прекъснат акт и не са ни дънили. Надеждността явно е добра. Това е нещо като топче, която се поставя във вагината. Изчкава се няколко минути и после няма проблем да свършва в теб. Единствения недостатък е, че малко се разтича понякога и става прекалено хлъзгаво, но поне не се губи чувствителност като с презерватива.

Диафрагмата също не е много надеждна. Имай предвид също, че в дните преди и след мензиса шанса за забременяване клони към нула, дори и да не ползвате въобще предпазни средства. За повече информация прочети за календарния метод.

Мисълта ми е, че ако се страхувате, можете да комбинирате глобулите с календарния метод, а в по-опасните дни да комбинирате глобули с прекъснат акт. Но според мен няма нужда чак от толкова препазване. Само с глобулите вероятността да стане фал е достатъчно малка. Поне съдейки по моя опит. Само не трябва да се миеш със сапун преди и след акта, а само с вода.

4.   Той има ли проблем с презервативите, че искаш ти да си тровиш организма? Ако той няма проблеми (сещаш се загуба на ерекция след слагането на презерватива) няма нужда да се жертваш все пак един ден ще ставаш майка . Дори един аспирин наврежда на организма , я камо ли тия неща

5.   Прекъснатият полов акт е отврат. По добре е изобщо без акт. Въпреки това, всякакви други неща, убиват спонтанността още преди акта. Затова не ползвахме спирали, хапчета, глобули, гелове, кондоми, всякакви неща, които от безсъзнателен рефлекс превръщат секса в планирано "мероприятие", нещо като напиването. Но резултатът прекъснатия акт, за 8 години е две деца и три аборта.

6.   Номер 3, глобулите (вагиналните капсули) са лекарствен продукт против вагинални инфекции, отпускан единствено по лекарско предписание.
Идея си нямам как с жена ви ги използвате като контрацептив.

7.   Презервативи е най-добре. Таблетките не са никак безвредни. Изтегли си приложение на телефона, отбелязвайки си цикълът, има още доста опции, излиза и кожа горе-долу ти е овулация та при всички случаи ще ти е от полза.

8.   Диафрагма от къде си закупуваш? Тук в БГ не мога да намеря ?

9.   от 3 до 6

това не са глобули, а капсули (песари) и са си точно локално противозачатъчно. Предполагам, че тези, които са написали листовката, са доста по-добре запознати от теб.

https://apteka.framar.bg/30000066/фарматекс-вагинални-капс-18-9-мг-10

ето ти листовката

10.   Авторката: Ще се намери ли някой, който вместо да разпитва, кое и как и защо, да отговори на въпросите, които конкретно съм задала? И аз вече тотално се обърках за тези хормонални лепенки. Едни ги хвалят, други са против.

11.   от номер 3

аз мисля, че достатъчно конкретно съм отговорил. ХОрамлните контрацептиви си имат рискове. Ако смяташ, че си заслужава риска - ОК. Ама аз лично не бих рискувал.

Дори ти дадох и алтернатива ито безопасна. Не знам какво си недоволна от коментарите.

12.   Слушай сега!
Нищо хормонално не пий, н 3 е прав:това е нож с две остриета!
Майката на мъжа ми е починала на 32г от белодробна емболия...от лошо дозирано противозачатъчно!!
Аз пих такива само месец и край!
Не ми понесоха и бях на презервативи...до спиралата!
И нея ще махам, защото има адско кървене...
И май пак ще я карам на презервативи...

Успех!

Ж44