Споделена история от Секс и интимност

Да възстановя ли комуникацията след игнор?
Здравейте,
Преди 6 месеца имах любовна афера с колага на моя приятелка. Нещата за мое съжаление обаче си останаха на сексуално ниво и не можаха да се доразвият в дългосрочна връзка - донякъде и вината е в мен, защото мисля, че твърде лесно му се дадох, без да го накарам да положи грам усилие да ме спечели и да ме опознае. Както и да е, след кратката сексуална комуникация, той изгуби интерес към мен. Опитах се да го върна в лоното на отношенията, но не от сексуална гледна тока, а от гледна точка на срещи и комуникация, но уви без резултат. Това, което постигнах в крайна сметка е, че той се отдалечи още повече и накрая тотално ме игнорира. Измина половин година откакто спря комуникацията, въпросът ми е да се опитам ли да я възстановя и ако да - кой е най тактичният начин за това без да губя вече самоуважението си. С нетърпение очаквам съвети те ви!

Коментари

51-74 от 74

51.   Авторке, много лесно се отказваш. От мъж до мъж има разлика. Докато не опиташ всичко, не можеш да знаеш какъв ще е изходът. Бори се за щастието си, защото друг няма да го направи вместо теб.

52.   49, аз пък мисля, че взаимоотношения се градят точно с манипулация. Под МАНИПУЛАЦИЯ нямам предвид гъзенето и поведение тип изч*кай ме. И на мен ми се иска да кажа какво ми е на сърцето в един открит разговор и всичко да се оправи, но не е толкоз лесно. Хората в днешно време са лоши, не оценяват искреността, подиграват се с нея. Ние трябва да се пригодим, да постигнем желанията си с малко добронамерена манипулация. Честността само ще и подсигури разбитото сърце. Надявам се да ме разбираш.
Интересно ми стана ето този цитат "Един мъж може да направи всичко за една жена, но не и да я заобича повторно"
Невъзможно ли е след приключени отношения от мъжът след време точно този мъж да преосмисли чувствата си и да я пожелае пак до себе си? Не може ли да я преоткрие отново и да даде нов старт за връзка? Защо ви е като закон след заветното "късаме" да сте съгласни само за неангажиращ секс ако в момента няма с кого другиго, без да се замисляте "защо пък да не продължим". Така ли не припалва искрица, не изпитвате ли носталгия или нещо друго?
От моята женска гледна точка не вярвам да "не може да я заобича отново", но знам ли какво е в главата на един мъж? !

53.   Нека се намеся - знам много добре що за човек е 49. Това, че е спрял да се подписва след зачезването си от сайта не прави стила му по - малко разпознаваем. Най - обикновен дървен философ. Мисли си, че всичко му е ясно за отношенията между мъжа и жената, но всъщност се интересува само от секс. Какво сте седнали да му се връзвате? Не всички мъже са като него, за радост на жените:)

54.   Усетих го аз Н:49, че се интересува само от секса и грам не се интересува от чувствата на жените и какво им причинява - много сложни натури са тия и бягам с 200 от тях щом ги надуша! Горките момичета, които са изгоряли покрай него! Ама ние сме си виновни - за мъжа секса е секс, а жената мисли, че чрез секса постига любов! А относно втория шанс - мисля, че мъжете го дават, ако силно обичат. Но 49 е прав, в моя случай не можем да говорим за някаква голяма любов, а по скоро за наченки на такава - от една страна аз не съм сигурна в него, от друга страна той бяга. Проблемът е откъде по дяволите да знам, че това което той е изпитва е нещо специално и че ще продължи за винаги - точно заради това искам да си възстановя комуникацията, за да си създам представа за нещата. И точно тука идва емоционалнат откровеност, която ме влудява и изнервя. Но съм с усещането, че ако си изкажа нуждите и желанията ще се успокоя. Но покрай емоционалната откровенност мисля да си изкажа не само суперлативите по негов адрес, но и негативните усещания, които оставя у мен. Като ще да е откровеност да е откровенност до край - усещането, че нещо липсва, че нещо не съм доразбрана. И да благодаря на 49, че ме върна в лоното да не се отказвам :)
Автора

55.   Браво, авторке! Харесваш ми:) На твое място бих постъпила точно така - пълно изясняване, да няма чул- недочул, разбрал - недоразбрал. Обмисли си предварително точно как ще си подредиш мислите и какво ще кажеш, да не стане хаотично. Добра идея е предварително да го помолиш да те чуе без да те прекъсва. Според мен, ако е читав мъж, с такава постъпка ще му се издигнеш в очите. Но, не чакай резултати веднага. За начало ще е добре и достатъчно само примирие и размразяване. Въоръжи се с яко търпение, следвай плана и чакай да се усети... колко те е подценил:) Ако е мъж на място, ще го осъзнае. Ако не - ще те боли, ясно е. Но, сега да не би да ти е добре? А тогава поне ще знаеш, че проблемът е в него, а не в теб. Все пак ти пожелавам положителния изход, макар че никой не би могъл да го гарантира...

