Споделена история от Секс и интимност

Срамувам се
Уточнявам, че не се оплаквам, нито търся разбиране, а само мнения по въпроса! Срамувам се много, хора! Срамувам се дори да се гледам в огледалото, затова и не го правя. На 26 съм, с висше, красива, умна, интелигентна, от голям град. Но съм страшно притеснителна, задръстена, страдаща от паническо разстройство, с твърде малко приятели и проблеми с общуването. Нямам никакво самочувствие. Срамувам се, защото имам много комплекси, особено до фигурата - къси крака, ръст 1, 57, доста килограми, със сенки под очите, проблемни зъби, вследствие прием на хапчета за ендокринни проблеми, и целулит, чопля си ноктите, нямам маникюр. Пробвах да отслабвам, но без полза. Но не това ми е проблемът! Срамувам се... защото на 26 още съм ДЕВСТВЕНА! Никога не съм имала гадже, приятел, не съм се целувала, а моите приятелки и познати вече се изпожениха; просто вече и те, и близките ми, ми правят подмятания, а аз се чудя къде да се скрия... Не съм излизала и по срещи. Не че не съм имала предложения, или не съм се влюбвала, но предложенията идваха все от разни неприятни типове. Но и аз не правя нищо по въпроса. Като цяло, никога никой свестен не ме е свалял - не разбирам защо, при условие, че съм хубава! - а само разни маргинали, работници, наркомани, луди, цигани, отрепки, чужденци, дядовци и чичковци, вкл. и бивши преподаватели, ми се лепят. С какво ги привличам, не знам. Иначе съм емоционална, весела по природа, страшно влюбчива, като чуя за мъж, и полудявам, страдам от еротомания, само секс ми е в главата, обичам флиртовете. Опитам ли се да заговоря някое що по-свястно момче или мъж, ми бяга, изсмива ми се, или се държи грубо. Не знам защо така си пропилях младежките години, и младостта. Не съм нормална. Всяка нормална жена се интересува от флиртове, гримове, магазини, но не и аз. Това не ме интересуваше изобщо през тийнеджърските години, а моите връстници на 12 вече бяха с поредното гадже. На 26 съм, а не разбирам нищо от междуполови отношения, изобщо, не познавам човешките отношения, мъжете, жените, кое, как, какво. Ще кажете : Защо си проспа живота, в буркан ли растна? Може би. А може би се страхувам от мъжете, и от хората изобщо? А може би това не ме вълнува, въпреки влюбчивостта ми, и се получава странен парадокс? В училище бях подигравана от момчетата, като малка разни пияници и работници ме сваляха, и може би това ме е уплашило по някакъв начин. Или когато са ме сваляли, е било на подигравка. Никога никой не ми е подарявал цветя или не ми е правил комплимент. Може би усещат свитостта и неопитността ми. Не мога да се почувствам жена, да се държа женствено. Някаква психическа бариера ми пречи. Посетих една психоложка - общи приказки, а за терапия нямам пари. Възприемам се като момиченце на 15, явно съм незряла. Не знам какво да говоря сред мъже, и сред хора изобщо, забивам. Комплексирам се от другите жени, от момичета, страхувам се от тях, но не искам да се възприема за смачкана и убита, защото това ще ме срине. Не умея да готвя и прочие, дори да се гримирам добре, не притежавам практичност и ред други такива черти. НИКОГА НЕ СЪМ ОБИЧАЛА! Това не е нормално! На 26, и да не си се влюбвала ИСТИНСКИ! Все друго беше на първи план. Ако някой ме доближи случайно, аз го режа грубо или бягам, само и само да не позволя зараждане на отношения. Защо не искам отношения? Страхувам се, че ако тръгна с някой, той ще ме зареже веднага, неговите близки и приятели няма да ме харесат, пък за мъж и деца изобщо не мисля. Ще ме зарежат, ще ме обиди, неговите близки няма изобщо да ме харесат. Дори да тръгна с някой сега, той ще се изсмее, като чуе, че досега не съм имала връзки, опит, и прочие. Просто ще ме остави на втория ден, защото не съм цвете, а той ще има нужда от зряла жена. До кога да чакам, до 50 ли? Страхувам се как ще правя секс, как ще ме възприеме като тяло, не искам грубости и унижения в секса, примерно. Като вървя по улицата, и видя мъже или жени, почвам да се стягам, променя ми се походката, боя се от погледите и усмивките им. Възможно е да не умея да обичам? ... А също така имам и претенции и се държа леко студено и агресивно, един вид защитна реакция. Като цяло, аз съм момиченце, мъжете не ме възприемат на сериозно, не съм много поддържана. Мислех си, сама да се отворя, да го направя с първия срещнат, но не искам така. С Жиголо? Нямам пари. Дори брат ми ме подиграва, че съм девствена. В университета един преподавател ме сваля много грубо, плъзнаха слухове за мен, беше много унизително, и това ме сви окончателно. Все си мисля, че ще ме "изобличат", ще ме вземат за лека и повърхностна. А що се отнася до проблема ми, някои даже са ме питали дали съм лесбийка. В училище ме обиждаха и наричаха " грозна" и " изрод", което не е истина, сега разбирам, че може би е било завист или нещо друго. Ако изляза на среща, дори може би ще позволя да се държат грубо с мен, не знам как да " манипулирам" мъжа в добрия смисъл на думата, сигурно аз ще платя и цялата сметка. Страхувам се от бъдещ евентуален брак, от семейството на бъдещ евентуален жених, от това, че може той да изкарва повече от мен дори, от свекърва, и ей такива глупости. Не съм пъзла, но съм много тревожна и невротична. Вече не издържам без секс, съвсем се поболях, карам само на мастурбация и порно, енергията се трупа някъде, станах избухлива, кожата ми и косата ми се съсипаха. Срамувам се от себе си. Бих искала да видя вашите мнения, и ако е възможно, без обиди, напътствия, и мъдрости. Ще съм благодарна на сайта да публикува тази история. Може би да се регистрирам в някой сайт? В Бадоо, Тиндър? Или да си пиша по социалните мрежи с някой? Нямам дори за това кураж. Освен това не харесвам снимките си. Вече се чувствам много унизена, особено като чуя за секс, видя майки с деца, двойки на 12 г., хора, които сменят партньорите си за кратко време. Намирам утеха в цигарите и музиката, в работата, всъщност, работата ми е опит за бягство, оправдание. По дискотеки и барове не ходя. Всички вървят напред, само аз зациклих на едно място. Струва ми се, ще остана стара мома. Ще бъда от онези жени и мъже, за които се казва : " Никой не ги е пожелал". И при все, че съм хубава, а толкова грозни момичета са с приятели. Когато мина покрай група мъже, се боя, че ще ме кажат нещо, ще ме погледнат унизително, и прочие. Не съм ненормална, обратна или асексуална, не съм преживявала насилие. Влюбвам се тайно в по няколко мъже, и после ми минава. Забелязах като цяло, че само чужденци ме харесват - араби, негри, индийци, западняци, турци, азиатци, руснаци, но те си падат по по пълнички, а в България като че ли отношението към жени с повече килограми е негативно. Признавам, без да се хваля, че имам хубави форми - голям бюст, широки бедра, бразилско дупе. Забелязах и друго - че отблъсквам хората, без значение от какъв пол са. Говоря с тях или изляза веднъж с тях, и повече- нищо. Явно с нещо отблъсквам другите, но не разбирам с какво. Не се боя да бъда наранена, а от факта, че това стане ли, аз няма вече да помисля за връзка. Знам, че ако допусна мъж до се себе си, ще му позволя да се държи зле с мен. Истината е, че никога и никой не ме пожелал, нито аз някого. Чувствам се като изрод. Дори стойката ми е смешна. Жалка и задръстена съм. Това е. Извинявайте, че историята стана толкова дълга, може би ви отегчих. Благодаря още веднъж!

