Споделена история от Секс и интимност

Как да си измерим правилно пениса?
Притесненията на мъжете за големината на тяхното достойнство започват от най-ранна възраст. Дори още когато са деца – под 14 години, те се притесняват и то много за мъжеството си, макар да са в процес на полово съзряване.

Момчетата започват да мастурбират от 9-10 годишна възраст и вече видели пениси на възрастни мъже, опасенията за себе си ги връхлитат и се питат дали ще имам и аз такъв? Проблемът за големината на пениса е толкова голяма, че почти няма мъж, който да не е попадал в стресова ситуация или в една постоянна тревожност, напрегнатост и чувство на обремененост, сравнявайки себе си с това, което вижда по порно видеата.

И поради тази причина много мъже лъжат, опитвайки се да се справят със ситуацията и да „замажат“ положението пред другите. Грубо, но факт!

Ето как процедират докторите, когато правят измервания за големината на мъжкото достойнство, което е и методът, по който са взети мерките на участниците в различни научно признати изследвания:

Пенисът се мери от ГОРНАТА СТРАНА откъм пубисната кост (откъм очите) по цялата дължина на ствола! Използвайте линия като вземете предвид, че делението не започва от самия край!

(Линията НЕ се поставя от страни на пениса или от долната страна, където са захванати тестисите!)

1) Измерете от пубисната кост до върха на еректиралия ви пенис.
2) Натиснете линията навътре към пубисната кост, така че да опре плътно до костта.
3) Линията трябва да е перпендикулярна на тялото, а пенисът успореден на пода.

Специалистите посочват, че мъжете трудно поддържат максимална ерекция в изправено положение на тялото, която може да се различава от тази по време на максимална възбуда при полов акт. Предвид това някои взимат мерки в легнало положение, но едва ли върху матрак!

Втора точка се оспорва от някои, но в крайна сметка е приета като единственият правилен начин за определяне дължината на пениса, защото дефинира ясно, коя е отправната точка при измерването. Разбира се при по-пълните хора винаги има по-голяма загуба на сантиметри, защото масният слой, покриващ пубисната кост, е по-дебел.

Измерване на дебелината на пениса:

1) Използвайте шивашки метър.
2) Измерете обиколката на пениса си или в средата на ствола, или в самата основа, но не и около главата.

Това е така, защото пенисът в различните части е с променяща се обиколка и някои доктори възприемат за най-правилно да се измерва основата на ствола, която има и най-голямо значение при задоволяването на жената.

Каквито и да са резултатите, здравословното мъжко поведение е: мъжът да е щастлив с това, което разполага и да се научи да го използва по максимално задоволителен начин за партньорката си!

За сведение: 25% са с под 12 см., а 3% от мъжете са с под 10 см.. Тези с пениси 20 см и нагоре са под 3%. Т.е колкото е вероятно да срещнете мъж с под 10 см., толкова е и да попаднете на мъж с 20 плюс...

В две различни статистики за средната големина на пенисите на българите се посочват 15.02 см и 14.09 см. Склонен съм да вярвам на 14.09 см., предвид каквото съм чувал. Съмнявам се и в честността на българина по принцип - дали за целта на първото изседване не са подканвани по-надарени мъже, защото не ми се вижда всеки 2-ри да е с над 15 см. в гащите, а и като се вземат средните големини на всички заобикалящи ни народи, от които ния далеч не се различаваме по много неща, то е много малко вероятно нашият народ да води околните поне с един, два сантиметра отгоре...., което не е никак малко!

Е, успех с измерването и който има смелост нека сподели НЕИЗОПАЧЕНИ резултати!

Приканвам и жените да подемат инициативата, и да премерят достойнството на мъжете си, защото попаднах на бая дами, които твърдят, че спят с около 20 сантиметрови, което си е доста рядко срещано - 5% са с над 16 см.! Да не би да сте станали обект на някоя долна и гнусна „инсинуация“...? :D

Източници:
https://www.penissizes.org/how-to-measure-penis-size
https://bjui-journals.onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/bju.13010

Коментари

3.   17,5 см. дължина, обиколка на главичката 17, на ствола 16-16,5, на основата 18. В отпуснато състояние обиколката е на половина, дължината - също. За дължина, някои ги е боляло на ездачка, за дебелина не съм имал никакви оплаквания, освен при анален секс. Като бях по-неопитен влязох рязко и имаше кръв, за щастие нищо сериозно.

