Споделена история от Секс и интимност

Приятелката ми иска секс сега, но аз не мисля, че е редно
Здравейте, имам един проблем. С приятелката ми сме вече една година заедно и от скоро ми намеква, че иска да правим секс. Проблема е, че родителите ни са ни учили (мен, брат ми и сестра ми) да не правим секс до брака.

Аз ги уважавам много, а и така смятам, че е морално и просто няма как да то направя. След 3 месеца ставам на 18, а тя е на 16 и също не го е правила. Какво да правя, как да й обясня, така че да ме разбере и да не ми се сърди?

Коментари

1.   Това, на което са те научили е много хубаво, много. Но за жалост вече почти никой не го спазва. В крайна сметка, ако приятелката ти е човека, предложи и и го правете, но ако сте много млади по - добре недей. Макар, че аз лично мисля, че ако не опиташ няма как да разбереш какво ти харесва и какво не... Секса не е най - важен в една връзка, но е важен все пак, ако нямаш опит има голям шанс и брака ти по - натам да се провали. Едно време хората са търпяли, но сега не.
Но като гледам, сте по на 16-18г., по добре недейте, ако искаш да запазиш тази традиция..
Ти сам решаваш, говори с родителите си.

2.   Във 21 век живеем !! Ти си бил голям идиот бе! Турска работа!

3.   Кви са тия глупости? Ако се ожениш на 30, чак на 30 ли ще ти е първия път. Не мислиш ли че на бъдещата ти жена ще и е по-добре със опитен мъж в леглото?

4.   Само гледай как някой друг ще те изпревари докато чакаш!!!

5.   Пич, не може да се ожениш за жена, без да сте имали интимни отношения, защото това е вид опознаване. Брак без сексуален живот не може да съществува, а без да познаваш партньорката си в тази област, може да вземеш грешно решение и после да съжаляваш. Ти пак си уважавай родителите, но аз те съветвам когато решиш, че си открил момичето на живота си, да го направите преди да се ожените.

6.   Не вярвам да има такъв мъж!

8.   Педагожка: Че родителите ти в кой век са останали с разбиранията си?! Напълно нормално е човек да започне полов живот на 16 години. Потвърждава се от медицината в световен мащаб.

Предлагам ти да си НАПЪЛНО ОТКРОВЕН и да й споделиш истината, но едва ли ще ти повярва.
А след толкова сдържаност и ограничение, най-вероятно в последствие ще сепристрастиш към секса и какво...?!
Ще имаш семейство, ще се чувстваш ненаживял се, ненавърлувал се и ...?! Ще си лягаш с всяка срещната?!
Човекът така е устроен, че сексуалността е "Дивото зове"... Не го пренебрегвай! - Това може да ти доведе до куп здравословни и психологични увреждания и отклонения...

Нямам пред вид да се впускаш в оргии, да си развратник и т.н. Но воденето на нормален полов живот те прави нормален човек. Не се ограничавай!

Ако робуваш на семейната традиция, а в същото време те тресат хормоните какво ще стане?! - Ще се ожениш за първата срещната, която те чука добре ли?! Ами ако още дълго не срещнеш подходящия човек. Не се жениш за първата срещната, защото върти готини свирки. не че няма и такива хора, де...

Имай перд вид, че понастоящем живея с точно такъв разведен човек. Аз съм му ІІ-та в живота. А бившата му съпруга и преди, и след брака се е разпрала от чукане. А той скромничко си свивал перата, за д запази брака и да не нарани детето. Накрая тя го зарязала. Сега уж се осъзнава, но е МНОГО късно. Тя е нимфоманка.
Живей нормално, времената са други и го позволяват. Сексът е съществена, но в никакъв случай най-важната опция за брак.
Отдай се на емоцията, на чувствата, на момичето. Не го прави безразборно... Бъди мъж!

9.   Проблема е, че родителите ни са ни учили (мен, брат ми и сестра ми) да не правим секс до брака. -това беше отдавна-сега времената са други. И какви са тия родители с толкова остарели възгледи. Предполагам са на не повече от 40 години. това тяхното е просто смешно за времената в които живеем. Просто нямам думи-ами кога ще правите секс на първата брачна нощ ли. Наистина момичето е малко още-но човек трябва да е правил секс за да знае какво да прави и кога ще правите когато се ожените и установите че не си пасвате сексуално. тогава ще хукнете да си изневерявате. Просто все едно че го е казала баба ми.