Коментари

1.   Аз съм момче на 20 и съм така, поне се опитвай да не се мразиш, защото става по-зле. Незнам как да ти помогна и аз съм в същото положение.

2.   Хей, горе главата!
На 26 си, не на 60! Писала си, че имаш проблеми със зъбите-ножеш да поправиш това, като се консултираш със зъболекар. Писала си, че не можеш да готвиш-има толкова много инфо в интернет, със желание нещата ще станат-трябва търпение а и има лесни неща като за начинаещи. Маникюрът е детска игра-купи си хубави продукти и опитай сама, аз така правя, може и без маникюристка.
Имам чувството, че си противоречиш-един път казваш, че имаш "къси крака" и допълнителни килограми, а после се изтъкваш, че си красива, което си е вид самочувствие. Разбира се не е лошо да се харесваш, даже е супер, но при теб е малко двустранно. Не ми харесва начина по който квалифицираш и делиш хората-онзи бил такъв и онакъв. Като някой не ти е приятен, просто не му обръщай внимание и го подмини.
Относно частта за грозните момичета с гаджета не съм съгласна, защото красотата е общо понятие. За теб някой може да е грозен, но за мен не. Така излиза все едно, че им завиждаш, а завистта е лошо качество и не ти го препоръчвам.
Аз също съм притеснителна и имам общи неща с теб, нищо, че съм по-малка. Позволих си да ти говоря на "ти", защото сама се определяш като на петнайсет години, и така аз излизам малко по-голяма. :):)

Съветът ми към теб е да бъдеш това, което си и да промениш нещата, които не харесваш у теб, а можеш. Успех.