П. С. Може би, за да не го изплашиш е добре да премълчиш като за начало само това, че имаш чувства към него. Наблегни на развалянето на отношенията, за което те е яд, че е било за глупост. Това, само по твоя преценка, обаче.

Поздрави:

56.   52. не съм казвал, че е лесно, но за това което ти говориш си има друго определение - бяла лъжа. не е манипулативното извъртане на нещата, но си спестяваш някоя и друга дума в духа на добрите намерения. хората в днешно време са си такива каквито са били винаги - според природата и изискванията на обществото.
за цитата - това не е точен закон, а начин на живот. ако ти харесва вярваш, ако не, си гледаш другите интереси... но изхождайки от идеята, че любовта и омразата като сила на усещане са много сходни - има някаква логика в клишето. ако наистина обичаш няма сила на света която да те спре и разколебае, но хората си имат граници, страхове, задръжки, предубеждения...
53. -> каквото и да знаеш за мен, каквото и да си мислиш, че знаеш за мен си остава за теб, а за това дали си права или не има кой да ме съди, но това не си ти.
искахте мъжки коментар, получихте го. нищо не бе казано за качество.... както казах - Каквото повикало, такова се обадило;)

57.   Ок получихме ти коментара - хубав е, директен е, оценяваме го! Разкажи обаче за твоя опит - бил ли си някога нараняван, изпитвал ли си болка от жена, и как си реагирал - разговарял си с нея за наранените ти чувства или и ти си и дал игнора. На мен ми е много чудно някога казал ли си на момиче "Съжалявам". Съжалявам, че те обидих, съжалявам, че те нараних, че те игнорирах. Искаш от мен да бъда откровенна и да не манипулирам, а ти откровен ли си с жените в чувствата си? Ще се радвам да споделиш :)
Автора

58.   От 39:Авторке, ние тук хубаво си философстваме ама няма ли да споделиш ти какво направи? Нещо стана ли с това момче, видяхте ли се, изобщо има ли някакво развитие или все още си пас?

59.   Ами пратих му покана във ФБ и сега ще видим дали той ще ми я приеме. Няма да му звъня и няма да му прилагам женските номерца за сваляне. Ако ми приеме поканата, ще означава, че не ме мрази чак толкова колкото си мислех. А за мен за сега това е достатъчно. Ще ви държа в течение. Ако имате някакви други идеи и съвети за стопляне на отношения ще се радвам да ги чуя.
Автора

60.   да, бил съм нараняван, макар и само веднъж от една стара любов. не и дадох игнор, опитах се да оправя нещата и да разбера защо стигнахме до там но само се пуснах по пързалката и много други неща ми искристализираха пред очите. в опитите си да запазя връзката разбрах, че всичко е било един голям фарс и лъжа... казвал ли съм 'Съжалявам' - само когато наистина е било нужно. да се греши е човешко, и само аз си знам колко пъти съм газил лука, но за танго са нужни двама. не мога да се извинявам на всеки за нещо което сам е докарал до себе си. дали съм бил откровен с жените - толкова колкото и те с мен. казват, че добрината се оценява, но злобата се помни цял живот... много е трудно да си честен и откровен с някой който те слага по презумпция под знаменателя на всичко лошо което някога се е случило. като съм мъж - искам само секс, пари, коли и бира и не знам какво е мила дума. мъжете направиха от жените чудовища с тела от силикон, а жените направиха мъжете на чудовища без грам душевност. каквото повикало - такова се обадило!

не ви давам игнор, да не се засегнете нещо, но от мен това беше...

61.   Само да Ви информирам, номерът с извинението, разкаянието и откровенното отношение не минава - вече втори ден си чакам одобрение на поканата за приятелство! Изводът: с доброта не става!!! То трябва да има и отсреща, кой да я оцени. Вече у мен се надига желание за мъст - ще вкарам сексапила и манипулацията в действие! Такава интрижка ще му спретна на това момченце в нета, че свят да му се завие!!! Както казваше Н49 - Каквото повикало, такова се обадило!
Автора

62.   какво се случва тук?
Има ли развитие?
В крайна сметка какво искаш - да имаш връзка с този човек - пълноценна, развиваща се, топла и т. н. или да си го върнеш като секс играчка?
Ако е за секса или за това да го свалиш бързо, а после да му се изхлиш в лицето - манипулации, игрички и женските номерца, които не знам зашющо толкова оплюваха.
Ако искаш връзка - умно, търпеливо, с обич и състрадание, разбиране, откровеност и т. н.

