Споделена история от Секс и интимност

За хубавите и лошите целувки
Здравейте! Наскоро ми се случи да целуна мъж, по който не бях наистина хлътнала. И странното е, че краката ми се подкосиха от една нищо и никаква целувка! И имам усещането, че съм достигнала нирвана, когато ме целува, на втората среща беше същото. И сега седя и се чудя - защо се чувствам по този начин заради човек, който дори и не харесвам толкова много, а с други, по които съм си изгубила ума напълно - не изпитвам абсолютно нищо, все едно целувам камъни.
Случвало ли ви се е подобно нещо, обяснение имате ли защо? Наистина не вярвам, че е въпрос на това до колко си научен, но друго като че ли не намирам...

Коментари

1.   Определено ми се е случвало второто. Още не съм сигурна защо. Смята се, че ние жените можем да усетим чрез целувка колко тестостерон има отсрещния. Това обаче какво общо има не знам. Ще следя темата.

2.   Може би заради съвместими феромони.

3.   Първо кажи на колко си? правила ли си секс? колко други мъже си имала преди това?
Аз да ти кажа ходих едно време с един арабин ама много интелигентен висшист, не е бил от бежанец, не е красавец нормален изглеждащ мъв, но ако знаеш как целува само... направо подмокрях от долу да ти кажа а не да ми подкосят краката както ти казваш.. а за секса с него след това да не говорим.. често си мисля за него когато правя секс с друг.
Не знам но наистина както каза н1 явно ние жените се усещаме тестостерон в един мъж от целувка или мирис или друго има истина в това.
Като спиш с него пиши какво се случва и как беше темата и на мен стана интересна.

5.   1. Имате съвместими феромони
2. Той знае как да целува.
Чрез целувката и обмяната на слюнка, за части от секундата мозъкът поличава информация за партньора, дали е подходящ за създаване на поколение или не. Феромоните нямат нито мирис нито вкус който да сме способни да осъзнаем, но нашия мозък разшифрова информацията. И феромоните са виновни за факта че понянога хлътваме по хора, които на пръв поглед не са наш тип.
Другото възможно обяснение е досега да си имала лошия късмет да си с мъже които не умеят да целуват (има доста такива) и сега да ти се подкосяват краката с мъж който умее да целува. Всъщност техниката на добрата целувка е съвсем проста, много по-лесна от техниката на лошата целувка.

7.   Оставете псевдонаучните обяснения, всичко е просто опит. И да се целуваш се учиш както на всичко останало - с практика.