3.   Всичко е в психиката и емоциите ти. Не гледай проблемите си отвън, а отвътре... Няма да стане и с настройка 'мотивирам се да си оправя визията' . Поработи над себе си отвътре-навън, нужни са години.

4.   Толкова много противоречия си изписала, че цялата тема ми се струва като огромен парадокс. Това не е обида, казвам го, защото е причината да си мисля, че ти всъщност си напълно нормален човек, на когото (за жалост) му липсва смелост да се държи така, както му идва отвътре. Не си първата, няма и да си последната.
Една огромна част от минусите, които сама си си открила, всъщност са напълно поправими. Ако не харесваш тялото си, можеш да тренираш. Ако не се поддържаш, можеш да започнеш да го правиш. Поддържана не означава гримирана. Ако не знаеш нещо, имаш интернет, можеш да гледаш клипове, да четеш статии и да се научиш. Не знаеш нищо за човешките отношения- общувай, чети книги по темата, задавай въпроси на близки. Имаш проблеми, минала си през един психолог и си продължила да мълчиш и да се мъчиш. Е? Как ще се справиш с демоните, ако ги криеш в себе си и ги оставяш да те изяждат?
Удобните извинения те спират, ти сама се спираш, но можеш много, а ако не, то поне можеш да се научиш. Това, че не го правиш, е просто лош личен избор.
И аз имам паническо разстройство, още се справям с него. Правя го сама, тоест без лекарства и без психолози. Открих проблема с помощ, обясниха ми, че в крайна сметка мръсната работа ще бъде за мен и реших, че мога да се справя. Ти явно си решила, че не можеш. Аз знам, че вътрешно те наляга една пасивност, мен също ме тормози. Веднъж предадеш ли се, става навик. Един ден да избера домашния комфорт и после го избирам следващите дни, което ме връща в началната точка. Бъди заета и активна. Поставяй си купища малки цели, иначе все ще циклиш на едно място. Писала си тук, искаш помощ, очевидно, но твърдиш, че нямаш нужда от обиди, напътствия и мъдрости. И как ще се справиш? Ти не действаш, добре би било някой да те бутне, било и с един коментар.
Наистина си трудна. През целия текст пишеш вариант за действие, което да ти помогне, а после контрираш с причина, защо вариантът не става. Знаеш ли какво ми каза един близък за мен човек. Всеки може да намери оправдание и отговор, въпросът е дали може да намери решение. Каза ми го, когато чувствах, че удрям дъното и продължавам да копая надолу.
Девствена си? Добре, защото все още си жива и имаш цял живот да правиш секс. Това не е свършен факт. Докато дишаш, винаги ще имаш възможности да променяш простите факти. Честно да ти кажа, нормално е, че не ти върви в отношенията, защото те е страх да опиташ. Не може да наблюдаваш живота и да ти става гадно, че не го живееш. Сама си избрала това, за всичко си намерила оправдание. Страх те е да помръднеш и се ядосвам, защото те разбирам напълно, била съм на твое място. Толкова много искам да срещна своята стара версия, за да ѝ кажа всичко, което казвам на теб сега. За жалост не мога, затова го пиша на теб. Иска ми се, някой да беше твърде директен и с мен, за да се бях стегнала преди години. Нищо не е приключило, ти си млада, не си изпята песен. Ако продължаваш да бездействаш, годините ще напредват, но ти няма да си мръднала. Не се плаши от малките крачки, те са нещо хубаво, защото означава, че все още се движиш и не си се отказала. Става страшно, когато не мърдаш, а не когато едва-едва се влачиш напред.