Пиши какво става?

63.   Авторке, зарежи тази глупост. Сложи едно игнор и не се унижавай повече. Има достатъчно достойни мъже, повярвай. Аз имам такъв до себе си (малко късно го осъзнах, но навреме). Имай малко себеуважение и достойнство, а не да попаднеш в лапите на някой бездарник, който да те има за секс играчка. И не му вярвай на 49 - той е манипулатор. Някой беше казал дървен философ - да, такъв е. Доста хора тук го познаваме. С една дума - нещастник.
ПП: 53, здравей, май се познаваме :)))))

65.   Да, 63:) Познаваме се. Точно затова желанието ми да изоблича 49 беше още по - силно. :)))

66.   За съжаление част от коментара ми беше цензуриран, но.... Искала е авторката мъжко мнение... Не смятам, че 49 е достоен да дава мъжки мнения. Мъж който бяга като ужилен всеки път щом го подуши куче или непознато момиче в тъмното му поиска цигара, или пък който наговаря куп лъжи на една жена само заради едното ч*кане, а след това се чуди как да се покрие, мъж ли е? Той може и да е бил нараняван, но едва ли има жена, която да смята, че си струва да е с него, след като го е опознала. И кой може да го съди, освен хората, които го познават? Пред монитора всеки се прави на велик, а дали е така в живота?
Така че, 49, не се самопровъзгласявай за мъж, а си стой в категорийката, която ти е отредена по ирония на съдбата. Не давай "мъжки" мнения на авторката, защото точно от такива "мъже" като теб тя трябва да се пази. И изобщо не засягай темата за секса в коментарите си, за съжаление и за секс не ставаш.
Много ще съм благодарна, ако не ме цензурирате този път.

67.   Ами той е много страхлив 49 и вероятно няма да се покаже повече :))))

68.   И на мен така ми се струва...

69.   от какво да ме е страх? нападки, цинизми, ругатни... изобщо не се изненадвам... 66. наистина силно не съм предполагал колко дребнава и заядлива можеш да бъдеш дори за най-малките неща... смешно е:))) куче ме подушило, жена ми искала цигара...? !? като малък са ме хапали големи кучета и до ден днешен си нося неприятни спомени. малко ми е било а? да се изяли е по-добре нали? щеше да ти е много весело сега;) а дали ще давам цигари на всеки пиян тиин си е мой избор.
много сте красиви жените като се ядосате... и дявола не може да ви стъпи на пръста за жупела който сте готови да излеете само за да си докажете силата:)))

70.   Aми поне опитах, но нещата не се получиха - изпратих му съобщение с желание за възобновяване на приятелски отношенията и с извинение, ако с нещо е накърнен, но той не го прие. Та затова изпаднах в желание за мъст, но се чудя и се мая дали да го направя, при условие, че търся връзка от него. С моя приятелка прилагаме една стратегя, наречена The red devil -отмъщение към момче, което скъса с нея - в продължение на 8 месеца, го подлъгвахме в нета със суперлативи, с обещания за секс, интимност, приятелство и всякакви други женски хитринки,смси, телефони. Накрая на срещата организирана от него, романтична вечера с цел секс отидохме аз и тя, когато ни видя, той беше изумен, направо му пречерня. Вдигнахме му един луд скандал и го зарязохме безмълвен. След този инцидент, това момче не престава да праща любовни писма и подаръци на моята приятелка, въпреки че тя е във връзка. Даже и прави предложение за брак. Докато беше във връзка с нея, постоянно и натякваше как неможе да понася неините приятелки, след the red devil не престава да ни поздравява, да ни кани тук и там, даже вече става досаден. Незнам колко е зряло, но успяхме да постигнем една женска удовлетвореност за възмездиe. Въпросът е дали това, време което ще загубя в отмъщение, не е по добре да го инвестирам в себе си ... пък той Господ си знае работата. А и дали въобще е редно да се огнетявам до такава степен, при условие, че го харесвам и искам връзка с него. Така или иначе до 2 месеца ще се срещнем отново с това момче, покрай общи познати, които се женят ... и тогава пак ще го видя и ще го преценя на момента - до тогава, както казва 62 - "умно, търпеливо, с обич, състрадание и откровеност".
Автора

