Споделена история от Секс и интимност

Кой път да следвам?
На 35 години съм и досега съм имала достатъчно връзки с мъже. За някои вярвах даже, че съм влюбена в тях, но винаги нещо не ми достигаше и връзката се прекъсваше. Преди няколко дни се запознах с изключително красива жена. Излизахме заедно на кафе и разходки, имаме много общи интереси и си мислех, че съм намерила приятелка. Докато вчера тя не ме целуна. И тогава всичко си дойде на мястото, и разбрах какво ми липсваше във връзките ми с представители на другия пол. Никога не съм имала нищо против хомосексуалистите, но нито съм си представяла, че съм една от тях. И на моята възраст вероятно е малко късно за смяна на сексуалната ориентация.
Кой път да следвам? Този на сърцето (и на страстта), който ме влече към тази жена? Или този, по който вървях до този момент - към "правилните" връзки с мъже?

Коментари

1.   Така ти се пада като си съсипвала сумати мъже досега!
А и децата и семейството щом не те влекат...

Ха сега ходи и ближи п*тки.....

2.   1 по-глупав можеш ли да станеш? Не отговаряй всички включително и ти, знаем, че да.

3.   А на вас кой ви каза, че съм съсипвала някого? Написах само, че съм имала връзки с мъже- нещо нормално за възрастта ми (не мисля, че съществуват много 35годишни девственици) - които се проваляха. И това, защото не знаех, че ме привличат жени. Ако някоя от тези връзки беше поела по пътя "брак, дом, семейство, деца" можеше и никога да не разбера. Просто не се случи.
Колкото за това какво ще ближа и дали ще ближа, самата аз не съм още сигурна. Ако се случи обаче, да сте сигурен/на, че ще съм горда с избора си, няма да го крия и няма да го приемам като нещо мръсно или неморално.
Исках да прочета мнения на хора, които са минали по този път или могат да ми помогнат в избора. Вие не ми помогнахте, но все пак ви благодаря.

4.   lol как така през цялото време не си разбрала, че си лесбийка или бисексуална? Не се ли възбуждаш от мъже? Сигурна ли си, че не си въобразяваш някакви неща просто?

5.   От това скорошно привличане само според мен не е достатъчно за себеосъзнаване за друга сексуална ориентация от досега възприетата, може да си би сексуална и сега да откриваш, че имаш и такава наклонност, може да се окаже просто експеримент и да осъзнаеш, че не е точното бъдещо положение за теб, а само приятно разнообразие, разбира се може и тя да се окаже истинска любов и в нея да откриеш всичко, което ти е липсвало, според мен като опиташ и видиш до къде ще ви отведат отношенията и емоциите с времето ще откриеш отговорите, които търсиш за себе си :) Имаше една приказка, че човек дори сам себе си не се познава достатъчно, защото не можеш да си сигурен как ще постъпиш и как ще се почувстваш в ситуация в която не си изпадал до момента :)

Вещица

6.   Уф, завиждам ти благородно. Слушай сърцето си, а не форума.

7.   Неморално е. Грях е. Не е естествено. Няма да си щастлива.

8.   Първата ми връзка с момиче продължи 2години и половина,минахме и през връзка от разстояние,израстнахме заедно.Въпросното момиче се пристрасти към наркотиците и тн.Въпреки всичко ,2 години бях плътно до нея и направих какво ли не, за да спре.Наркотиците просто я бяха обсебили ,не пожелавам на никого да погледне в очите на любим човек (роднина,приятел приятелка..)и да види една празнина,просто е нечовешка болката.Докато бях в чужбина тя просто ми каза,че иска друга и нещата между нас са приключили.Много тежко го преживях и си обещах,че каквото и да става с момиче повече няма да бъда.Мина известно време,прибрах се в България и отново момиче...В началото изобщо не исках да се опознаваме,защото знаех ,че ще се влюбя,но така се случи ,че вече караме 2ра година заедно :D Мисълта ми е,че нещатата стават както ги чувстваме и да се опитаме да избягаме от нещо,ако е писано трябва да стане.Никога не е прекалено късно да пробваш нови неща.Ако не бяха близките ми,които най-вероятно ще разочаровам(не знаят,по нищо не ми личи)бих живяла с жена.Надявам се да съм ти помогнала с нещо ,въпреки моите скромни 19години житейски опит :D
Дано намериш щастието без значение от пола :)

9.   има бисексуални хора. Може би си от тях.

10.   Е, ходи малко и с жената. Аз не виждам проблем.

11.   Ето че моят коментар е най-меродавен!!!

от 1

12.   Следвай ПРАВИЯТ път (straight),ако ме разбираш.