4.   Отгоре съм го мерил, излиза 17 см грубо зависи колко е възбуден може и 17.5 да стигне, че за 18 не стигаше.

А до тия жени, дето обясняват, че техните са с 20см, мен ми е ясно от къде идва това, или са ги излъгали, или те самите са помислили така, защото то 17 сантиметра си го хващам сам с две ръце и остава главата и още малко, какво остава за малки женски ръце, в които такова нещо изглежда огромно. И мен са ми акзвали жени, че имам 20 сантиметров, аз ги поправям, че е към 17, а не 20 те мислят, че ги лъжа, с някои сме се ловили на бас и сме мерили и после се пулеха. То 3см не е много ама жените, като цяло имат грешни представи за размерите.

М28

5.   4, твоите ръце по 6 см ли са, чуек? Две ръце и още остава глава и още малко и всичко това в рамките на 17 санта.

6.   19 см., но имам късо гемче и като го оправя ще получа около 1 см дължина още.

7.   27, но само като гледам порно, като съм с жена едва стигам 24.

8.   12.5см. Каквото дала природата - такова. Преди години правих разни "jelqing" упражнения за разтягане, ама ефект нулев.

9.   Еее, доживях да видя в този сайт някой с 12. На всички тук са им по 18 плюс.

10.   до 9 от 8: да, като си го вкарам в картонената ролка от тоалетна хартия едва върха на главичката едвам излиза. А и свършвам доста бързо. Хаха, абе не е добре, но поне либидото е стабилно. Все още. Но честно казано мисля, че има още много хора като мен.

11.   Пичове, независимо дали е 12, 15 или 18см, ако жената ви иска, ще се получат нещата!
Стига сте ги мерили, наистина!
Нашите оргазми започват от главата!
Веднъж толкова исках един конкретен мъж, такъв огромен мерак му имах, че бях мокра още докато се целувахме...
Вагината ми пулсираше от възбуда още докато ме събличаше...Свърших буквално след няколко тласъка...Беше разтърсващо...Той продължи докато пулсирах и стенех, каза ми, че съм била влудяващо гореща...
Не беше свръх надарен, но си го исках и с друг така не ми се е получавало!
Вие си намерете вашето момиче и ще спрете изобщо да мерите!

12.   По правилата на автора: 16.1см дължина, 10.3см обиколка, това е моят пенис. 186см височина бос, 76.2кг чисто гол (най-често 77-78кг) на 30 години. Всички числа са истински. Това съм аз, какво мислите момичета?

13.   Хайдееее, пак започна голямото мерене! Благодаря за интересните факти! Впрочем аз не съм мерил моя и съвършено не ми пука колко е дълъг, колко е широк и къде се нареждам по дължина/широчина сред останалите. Животът е твърде кратък за излишни разсейвания - имаш да работиш, да се жениш, деца да правиш, да ги възпитаваш и още много други неща. Ще седя аз с шивашкия метър и ще си меря анатомията... Младежи!

14.   16,5 см дължина при максимално напомпване с пенис помпа, с с разграфен в см цилиндър. От това по-хубаво мерене, здраве му кажи. А преди с ролетка го докарвах до 14см.

М40

15.   19 см дължина и 12,8 дебелина в средата на ствола . По моя личен опит не дължината е дебелината е по важна , но с каквото и да разполагаш ако незнаеш как да го ползваш няма никакво значение . Никоя жена с която съм бил не е имала проблеми , а съм бил с някой тесни и плитки момичета . Само в някой точно определени пози им причинаваше дискомфорд , но нищо повече . Като бях по млад си мислех , че само това стига и момичетата ще си умират от кеф , но грешах доста . Едва като студент се запознах с една колежка който ме научи как да го изпозвам а де не ръгам само безцелно . Добрия орален секс може да помогне много за качествения полов акт .
М 29

16.   Аз тренирам карате и моя го увивам около кръста вместо черния ми колан.

17.   Темата е леко казано смешна. Ако пениса ви е достатачно голям и дебел едва ли ще ви интереува колко точно е. Тези на които им липсват сантиметри тях ги вълнува колко е нормално кой е голям кой малък и т.н. :)

18.   Филмираните с 19 са супер забавни хахахаха. 14-17 е макса, недейте така.