71.   До 49 (69) или т. нар. М. : Аз никъде не видях нападки, цинизми и ругатни по твой адрес, явно не си наясно със значенията на тези думи. Не мисля, че една жена, която е използвана и лъгана с най-милите думи на земята с цел секс, може да се нарече дребнава и заядлива, когато открито заяви, че това не й допада. Колкото за другите неща - те точно дребните работи показват кога един мъж е мъж или само си мисли, че е такъв. Няма чоек, който да не е хапан от куче, а някои и по няколко пъти сме хапани. Но истинският мъж застава пред жената, когато някое куче се изправи насреща им, а не се крие зад нея. Също така истинските мъже открито заявяват намеренията си пред една жена, а не изпозлват всичките си хитрини и заучени фрази, за да получат секс. Да не говорим, че всяка втора дума ти беше "ама да не ме набият". Не, няма да те набият, макар че само една моя дума пред определени хора е достатъчна, за да не могат после да те остържат от асфалта. Само че не си струва да се хаби енергия и сили заради жалко същество като теб.
Като цяло не съм сърдита, нито обидена, както сам каза преди, ти си остана "една бледа сянка в миналото". Нямам причина да се сърдя, при положение, че съм ти много благодарна, защото ти ми отвори очите за човека до мен. Не съм аз тази, която е сама, а ти си този, който се лута като муха без глава и не само, че не си наясно със себе си, но използваш цял антураж от лъжи, за да задоволиш жалкия си нагон, без да ти пука, че така може да засегнеш други хора. Но... както е казано в поговорката, "крушата не пада по-далече от дървото". В тази връзка ми стана много тъпо да гледам как пускаш жалките си коментари и се опитваш да даваш съвети на горкото момиче. Аз не мисля, че ти си правилният човек за тази цел и както виждаш, не съм единствената с това мнение. Ако имаш някакви възражения, мога да ти приложа нагледно хистори от скайп, където всичко е черно на бяло, защото изглежда, че паматта ти изневерява.
На авторката за пореден път й казвам да се откаже. Не си заслужава. "Игнор" е най-добрият вариант в случая. Има къде-къде по-достойни мъже, които чакат твоето внимание. Остави го този да си троши главата. Такива като него природата сама ги наказва.
К.

72.   Благодаря ти 71! Това и ще направя! "Игнор" и нищо друго! Наистина такива съдбата ги наказва, жалка и дразнеща картинка! Заслужавам нещо много по - добро! Прекалено готина съм, за да се задоволя с "нещо подобно". Успехи на всички в живота, а ако има нещо пикантно около това момче, потвърждаващо жалката му и смешна порода с радост ще го споделя :) Бъдете щастливи!
Автора

73.   Авторке, аз съм 71 (също 63 и 66). Просто го изолирай, казала си му каквото имаш да казваш и край. Ако той е имал интерес, досега щеше да разбереш. Мога да ти дам примери стотици и със себе си, и с хората около мен. Каквото и да направиш вече, то ще е изгубено време. Научи се кога да слагаш точката. Относно The red devil, правила съм нещо подобно преди 10-тина години по молба на моя приятелка. Тя се беше запознала с един господин в сайт за запознанства, който естествено е търсил само секс, но не е пропуснал да й обещае целия свят, за да го получи, както правят повечето нещастници. (Тези по-заможните поне ходят на проститутка, но попаднеш ли на леке без пари.... ) Момичето искаше да си отмъсти по подобен начин и аз се съгласих, въпреки че знаех, че е загубена кауза. Тя направила фалшива регистрация в сайта, сложила снимки на порно актриса и естествено загубенякът клъвнал. Дала му моя телефон, че нали трябва да чуе глас и така... аз действах, т. к. бях "човекът-глас". Уредихме си среща в едно кафе и тя отишла там с една друга приятелка. Но доколкото разбрах, нищо не е станало. Той се притеснил, полял се с бира, взел да се извинява, понеже за пред нея беше зле и на другия ден очакваше да го приемат в болница (това я лъжеше, като отказваше да се видят). Накрая уж си останаха приятели, но всичко беше загуба на време.
Така че, като го видиш на сватбата, кажи просто едно "здравей" и забрави, че съществува. Така поне ще се измъкнеш по достоен начин. А иначе точката е трябвало да я сложиш още като си разбрала какви са му били намеренията. Обикновено ние търсим проблемите в нас, а те са в отсрещната страна. Тук вече ще ти дам пример със себе си. Преди сегащния си приятел, имах някакви отношения с един колега. Казвам някакви, защото и той не знаеше какво иска. Ту "искам да сме заедно", ту "не искам". Ако го попиташ за конкретна причина - не знае. Аз реших да поизчакам известно време и да видя накъде ще тръгнат нещата. Е - на никъде. Около година си беше на "не знам какво искам", като става дума за мъж на 35, не за дете. Аз постепенно загубих интерес, но не му казах нищо, само се дръпнах. После се запознах със сегашния си приятел и почти веднага, като се разбра, че ще сме заедно му казах, че съм влюбена в друг и искам да съм с него. Той веднага се стъписа - ама как, защо, какво, ами той! Него жена не го изоставяла. Казах, че винаги има първи път, да се оправя, аз искам другия. 1-2 седмици ми игра на наранен, но не му мина номера. После разбрах, че почти веднага се е запознал с друга, с която "не знае какви са им отношенията" и до ден днешен след 3 г. Ту такава била, ту онакава, все нещо не му изнася, същите неща слушам за нея, които слушах преди за себе си (понеже сега сме приятели по стечение на обстоятелствата). И така постепенно разбрах, че проблемът си е негов. В случая е страх от обвързване заради силно доминиране на майката. Сложна е темата за възпитанието на децата. Как да го възпиташ, че да се опази от вредни въздействия и в същото време да не се окаже поредното леке.
Авторке, желая ти успех и скоро да срещнеш свестен човек.

