Споделена история от Секс и интимност

Нехормонална спирала със злато - контрацепция?
Здравейте. Имам молба към тези от вас, които се предпазват от нежелана бременност по различен начин от този с презерватив. От доста време със съпруга ми се интересуваме и след всичката информация се спряхме на нехормонална спирала със злато. Видях че струва около 100 лв, доста е но пък пише че се сменя на 5 - 10 години. Ако реша да си я сложа мога ли аз да си купя спиралата, която искам и гинекологът да я постави или му се обаждам и той поставя негова? Седмица и половина преди цикъла планирам да му се обадя, а преди това исках да прочета мнения и от вас. Малко ме притесни и че се поставя в цикъл. Кога точно - например когато течението е само леко зацапване последния ден ли? Изобщо всяко инфо ще ми е от полза. Благодаря.

Коментари

1.   В болница ,,Надежда" в София, можеш да си закупиш и лекаря ти я поставя, абсолютно безболезнено, неприятно е само , но е за кратко цялата процедура. Поставя се два дни преди края на цикъла. В аптеката в болницата също се продават и цените варират между 80 и 100лв. Като това са едни от най-хубавите.

2.   Има и по обикновени спирали и вършат същата работа,стига да е поставена професионално.Гинеколога ще ти каже какво да направиш,така че действай смело.

3.   Да,най-добре е поставянето на спирала да стане в последния ден на цикъла-просто тогава шийката на матката е по естествен начин разширена и поставянето протича с най-малко дискомфорт.Моя приятелка не спази това и ми каза,че я е боляло поставянето.Спазвам каквото ми кажат лекарите и не ме е боляло нито поставянето,нито свалянето на спиралата.Според мен това е най-добрия начин за предпазване от бременност.

4.   Авторка: Благодаря ви!

5.   Не се занимавайте с глупости. Създавате само работа на лекарите да им пълните джоба. Ще ходиш там да ти бърка във вагината. Абе нещо друго не иска ли?

6.   Преди да дадеш 100 лв за спирала, най-добре върви на консултация, защото спиралните не са подходящи за всяка жена, ако в миналото си имала някаква инфекция, например, това може да е проблем. Освен това, не знам как е сега, най-вероятно има нови спирали, но до скоро не ги препоръчваха на не раждали жени. За това, първо върви на контролен преглед, говори с лекаря за това и после той или тя ще ти каже дали спиралите са подходящи за теб.