10.   Добре де ти откъде си? На колко години мислиш да се жениш? В днешно време особено за един мъж е важно да има образование, стабилна работа и тогава да мисли за семейство. В някои общности като ромската не е така, но предполагам не си от нея. Така, че това се осъществява до към 30 -тата година. До тогава девствен ли ще бъдеш?

По-добре се ориентирай към правене на безопасен секс, като обсъдиш това с момичето. И, ако връзката е сериозна, а тя явно е такава сексът просто е естественото развитие на вашите отношения.

11.   Да, съгласна съм сд №5. Такъв автогол може да си вкараш! Сексът е нещо моного важно в една връзка, а как ще разбереш дали си пасвате сексуално? Или ще се ожениш и дори ще се родят деца и после проблеми, изневери и развод!? От кой край си, че те възпитават така? Прави секс момче - естествено не безразборен, нека е с чувства, с предпазни средства, с любимото момиче.

12.   Дори късно да почнеш, винаги можеш да си наваксаш бройката - вярно ще изневеряваш, но всички го правят така или иначе и да не ти пука.

14.   Ако не я опънеш ще те зареже рано или късно!

15.   Глупчо, пълен глупчо си! Ама има шанс за теб, животът ще те научи! Живей си ти в 19 век, но 21 ще те намери. Момичето ще си намери пък батко, който да я отрака, няма да ти се моли я! Браво на нея!

16.   15 ами колкото и да ти е странно и в 21 век има хора с морал и задръжки. Някои хора не са си намерили онази работа на улицата като модерните като теб.

17.   Еееее изядохте момчето. Това си е негово решение и след като (ако е така) иска да се опази до брака си е само негова работа! Глупак не е, малко хора спазват тези принципи, аз също не мисля, че е много хубаво, НО всеки решава за себе си. Аз също си имах подобно мнение, само, че не до брака, а до 18 години. И така де споделих с приятеля си и той реши да ме изчака, чака една година и осем месеца докато стана пълнолетна. Поне бях сигурна в чувствата му. Така че ако си сигурен в себе си и ако искаш да си с това момиче и тя иска поне и кажи за това, от там нататък всичко си е до чувства и разбиране. Но ако искаш да останеш девствен до брака - поздравления, все пак знай че опитът също си заслужава, а когато е с човек който обичаш тогава е много по - хубаво.

18.   Не виждам, какво му е моралното да спазваш изостаналите предрасъдаци на родителите си и религията им, ама хайде.
Аз също чаках до 18, но попаднах на ужасен човек, а точно на 16 имах чудесно момче, с което не смеехме и ръцете да си подържим... Сега съм с друг - общо с двама съм била и не се считам за развалена и неморална. Не смятам, че жената трябва на всяка цена да се пазила девствена, така мислише първия ми приятел, за него това било важно и какво - донесе ми само ужас и болка. Оставаше да се и омъжа за него! Не, мерси! Понякога човек пораства.

19.   Ама защо го карате да бърза бе хора? Аз съм на 23, девствен съм и ще си наваксам след като се оженя. Ще й кръшкам, то и без това всеки мъж кръшка - и тези дето са почнали рано да ръчкат жените, и тези дето са почнали късно. Мъж който да не кръшка на жена си няма!

21.   Абе я стига глупости. Секс чак след сватбата. И как това може да е хубаво? Наизуст ли говорите? От където и да го погледнеш не е хубаво!

passion

22.   Пич прави си секс с приятелката и не се занимавай с глупости. така като много и отказваш а на нея и се иска може да те зареже или да го направи с друг. няма нищо лошо да ходиш с момиче и да правиш секс с нея, но ти си знаеш най-добре. моят съвет е да не губиш време.
М20

23.   Щом така си решил така да бъде. Защо пък да бърза момчето. А и може да се ожени по-рано например на 23-25 какво чак толкова ще стане ако изчака. Аз също съм на този принцип ако някой те обича достатъчно ще издържи и без секс и ще чака до брака. Честно казано и аз си мечтая да го направя след брака.

24.   Честно казано, после ще говорим пак ;) ЩЕ СЪЖАЛЯВАТЕ И ДВАМАТА! Но.. всеки има право на избор, дори и на лош избор. :)

25.   Виж много хора не са женени и го правят няма нищо лошо и страшно само като ви е за първи път по-добре не го вкарвай рязко да не я заболи.Аз на мойта приятелка като и беше за първи път го вкарах рязко и я заболя.