74.   Искам да Ви информирам, какво се случи след сватбата - в общи линии нищо - мернах въпросното момче на 2 пъти, но гледах да не си засичам погледа с него ... някак си не ми беше до него, не беше уместно, бях ангажирана изцяло с моите приятели и с това да се забавлявам. Даже не сметнах за нужно да кажа и едно здрасти, даже не сметнах за нужно да го удостоя с поглед- напротив умишлено избягвах пряк визуален контакт. Незнам, моя приятелка каза, че това е вид страх и слабост, но дори и така да е съм доволна от себе си. Кофтито е че не мога да си го избия все още от главата, но полека лека и това ще стане. Ако Вие имате тълкувание на нещата и оценка на поведението ми, ще се радвам да ги чуя - аз лично не мога да си дам обяснение на такива "едни никакви" ситуации.
Автора

75.   Да браво №8! Точно определение на тези номера! Значи изчукали са се сексуалните партньори, предварително са се разбрали, че само ще си споделят, че няма да развалят семействата си, че ще има дискретност и пр! Но на партньорката започва да й харесва, новото положение, има редовен секс, мъжа й допада, и започва селските лишени от възпитание атаки! Все има някакъв, спешен, проблем, като да си намери да речем някакъв майстор, както всички знаем интернет е пълен с обяви! Първо ще прати SMS, да предупреди човека да влезе в скайпа, после надълго и широко й обясняваткакво да прави, а жената е доста разтропана и от интернета не излиза, само, че се прави на тъпа, търси внимание, да й обясняват, да я учат, а мъжа нали е мъж, иска хем да бъде полезен, хем да покаже ерудиция! Така - на следващия ден имаме проблем с компютъра! Ето нов повод за неигнорирането! Значи от една страна елементарни номера, а от друга хитрушата е усетила, че хем пак ще й обърнат внимание хем пък ще изчетка мъжа! Това, че семействата не трябва да се развалят е забравено от госпожата, защото тя има ЦЕЛ! Трябва да го постигне и да докаже на всички и на него, че е по-вече от жена му! Чиста проба комплексарство нали? ! И стигаме до често срещания номер, колко е нещастна, колко е самотна, как не й обръщат внимание и така започват дългогодишните хленчения, ако намерят слушател за тях! А той нали спи със нея чувства се длъжен да се натоварва с чуждите проблеми, някои от които са и лъжи и преувеличения! Най- после на мъжът му писва изключва телефона, не се обажда, не отговаря на SMSите и в дома намират спокойствие! Да ама не! Сега песента е друга-довчерашните любовници трябвало да останат приятели? ! Абе какви приятели, довчерашна любовница и приятелка! Не го разбирам това женско нахалство гонят ли те бягай и то с достойнство! Не да се постилаш и да пускаш в действие женски хитрини, тъй като после тук реват в сайтовете, че срещнали бившия, като приятел, но не могат да го забравят! Жени, трябва да разберете, че мъжът не обича да го гонят, да го следят, да му командват, да му досаждат десятки пъти на ден, да го съсипват от SMSи, да го компрометират в къщи и да му създават проблеми! И още нещо щом те гонят обърни се и си тръгни завинаги! Живей така, че след случката, да не загубиш самоуважението си!

51-74 от 74