Споделена история от Секс и интимност

Изопринозин?
Здравейте!
Аз съм момиче на 20 г.
С приятеля ми заедно от 1 месец. Той ми е първият и от 2 седмици водя полов живот. Той е на 25 г., с много момичета е бил. Та днес видях едно лекарство върху шкафа му. Изопринозин. На кутията му пишеше 3 месеца. Не съм го питала за какво е. Страх ме е да няма някаква полова предавана болест. В интернет прочетох всякакви статии и съм доста объркана. Моля Ви за съвети.

Благодаря, предварително!

Коментари

1.   Ползвай презервативи !!!!!!

2.   Това е имуностимулатор - 3 месечен прием на имуностимулатор обикновено е съпътстващо лечение при кондиломи, но може разбира се да му е предписано и по друг повод, няма как да знаеш със сигурност.

3.   На сегашната ми приятелка й бяха открили някаква раничка, която се е образувала вследствие на папилома вирус. Горяха й я по някакъв начин и след това и двамата трябваше да пием изопринозин около 3 месеца, за да се повиши имунитета и да унщожи вируса. За момчетата не е опасен, но при момичетата води до рак на шийката на матката.

След тези интервенции периодично ходи на прегледи на гинеколог.

Поздрави!

4.   И аз пия изопринозин през грипния сезон, не се вкарвай във филми. ;)

6.   Аз го пия през есенния период за предпазване от вируси и укрепване на организма.
Попитай го направо за какво ги пие щом се съмняваш за здравето му. Пази сама себе си- винаги с предпазни средства.

7.   Попитах го. Каза, че го пие за подсилване на имунитета. После видях и др. лекарства Кондилин и Sterillium Virugard. Казала съм му, че ако е болен да ми каже, за да ме прегледат и мен. Много се ядоса и директно ми каза : " Аз, ако бях болен нямаше да си легна с теб, ти не си добре" и така приключихме с темата.
Не знам какво да мисля... Да ходя ли на лекар или да му вярвам. На члена му няма нищо иначе...

(Авторката)

8.   Ти верно не си добре. Ако бях аз не щях да се ядосам, ами не знам. Нерде Ямбол, нерде Истанбул. Той човека си пие изопринозин за подсилване, ти го изкара спинозен едва ли не. Ти си пълна параноичка. И това е супер обидно за него. Аз ако бях щях да се ядосам много повече. Определено имаш нужда от преглед, само че при друг вид специалист. Прекаалено мнителна и параноична си. ама прекалено.

9.   Честно казано с новата информация направо отивай на гинеколог и искай микробиология. Защото Кондилин е лекарство единствено за кондиломи, а те не са безобидни и са много заразни.

10.   Хайде, сега, параноичка! Естествено, че ще се интересува, ако не с е е и натресла вече на нещо! И какво си подсилва младежа по това време. А Кондилин какво е?

11.   Забравих да кажа, че ми каза, че имал брадавици на ръката си и сега са изчезнали.

(Авторката)

12.   Не подценявай комуникацията. Ако нещо ти се струва гнило, притисни го до стената, щом не иска да говори открито, и ако това също не доведе до резултат, вдигайте се и отидете на изследвания и двамата. Ако откаже, значи подозренията ти са верни. Ако скъса с теб понеже "му нямаш доверие", подозренията пак се потвърждават. Един любящ партньор би направил всичко възможно, за да докаже, че е здрав и изобщо не би се държал по начин, който да дава основание за тревоги. Казал ти е някакви неща - дали е, за да ти замаже очите, никой не знае. Затова - изследвания. Че много хора изреваха вече от една камара полово-предавани инфекции, а началото винаги е: "ааа, здрав съм, много ясно, не се вкарвай във филми".

13.   Ужас, от кондиломи няма отърване. Освен рак на шийката на матката, причиняват и стерилитет. Аз имах, какво ли не пих, мазах и т. н. накрая ходих да ми ги махат с лазер. Ужасно е, горят те.
Авторке, не че аз съм за пример, ама от вчера правиш секс и вече не се пазиш.
След моя ад с тия кондиломи не съм си и помисляла за секс без презерватив. Дано и на теб да ти е за урок и бързо да се излекуваш.

14.   Може да има Папиломавирус. Аз затова го пиех. Прегледай се.

15.   Защо не ползвате презервативи? От бременност как се предпазваш? Ако взимаш противозачатъчни и правите секс без предпазни средства, това не помага срещу полово предавани болести. Кога изградихте това доверие с приятеля ти за един месец, че правите секс без презерватив? Пускаш една микробиология за твое успокоение, ако няма нищо, честито, извадила си късмет. Ако има нещо, честито, ще научиш един много важен урок по трудния начин. Пази се сама, на него не може и не трябва да разчиташ, в случай на гаф ще разбереш защо.