Споделена история от Секс и интимност

Доспива ли ви се след секс?
Винаги след секс ми се доспива внезапно страшно много и буквално задрямвам за секунди. Толкова ми се доспива и толкова ми е сладка тази дрямка, че започвам да се боря със себе си дали да стана и да си измися спремата или просто да си лежа омазан, колкото и да е неприятно. Това е най-сладката дрямка на света - силите са те напуснали тотално и изпадаш в някакво полусънно-полубудо блажено състояние, нещо като медитация, само че всичко става съвсем спонтанно. Страшно блаженство и лекота. Чел съм, че се дължи на някакви хормони на щастието и се среща предимно при мъжете. Заблеязвам, че жена ми по-скоро се енергизира няколко минути след секс и става да се мие, а аз съм дроб и едва събирам сили да се измия и облека. Докато тя се мие, аз вече съм заспал, тя едва ме събужда да се измия и аз. Всъщност това е най-неприятната част, защото се налагат страшно много усилия да преодолея това безсилие и да се лиша от това блаженство, само за да не лежа омазан и да не оцапам чаршафите.

Вие така ли сте? И как е при женската част? Моля, споделете и бъдете честни.

Коментари

1.   Ж25.

Определено ми се доспива и няма нищо по-хубаво от това да се свия в ръцете на любимия мъж и да се унеса, след като сме били заедно.

2.   На колко години си? Ние след секса се къпем, пушим, пийваме си, приказваме си, гушкаме се, понякога повтаряме. Случвало се е до сутринта да не заспиваме.

3.   Ако обмена на енергия е добър може и двамата да се енергизират. Но като цяло секс за удоволствие, колкот и странно да звучи в днешната порно "култура" е вредно.

Ти си губиш животворната сила. Женати ти я взема. Затова сте така както описваш.
Елементарно.

Погледни една снимка на сперматозоид, наложена до една снимка на гръбначен стълб с мозък и може да ти просветне, че има нещо общо.

След зачатие сперматозоида образува гръбнака, яйцеклетката мозъка. Губо казано. Но общо взето след първоначалното клетъчно деление първо се образува зачатък на гръбнак и мозък, после от същото вещество (с видоизменяне, трансмутация) - цялото тяло.
Чикиджиите и сеск маняците имат замъглено съзнание, буквално са по-глупави. Зъбите им се развалят по-лесно, костите им са по-меки и с по-малка плътност и т.н.

Затова от скоро жените живеят средно 7 години повече.
Затова хората застаряват преждевеременно и хиляди други неща. Секса е за цел създаване на деца, а секса всеки ден (с еякулация) е сладко бавно изтощаване на телата (не само физическото).
Като се добави и масовата порнография, зависимост от секс и масово прострастените към чекии...

Сперматогенезата отнема 90 дена! След определен период организма не може да навакса, щото 3 месеца си се празнил редовно, а повечето хора и с години и затова и децата от 30-40 години стават все по-ниски, все по-слаби и все по-лоши копия на родителите си. Некачествен материал.

Още повече когато редовно се празниш губиш тази прана, чи, ки и както искаш я наричай енергия, губиш и магнцезиий, цинк и други вещества. Организма започва да ги дърпа от органите, костите, зъбите и т.н. за да набави за нова спрерма, защото по програма възпроизвеждането му е приоритет.

Това чувсто при мъжкия отгазъм погледнато през MRI скенер на мозъка е почти 1 към 1 с ефекта на хероина - свръх доза допамин.
Това, че се чувстваш добре не означва, че е добро за теб. Примери хиляди, херотина е един от тях - няма по-хубаво чувство от него...

Всъщност повечето мъже в 21 век страдат много от това, а знанието за въздържанието е в основата на всичките йоги, будисти, монаси, войни, учени, изобретатели, хора на изкустовото и прочее.

Много боксьори например 6 седмици преди да излязат на ринга не правят секс, за да имат нужните минерали да се възтановяват по-бързо като тренират и да бъдат по нахъсани.

Също стара стратегия преди векове, когато са воювали с мечовете, е било да се пращат проститутки и леки жени във лагера на противника преди битка. Правят им една оргия и на следващи ден, поже са "спали блажено все едно са медитирали" изобщо нямат същата сила да се бият.

Вземаш си дозата допамин, доспива ти се (нормално трябва да се възтановиш), ако няма баланс, се изпържват рецепторите на невроните и лека по-лека те хваща маланхолия (най-малко), този процен отнема години, но в 21 век много мъже са така, заради порното.

Това си е за отделна тема, благодаря, че ме провокира да гo напиша.

The rabbit hole goes much deeper.

6.   Жена съм. Ние се гушкаме след секс...Обикновено сме потни и задъхани, но това не ни пречи!
Не сме омазани със сперма, защото той свършва в мен и поемам всичко до последната капка, вагинално и орално!
Досега не е искал да заспива, гушкаме се и се целуваме известно време, а после отиваме да се къпем заедно...и пак има секс...!
Поне пред мен е истински джентълмен и нито се излежава, нито се прозява или протяга, нито заспива...Той е много сексуален и е винаги в бойна готовност, пасваме си идеално и няма начин да му откажа!
Но даже и къпането ни е заедно, знае колко обичам да изпива водните капки от гърдите и корема ми...

