Споделена история от Секс и интимност

Въпрос към жените
Здравейте, кажете ми моля ви се има ли някакво значение за това един мъж да ви привлича или не(в това число и сексуално) това, че носи диоптрични очила? Или казано с други думи между двама привлекателни мъже, от които единия е с очила бихте ли имали по-голям афинитет към този без очилата?

Благодаря предварително за изкрените отговори

Коментари

1.   Хубав мъж с хубави очила никой нормален човек няма да върне. Справка: Джони Деп. Жена съм, нося непрекъснато диоптрични очила и имам определени претенции към рамките - харесвам рогови, плътни и изчистени. Онези с тънките, ламаринени рамки, ми напомнят нещастен чиновник. Ако изглеждаш добре и самите очила са избрани да ти отиват, няма да е проблем, но винаги съм предпочитала нещо такова: https://i.pinimg.com/474x/bd/df/47/bddf471f9e24baf5cc3bf72779058767.jpg
Очилата отдавна са моден аксесоар и, добре подбрани, са супер секси. Тия малоумия от училище, където мама ти избира рамките и приличаш на загубеняк с тях, отдавна не важат за хората с поне малко естетика.

Ии се пише се "искрено".

2.   Очилата са ми абсолютно без никакво значение!
Имах дълга връзка с иначе страхотен мъж с висок диоптър. Имах, докато не започна да взема решения за мен вместо мен и да се опитва да ме убеджава колко са "добри". Не сме се разделили заради очилата му, а защото в един момент явно имаше нужда от ментален диоптър.
Никоя жена няма да те върне конкретно заради очилата ти. Пък има и хора на които им стои страшно секси и им придава по интелигентен вид дори.

3.   1 - И колко двойници на Джони Деп срещаш по нашите улици? На много малко хора им отиват очила, според мен. Предпочитам мъже без очила.

7.   Винаги можеш да си сложиш контактни лещи, ако те притесняват очилата.
Ж Носеща лещи.

8.   Не ме интересува мен, стига да има привличане и да е интелигентен, да знае как да се държи и да може да води разговор. Иначе, аз на последната ми среща бях без очила, малко не виждах на далече, но нямах допълнителен час, в който да мъча да слагам лещите. Препоръчвам ти на първите срещи да носиш лещи, някак си не е много удобно да целуваш с очила, ще развалят момента, а както знаеш повечето хора се притесняват. Не върви да й кажеш - "Чакай малко само да сваля очилата". Ако пък си жена - още по-зле, ако се опита да те целуне, а очилата му пречат. Иначе по принцип не виждам проблем в очилата. Разбира се, по-хубаво е с лещи, но си зависи и от очилата, на някои много им отиват.

9.   Мъжете с очила са секси. Ако мъжа е хубав и ми харесва, няма значение.

10.   Не харесвам мъже с очила, нито жени. Мъжете с очила ми напомнят на Хари Потър! А Джони Деп е прекрасен!

11.   3, не е вярно. На красив човек всичко му отива, стига да е съобразено с формата на лицето. За грозните, с или без рамки, няма особено значение, все си остават грозни. Това, че по нашите ширини повечето мъже не изглеждат добре (ще ме извинявате), няма нищо общо с очилата.

Номер 1

12.   Очилата са без значение. Други неща гледам в един мъж.

13.   Не трябва да ти пука.

От мъж с очила.

14.   Това пък е последното нещо, което има значение. Никоя няма да те върне заради очилата.

15.   Сваляш му очилата бавно и нежно и го целуваш. От една страна може да отнема спонтанността от момента, но от друга, понеже той знае какво ще последва, това усилва тръпката от очакването. ;)

16.   Винаги съм харесвала мъже с очила заради интелигентното излъчване, но те не са ме отразявали.

17.   Номер 1, не си се осведомила какво е ламарина. Тя представлява тънък лист от валцован метал.
Ти очила с дебели пластмасови рамки ли носиш? Защото сигурно пластмасата е по-висш материал, според нечии представи? :)
Не всички хора считат, че очилата са модна принадлежност. Нищо, че в последните години има някаква мода мъжете на 20-30 години като по калъп да носят черни пластмасови очила с дебели рамки и дълги бради тип "ирландски дървосекач", за да изглеждат привидно по-възрастни и умствено зрели. Мнозина други обаче ги носят от чисто практични нужди, защото имат късогледство или далекогледство. А тънките рамки предоставят не само лекота, но и по-добра видимост наоколо, отколкото тези с дебели пластмасови рамки.

Иначе съм забелязвал, че на много жени, особено на по-грозните, им подхождат очила с дебели рамки и често са по-хубави с тях, отколкото като ги свалят. Важи и за жените средна хубост. Но с уговорката, че наред с очилата имат и умело сложена очна линия, иначе повечето жени са безлични без такава.
Относно приложената от теб снимка, нещата щяха да са съвсем различни, ако на нея не беше холивудският актьор Райън Рейнолдс.

- Кифлоприземител

п. п. : Вече шеста година нося очила с тънки метални рамки от "Specsavers", Финландия. През 2015 г. струваха 400 евро - подарък от мой близък приятел и съдружник там. Аз лично не бих дал такава сума, ако трябваше да си избирам очила. Въпреки няколкото изпускания на асфалт и плочки, се оказаха изненадващо здрави и са като нови, с изключение на 3-4 едва доловими под определен ъгъл на светлина драскотинки. Не зная какво покритие има рамката, но предвид на какво съм подлагал очилата, дори не се е обелило.