Споделена история от Секс и интимност

На 19 с 2 аборта
Здравейте!
Няма да се оплаквам, колко наплашена съм след 2-та аборта, които направих в рамките на година и половина. Дано Господ ме дари с деца, когато съм готова за това и от подходящия за мен човек.

Въпросът ми е друг - след 2-та операция гинекологът ми, ми предложи няколко вариянта за предпазване, защото Очевидно презервативите не помагат. Комбинирала съм ги със сферички и избягвам дните ми на оволация, но... от въздуха ме лови.

Не знам на какъв метод да се спра. Сведохме вариянтите до имплант в ръката (доста популярни в Англия) или противозачатъчни. Все си говорим за хормони..
Как се предпазвате и какво бихте ми препоръчали в Дългосрочен план?

Коментари

1.   А да са чували партньорите ти за изваждане преди да свършат, няма значение дали има презерватив или не. Трябва ли да е вътре докато свършва? Може би ако знаеше това нямаше да стане така

2.   "хубава работа ама циганска"

3.   Ужас!!!
Първо, по-добре на 19 с два аборта, отколкото с две деца, но все пак. Ти за мен си доказателство, че българите сме много по сексуална култура. Пак кондомите са виновни, както и да е.
За такова младо момиче само противозачатачните са решение. Само, че като не можеш с едни кондоми да се справяш, не виждам как можеш да взимаш всеки ден хапче, без да забравиш, а това ще доведе до трети аборт.
Имплантирай си нещо в ръката или другъде, защото просто не си в състояние да се пазиш явно.
Нека процесът на контрацепция да е независим от теб, че ужас!!! (между другото, не се „ лови“ от въздуха, а само от спермата на някой мъж, когато човек не може да се пази!!! Сперматозоидите на проникват през кондомите!!!! Е, ако човек ги ползва.
P.S. от 10г. ползвам кондоми с приятеля ми, свършва си в мен, т.е. в кондома и проблеми нямам. Късал се е два пъти, взимала съм Ескапеле и готово. Два пъти се е изхлузвал, но той винаги забелязва. Кондомът за мен е най-добрият начин за контрацепция, да не говорим, че предпазва от болести - стига да се ползва правилно, да не се докосва с маникюри, да не се ползва в комбинация с възелини и др. кремчета на мастна остнова

4.   До No 1 ...А ти светила ли си им та да знаеш дали си го е вадил или не???

5.   Каква е тая работа с имплантирането в ръката? За пръв път чувам такова нещо.

6.   Първото ми дете беше желано! Но в живота нищо не се случва по план - бащата почина, аз бях студентка първи курс и в друга държава и прецених, че е по-добре да махна детенцето.
Втората бременност бе пълна случайност. Около година нямах никакви интимни отношения.. появи се настоящият ми приятел и освен мерките, които аз взимам, той ме пази. Наистина не разбрах как се е случило. НО това не е темата, която съм поставила.
Интересувам се, кой е най-безвредният и щадящият тялото ми начин да се предпаза от нежелана бременост. Изчетох много по-въпроса. Имам елементарни медицински познания, уча стоматология и пак не мога да взема решение. Може ли да получа адекватен коментар?

7.   Как така си забременяла с презерватив??

8.   Авторке, взимай хапче антибебе или кондом. Ти си избираш. За жената кондомът е най-добрият варянт, само че трябва да се ползва според инструкциите на опаковката.
Съжалявам за бащата на първото ти дете, но май е по-добре да не желаем да имаме деца на 17, не и преди да сме готови сами да се справим. Тук смятам, че си си взела урока.
7, не четеш ли - хваща и от въздуха

9.   До №7 - може кондомът да се е скъсал или да са ползвали лубрикант на мастна основа, както спомена №3. Пробвай със спермицидна пяна, диафрагма или имплант, както сметнеш за добре. Пък може би е добре да комбинираш два метода - кондом с хапчета или нещо подобно. Хайде успех

10.   Вероятността да забременееш с презерватив е почти минимална. Аз също преди да се омъжа имах два аборта. Те се случиха от това той да си го вади, когато усети, че му идва. Беше доста гадно, а пък и не искаше да ползваме кондоми. След него вече така се наплаших, че ако имаше как и по два щях да слагам. Но и аз съм като теб. Бързо хващам и това е. Сега вече имам две деца. Стана от раз. Само казахме, че ще правим бебе и на другия месец вече не ми дойде цикъла. С второто беше същото. И двете са планирани и желани. Сега се предпазваме с кондоми. Пробвах със спирала, но ми я отхвърли тялото. Има лепенки, които се сменят всяка седмица, има рингове, поставяш си го и след 3 седмици го махаш, за да ти дойде, и после пак. Това са доста сигурни методи и щадящи, което е най-важното, като се има в предвид, че не си раждала. Аз също не живея в България и тук е доста разпространен методът с инжектирането на хормони, от които ти спира цикъла за 3 месеца, и после пак и така, ама това ми се вижда гадно. Успех. И се пази.

11.   Ами какъв адекватен отговор търсиш на неадекватните ти въпроси? Няма такова нещо като случайно забременяване.
Средството е презерватив, всичко друго - хапчета, прекъснат акт и тн. е ненадеждно.

12.   9, с презерватив няма как да се забременее, късането е съвсем друга работа и ако се случи трябва да се вземат мерки. За начина на използване се чете листовката, но ако се забременее от неправилна употреба, то не мисля че може да се каже, че е било с презерватив.
А методите на 10, са си все вмешателство в нормалната работа на организма и то само на жената.

13.   ... а ако си била с някой льольо, който не иска да ползва презерватив, защото така му е "по-гот" и "по-кеф", това е съвсем друг въпрос: не значи, че си забременяла "случайно".
Бих те посъветвала по-скоро да гледаш с какви си имаш работа, отколкото да търсиш "по-надеждно предпазно средство". Тук не е въпроса до сексуална култура само, а до култура на отношенията.

14.   Всички методи, освен кодоми са в ощърб на жената.
сега откриха анти-бебе за мъже. дано го пуснат по-скоро на пазара за да се дели отговорността по равно и да няма въпроси от рода "ма ти не се ли пазиш, аз какво съм виновен"

15.   От въздуха не се хваща. За тези "сферички" нещо не разбрах, но няма значение. Познанията и правописа ти няма да коментирам. Мога само да кажа, че според мен противозачатъчни хапчета плюс презерватив е добро и сигурно решение. Съвременните противозачатъчни са щадящи и не би следвало да имаш проблем.
До №:3 и №8 - понякога е по-добре да имаш деца на 17 или на 19 г., отколкото изобщо да нямаш.