5.   Знаеш ли през целия си съзнателен живот съм търсил точно това 'Девица' с която да съм и с много любов да създам семейството си. Аз съм на 33 също девствен да не повярваш и си ми е много добре така, просто търся нещо определено'Девствена жена'
Винаги съм си мислил да отида накрая при проститутка и да приключи това с девственоста, после се замислям че ще стана и аз такъв развратник и се отказвам.
А и коя ще ми е първата жена- някаква магистралка която са я минали огромно количество народ, не мерси.
Лично ти авторке си поставяш си твърде ниски оценки за себе си както и нямаш себеуважение и самочувствие.
Я горе главата има мъже като мен които точно такова чисто момиче като теб си търсят - горе главата.
Не се притеснявай какво ще кажеш на един мъж просто бъди себе си бъди истинската. Който не те оцени, прав му път, който те оцени и остане остане, с него можеш да имаш нещо повече не го губи този който ще е с теб заради теб.
Проблема ми е че не мога да разпозная девицата от другите жени, търся нещо което не мога да открия в жените.
Живота не е само секс, една връзка се гради както на емоционално, финансово така и на сексуално ниво
'Секса съвсем не е всичко'
Вдигни си самооценката и просто игнорирай хора които искат да те сринат емоционално 'Живей за себе си а не за хорското мнение' на другите които се базикат и подиграват им тегли една майна и ги игнорирай!
Излизай навън и да не ти ПУКА кой какво мисли или не мисли, те доста от хората не могат да мислят рационално с главите си като цяло.
Не се оставяй да те мачкат някакви мекотели и злобни душици!
И аз съм имал доста унижения преди че не сам спал с момиче, при мъжете е супер гадно жена да те излага че, секса е хубаво нещо и че никога няма да бъда като тях...
После видях колко са евтини такива женици които искат да унижават мъжете, но както и да е това е друг въпрос.
Жалко че е анонимен този сайт иначе бих обменил контакти с теб - Уважавам Девиците. Моя съвет е "Излез от емоционална дупка в която си влезнала"
Никой не може да те нарани емоционално ако ти самата не му позволиш!
Р.

6.   Наистина, споделянето е пълно с противоречия, най-вече за фигурата на авторката. Съмнявам се дали изобщо е вярно написаното.

7.   Авторката: Благодаря за коментарите. Номер 4, ти направо ме разгада. Хареса ми коментарът ти. Личи си, че имаш опит, че разбираш човешката психика. Казала си много верни неща, които и аз сама не смея да си ги помисля.

8.   Терапията можеш и сама да си я направиш. Търси, чети, гледай. Малко помалко ще придобиеш самочувствие и на плаж да се покажеш.
Ето ти ключове.
Спри да гледаш толкова сериозно на себе си. Излагай се по-често ;) Примерно веднъж на месец, отиди в група по йога и се изложи там. Ходи на интервюта за работа - най-безболезнения начин да се изложиш и с най-голям шанс да получиш полза.
Сега е студено ама напролет намери група за спорт на открито: бягане, кросфит, аеробика. ;) отиди с идеята да станеш за смях. В крайна сметка ще има полза от движението. Крачка по крачка и напред.

9.   “Много съм хубава ама никой не ме иска” това ти е цялата история в едно изречение. Разбери ЕДНО - човек е това, което излъчва. А излъчва това, което носи в себе си!
Ти дълбоко в себе си си нещастна, комплексирана, неудволетворена от живота... , че дори и от мъжете нищо, че не си докоснала и един. Момиче, недей така! Бъди позитивна, имай самочувствие. Щом само работиш имаш що годе някакви пари. Ами инвестирай в себе си! Зъболекар, карта за фитнес, нова прическа, 10 парцала и си ти! Стига само се вайка за това и онова. Така са минали 26 години и ще минат и още 26. Дай си малко зор в живота и нещата, които искаш сами ще започнат да иват при теб.
През годините изглеждах различно, бях в различни среди, килограмите ми варираха от 50 до 68 на ръст 1, 60! И да ти кажа... имам 2 сериозни връзки зад гърба си и страхотен секс с над 20 мъже! Така както жената бяга от неуверен мъж, така и мъжете бягат от такива жени. Започни да се грижиш за себе си за да имаш самочувствие и да не си такъв аутсайдер. Маникюра е 20 лева за 3 седмици гел лак!!! Срамота! Другото вече го описах. Промени себе си за да те виждат и другите различно! Упсех!

10.   9, секс с над 20 мъже не е постижение за жена, сори. Всъщност си деградирала. Успех!

11.   Ами започни с това да спреш да пушиш, сама го си го видяла. Проблемът ти не е в порното, а от цигарите щом намираш утеха в тях явно доста пушиш и заради това имаш проблеми с кожата, зъбите и косата. Отделно си много не сигурна, а се описваш като момиче, което в момента е на мода, т.нар. curvy models. Проблемът е в теб интерес към теб има, но явно много подбираш както всички, защо станахте такива не ми е ясно. Както и да е стягай се погрижи се за външния си вид и ще дойде някой. Все пак си момиче, както и да изглеждаш шансовете ти са огромни.

13.   Хей не се самосъжалявай така! Живота е един изживей си го по-смело? Защо си мислиш че ако допуснеш някого до себе си той ще се държи зле със теб? Бъди по-отворена към света!