Споделена история от Секс и интимност

Бременност след аборт?
Здравейте, имам нужда от помощ, мисля че съм бременна и ще трябва да направя аборт, защото няма как да родя.
Знам, че това е нещо ужасно и непростимо, но ще трябва да го направя.
Та въпроса ми е следния: Има ли жени, които вече са правили аборт един път, какво чувстват, имат ли усложнения, забременели ли са пак след известен период от време?
Моля, не ме нападайте, страх ме е и имам нужда от помощ! Моля модераторите да публикуват. Благодаря!

Коментари

1.   Имам 5 аборта, преди тях нямах дете, абортите бяха нежелани, но неизбежни, няма да споменавам защо, но на 6 път родих като си мислих, че след толкова мн аборти да се случи чудото абсурд, но стана, но всичко е строго индивидуално, явно съм имала късмет

2.   На мен самата не ми се е случвало, но две мои роднини ( едната със спонтанен аборт, а втората с нежелана бременност) нямаха никакви проблеми след това. Първата даже забременя в рекордно бързо време - след два месеца. Втората, когато се омъжи- мисля, че след година или две.
Колкото за усложненията - абортът е рутинна процедура и в повечето случаи протича безпроблемно. Има и изключения, разбира се, но те са рядкост.

3.   Моя близка има 6 аборта и след тях нямаше проблем.

4.   1 Леле защо не предприел повече пазене?

5.   Ами бързо става, деца ще имаш, само дето е кофти и пари трябват. Няма страшно. 10 мин трае, имам само спонтанен, надявам се да не забременява вече.

6.   Вече и по 5 и по 10 и по 20 деца избивате.
Рогатия се е вселил в главите и в телесата ви.

7.   1 - оти не се регистрираш за Гинес, белким вземеш някоя награда?

Авторката - има асоциации за жени в твоето положение и всичките представители, които съм слушал да се изказват, препоръчват да НЕ СЕ ПРАВИ АБОРТ, а да се прибегне към помощ!

Кажи защо трябва да правиш аборт? Какъв е случая? Това е много важно, защото иначе никой не би имал начин да ти окаже адекватна помощ и да ти даде подходящ съвет!

В противен случай ще чуеш, какви ли не спекулации.

8.   1, някакво сексуално образование имаш ли въобще? Поне за презерватив не си ли чувала?

9.   до 1 и 3 от 7!

Ясно е, че жените нямате мярка в много неща от живота! А такова поведение само е признак на абсолютната морална и духовна деградация?

1 - Какво от това, че си родила след 5 аборта? Само не бързай да ме обвиняваш и ругаеш! Раждането на деца не може да е самоцел за някоя! Детето го правиш, за да вложиш в него най-доброто, както от себе си, така и от бащата! А не изтърсачета! Един духовен Учител, който е дал учението, което носи със себе си в България на българите, казва:

"Жена три пъти пометне ли, свършено е с нея – тя е изгубена. Може да роди после и десет деца, тя не е жена. Всяка жена, която е помятала, ще носи последствията на това изваждане до четвърто поколение. Природата не позволява да се нарушават нейните методи и закони. Тя иска изваждането да става на деветия месец, на деветия час, на деветата минута и на деветата секунда. (9999). "

до 3 - Какъв проблем е нямала по-точно? - Проблем нямала... засега!

10.   №1, ужасена съм от теб. Че всеки може да сгреши е повече от ясно, но се греши веднъж или два пъти. На тая развита медицина и контрацепция да допуснеш 5 аборта-нямам думи да коментирам. Как лягаш с мъж, който не го е грижа за тебе? След твоя коментар ще ме накараш да целувам на мъжа си краката, че ме е пазил повече от очите си. А ти авторке, знай, че има много такива като №1, които безразборно правят аборти и после забременяват, но аз имам две приятелки за които първият аборт е бил фатален. И двете никога не забременяха повече, едната си осинови момиченце, другата така си остана.

11.   При всяка жена е различно. Винаги има риск и ти си преценяваш дали да ги поемеш. На 18 направих аборт.... Причини няма значение, ама от моя страна беше детето желано. Психически ми беше много трудно ама го преглътнах. След това забременях на 23. Бях много радостна, мъжът ми и той ама в 10тата седмица спряха ударите на сърчицето и така бях принудена пак на аборт.... Беше шок, имаше и някакви влошения и заради това бях 2 пъти в болницата с големи болки. Това беше 2014та година. Оттогава не съм се пазила, постоянно ходя на лекар и съм здрава ама въпреки това немога да забременея. Сега плануваме инвитро и дано да стане.
Винаги се замислям дали заради първия ми аборт останах бездетна... Понякога е кофти, но миналото е минало и се опитвам да гледам само напред. Намирам се за силен човек и гледам винаги на нещата реалистично.
Така че! Ако си и ти със силен характер и желаеш да рискуваш... Ти си решаваш.
Bebivita

12.   Гледай филма "Непланирани" от 2019 г.

13.   Абортът е грях. По-добре го роди, то само ще ти даде сила да го изгледаш.

14.   Парадоксалното в човешкото поведение е тоталното нехайство към следващото поколение... Има точно две категории хора:
1) за абортите, защото така им изнася
2) против аборите, защото така им изнася
Само няма такива да мислят за едно бъдещо дете... Аз номер 1 с 5-те аборта браво и казвам, даже по-добре и шести да беше направила, защото много се съмнявам че става за майка. Вярно, по-добре да беше слушала в час за противозачатъчните, но капацитетът на много не стига и за това. Така че пак по-добре аборт... Та сериозно ли някой смята, че по-добре да ги беше изтъркаляла и осъкатила тези деца?... Естествено никой не си задава истинските въпроси, а вече като работата свършила, тогава вече "мнения" "за" и "против"...

Какво може да е станало, спала е жената с неизвестни смугли субекти, не са се пазили, и сега едно дете ли да плаща цената, че мама се е вихрила и правила на жена... Истинският въпрос е трябва ли такъв да е манталитета в уж бяла Европейска страна. Когато едно дете е заченато по такъв начин, нататък може да следва само избор на някоя от двете злини. Смъртта е най-честият избор като искаш да запазиш някаква чест, не само собствената си, а и на това дете. Да живееш без чест, плод на пороците на родителите си... това е дори по-лошо от смърт. И авторке, това трябваше да е доминиращият ти казус, но както винаги - пак мислиш само за себе си, и как ще е по-добре за теб. Дори това никой не може да ти каже, и моите впечатления че тези неща са много индивидуални, включително и на психична основа.