7.   Спермата е живот. Не случайно от нея се раждат хора.
След като я използваш е нормално да си изтощен.
При жените е точно обратного. Ти я зареждаш с енергия и живот. Жените обожават сперма, да я гледат, да я усещат.
Това ги зарежда на 100%.
Не случайно и те затова ни ползват. Чисто и просто за донори и за извиличане на енергия и ценни вещества от нас.
Мъжа не е нищо друго за тях освен провайдър на ресурси от всякакво естество. Включително витална енергия и вниманието, което иска постоянно да поличава.

8.   Аз питам нормален въпрос, а някои се впуснаха в някакви тай чи философии, които най-малкото са недоказани.

9.   И аз съм така брат ,чак ми се сърди защо бързам да заспивам

10.   Доспива ми се преди секс, по време на секса захъркам мощно, след секса отивам до WC и после лягам да спя. :))))

12.   На мен да. Наистина има нещо такова, че мъжът губи сила. След секс имам нужда да се наспя добре. Само в редки случаи след секс/мастурбация се чувствам по-добре и по-бодър. Не мога да открия по практически начин зависимост. Може би се чувствам отпаднал най-вече, когато съм се възбудил от порно т.е. по изкуствен начин, а не защото щеше да ми се иска секс ако не бях гледал такова.

13.   С доста хора ( и мъже и жени) съм говорила на тая тема и мъжката част почти всички казват че им се доспива след секс, даже сегашния ми приятел казва че като си бие ръчна или като правим секс и заспивал по-лесно, а аз колкото и да ми се спи, след секс винаги се разбуждам.

14.   Аз съм жена и се чувствах като теб с предишния ми, а той доста често - като жената ти, енергизиран. В моя случай си го обяснявам с това, че той си беше малко емоционален вампир и като цяло кофти човек и просто не го харесвах вече, заради поведението му. Та в моя случай, това беше причината, обмяна на енергия - той я взимаше от мен, после цял ден ми беше зле понякога и за това през деня избягвах,само вечер. При теб не знам какъв е случаят, може да е нормално до някаква степен все пак, при мен беше някаква крайност, защото човека не беше за мен. Възможно е при мъжете да е така понякога, но ако е всеки път и после нямаш сила да станеш от леглото цял ден, замисли се дали нещо не куца в отношенията ви. Не съм сигурна дали може да се правят такива заключения, но при мен на 100% това беше проблемът.

15.   При мен пък след секс ми се обострят хемороидите и за това вече не го правя.

16.   Това е прекрасно, тялото се отпуска и когао сте се гушнали без да бързате, защо да не подремнете. Ако не си много изцапан забърши с мокра кърпа и салфетка и си поспи.

19.   Леле колко глупости прочетох в коментарите, не е истина. Тези с големите философски обяснения го докарват само на приказки, ама хабер нямат за какво става въпрос. Другата пък с емоционални вампири се занимавала... ужас! Хората тотално изперкаха. Обяснението е биохимично. При секс се отделят много хормони, като ендорфини, окситоцин, адреналин, които буквално те взривяват и ти дават чувството за енергия, щастие и кеф. След като свършите, нивата им рязко падат и ето ти дрямка. Не знам дали е обусловено по полов признак, но аз съм жена и някой път след свършване рязко ми се приспива, също като на теб, точно една немара и ленивост, макар че преди секунди съм искала още и още.

20.   Абсолютно нормално. Но при хубав секс, при лошия само се изнервям и ставам по раздразнителна . Зависи от партньора , ако ги умее нещата ,толкова е приятно ,не ти се прави нищо ,само искаш да си дремнеш . При неумелия дори не мога да се отпусна , а и като не свършвам, съвсем не е приятно . Наслаждавай се,това е здраве

21.   Жена съм. И аз като номер 20 - ако съм задоволена, отмалявам и се налага да придремя малко, че инак не мога да се вдигна от леглото. Освен ако не съм гладна, тогава нищо не може да ме задържи в леглото :))) Ако сексът не е бил удовлетворителен, тогава се сдобивам с лошо настроение, което може да трае дни.

22.   До номер 3 Ако приемаш хранителни добавки, зеленчуци, вкл. и лимони, мед, вярвам, че няма да има чак такава загуба на така ценните вещества за организма, друго е вече ако се пуши и пие редовно, тогава вече трябва да се вземат мерки!

23.   До 19

Простолюдието прочете нещо по различно и веднага решиха, че са глупости. Друго си е псевдонауката да ти каже какво и как се прави.
Не знаела защо, ама дава акъл. Како, ходи си прай свирки на мъжа ти, лапай му, гълтай и не се опитвай да вникваш в неща, които изобщо не са ти понятни и нямаш капацитета да обработиш.

24.   Е, ще си купя КалМаЦин! Струва 10 лева, а и има добри отзиви за него!

25.   Така си пробвам жените. Ако след празнене съм изморен, особено пък, ако на следващия ден съм омаломощен, повече с такава жена не правя секс.