Споделена история от Секс и интимност

Наитина проблем
Преди три дена някъде хванах дъщеря си да мастурбира. Като цяло никога и през ум не ми е минавало, че някога би могло да се случи никой не си мисли за такива неща обаче първо викнах от долния етаж, за да не се качвам до стаята й, а трябваше да я питам нещо, и се качих до горе и просто отворих вратата и тя там няма да ви обяснявам как и какво затворих веднага вратата, обаче проблема е, че се чувствам странно все още, не съм казал на жената, защото и тя не знам как ще се почувства, ама като цяло исках да кажа, че цял ден не си намерих място, защото много гадно знам обаче някак си ми стана едно такова нали разбирате. С нея изобщо не се погледнахме през целия ден и не смятам и да повдигам въпроса то какво да го обсъждаме.
Кажете кво да правя не мога все още да се отпусна и виждам и че и нея я притеснява, обаче мен най-много ме тревожи, че не спирам пак да си го представям кажете какво да правя, че ще се побъркам...

Коментари

1.   Нормално е. Като мине време ще е все едно нищо не е станало.

2.   Най-добре е и редно би било, да говориш с нея!

Първо, да ѝ се извиниш, че си нахълтал без да почукаш - та тя е вече голяма!

Второ, да ѝ обясниш, че няма нищо лошо в това, което прави и по никакъв начин да не се притеснява!

Трето, не прави друг път грешката да влизаш при дъщеря си все едно е колибата на кучето ти!

Четвърто, говорете за секса и мъжете! Помогни ѝ! Със сигурност има някакви въпроси, може би притеснения за самата нея. Кажи ѝ как да подхожда правилно към мъжете, така че да не е поредната лека кифла! Кажи ѝ какво ни допада и как да не губи достойнство.

Не казваш на каква възраст е!

Ако трябва, я научи как да се пази от болести.
Може да я питаш дали е имала вече приятел и дали се е стигало до секс? И ѝ кажи да пита майка си за всякакви въпроси, които я вълнуват! А може и теб!

Хайде, със здраве и не знам защо с децата си не обелвате и думичка на тема секс? Че от кого трябва да почерпят най-много опит и знания?

На 10-12 годишна възраст вече трябва да сте говорили на тази тема и дори да се случи нещо неловко от този вид, да няма такива истории, да се чувстваш сякаш си обрал лозята на съседа и са те пипнали....

А и вие на басейн, море не сте ли се виждали? Кажи ѝ че всичко е ок и да се успокои, защото така, както говориш, звучиш сякаш ти си не по-малко притеснен от това! Глупаво е! Вместо да я предразположиш, да я успокоиш и да и дадеш пълна свобода в бъдеще да прави това, което ѝ харесва...

3.   Свиквай татенце, дъщеря ти става жена. Скоро ще почнат и да й растат цицките, да й тече цикълчето отдолу и да я обарват навсякъдея батковците в дискотеката. Част от живота бате, тва е, нищо не можеш да направиш.

4.   Ами неловко.. но не е нещо ненормално. Предполагам, че е тийнейджър или по-голяма?

Няма много какво да направиш. Тези спомени трудно се изкарват от главата, но в крайна сметка дъщеря ти не е направила нищо лошо.
Оттук насетне обаче уважавай повече личното и пространство и винаги почуквай на вратата, изчаквай да потвърди и тогава влизай в стаята и. Ще спестиш и на двама ви неловки моменти.

5.   Мастурбацията е напълно нормално явление, смятам. Всички малко или много сме го правили. Разбирам притеснението ви като родител, но мисля, че трябва да го превъзмогнете. И изхвърлете от главата тези картини.

6.   Ти да не би да не си мастурбирал? М?

Аз почнах още на 7-8 години, може би и по-рано да си гъделичкам клитора и свършвах. Човешка нужда е.

Майката на дъщеря ти непорочно ли я опраши?

7.   Е, не знаете ли, че на вратата на момиче се чука, преди да се влезе?! Пък и по принцип се чука, не са вече малки деца, имат нужда от пространство и уединение.
Иначе не е станало кой знае какво, нормално момиче е, с нормални пориви. Какво толкова възприемате това като престъпление? Вината е ваша, че не сте почукали.

9.   Поговори с нея,ако е неудобно пиши и на телефона,вайбър,после поговорете. Трудно е ,защото на нейната възраст едва ли ще се съгласи,но поне може да и го напишеш,за да е наясно че не си против нея

10.   Колкото по не говорите, толкова по-травмиращо ще бъде за нея. Защото посланието е, че мастурбацията, сексът и всичко от тази сфера са срамни и лоши работи, за които не може да се говори.

Ще бъде задръстена и сексуално фрустрирана, което може в един момент да избие в другата крайност. Но здравословната среда ще ѝ бъде ужасно чужда и трудна за постигане. Ако остане така заметено под килима.

Може да ѝ кажеш точно това - как така грешно сме възпитани всички (това за нас българите е по-характерно, отколкото за някои поццивилизовани и образовани места), че някак ни е трудно да говорим за това, а не би трябвало да е така. И че това, което си я видял да прави, е съвсем нормално.