Споделена история от Секс и интимност

Към жените: Мъж с брада или гладко избръснат?
Мъж с брада или гладко избръснат, ви харесва и привлича повече!

Коментари

1.   Гладко избръснат.

2.   Според зависи. Брадата е хубаво нещо, но не на всеки му отива, а и много зависи как е поддържана. Едни прекаляват и я пускат прекалено обрасла, други пък я правят толкова оформеня, че мязат на пуерторикански сутеньори или метросексуални. А и не всеки има хубава гъста брада, на повечето им е рядка или на петна и не стои добре. Макар че и рядката понякога стои добре, но зависи по какъв начин е рядка. Ако имаш само отдолу, а бузите са като сиромашка нива, не седи добре. Ако е на петна, но някак равномерно по цялото лице, пак може да стои добре. На някои си им отива гладко бръснати.

3.   Гладко избръснат.

5.   Зависи от мъжа, не харесвам попски бради, но добре подържана къса брада, защо не.

6.   Общо взето, не харесвам бради за интимен партньор. Не е хигиенично, не приятно за интимен допир. Повечето мъже не изглеждат с перфектна хигиена. Не виждам и как в ежедневието ще се поддържа тази хигиена. Всичката прах, мръсотия, храна, сега и вируси, полепват по космите.
Въобще, не знам от къде изкочи тая мода, мъжете да ходят като попове и аятоласи.

8.   3-дневна брада

Лола

9.   Определено с брада! Толкова е мъжествено и секси, на мен ми е нещо като фетиш.

Ж31

10.   На мен лично ми харесват мъже без бради. Гладко избръснати. Но това е лично за мен, не мога да говоря от устите на всички жени. Ако на теб ти харесва брадата - носи я, не прави нещо, само защото на нас жените не ни харесва.

11.   Гладко избръснат, ако е с брада най-много тридневна и то само ако му отива. Долу също избръснат

12.   Има на които им отива много и други които са с рехави бради, не стои добре понякога и поради форма на лицето и неправилно оформена брада. Може да ми хареса ако е добре оформена и поддържана, но ако е и мека задължитено! Иначе две целувки с някой с твърда и бодлива брада са два дни зачервено лице, обрив и/или пъпки, сърбеж, дори болка за мен поне, кожата ми е супер чувствителна. За това по принцип предпочитам гладко избръснати.
Само за "оплакване на окото" последното няма значение ако иначе изглежда добре.

13.   Ако една жена изобщо си задава подобни въпроси, то аз не искам да имам нищо общо с нея...

мъж

14.   Предпочитам брада на 4-5 дни.

15.   С брада е по-мъжествено. Но ако ще ми прави френска, задължително гладко избръснат.

16.   Гладко избръснат!

17.   Жените, с които имам контакти казват, че харесват гладко избръснати мъже.
Но пък повечето мъже, които са ги чукали са с малки бради или ходят брадясали. Сега лъжат ли или просто не ги интересува кой е отгоре им и затова пренебрегват критериите си.

18.   Умирам за тридневна, леко набола брада...
Абсолютно неустоимо е за мен!

19.   Като чуеш жена да ти казва нещо, значи е точно обрстното.
Да бил с 3 дневна брада, ама ако му отивала видиш ли...
Иначе сакън да не направиш забележка на мухлата, че нещп не ти харесва.

20.   15, що?
И по езика и устните ли очакваш да има бодли?!

21.   Гладко избръснат.

22.   Гладко избръснат или най-много леко набола 3 - дневна. Според мен брадата скрива красотата на мъжете. Всички ми стават грозни и груби с бради, не мога да разбера кой хубав, кой грозен. Също, няма да ми е приятно да се целувам с брадясал. Вярно, има и такива, на които им отива с брада, но за мен са рядкост. Аз искам мъжът ми да е гладко избръснат, да целувам бузите му, врата му до насита и да ми мирише на одеколон.
Ж21

23.   Аз харесвам моя с брада .
Но не бих му казала ,защото ме е срам .
Ще го обърне на майтап

24.   Използвам Philips OneBlade QP2520/30 два пъти седмично, т.е. бръсна се на всеки 3-4 дни. Не обичам да си оставям брада с дължина 5 мм или по-дълга. Този модел електрическа самобръсначка оставя само около 0,3-0,5 мм къс косъм и ефектът наподобява еднодневната брада след бръснене с обикновена самобръсначка с остриета. Голямото предимство е в това, че не порязва и не възпалява кожата, защото острието няма пряк досег с нея, а е защитено в тънко метално тяло. Друг плюс е възможността за бързо сухо бръснене за 2-3 минути, без нуждата от използване на пяна за бръснене. Може да се използва и под душа, защото е с непромокаемо гумирано тяло.

Повечето млади мъже в последните няколко години носят брада тип "ирландски дървосекач", защото:
а) Искат да създават вид, че са по-възрастни и умствено зрели спрямо връстниците си;
б) Наясно са, че много жени си падат по мъже с квадратна челюст и издадена напред брадичка, докато те обикновено имат тясна челюст и прибрана към шията брадичка, която ги прави да изглеждат по-малко мъжествени (според женските представи);
в) Наясно са и с друга самозаблуда на редица жени, че мъжете с подобна брада са уж по-така специални и щом я носят, значи не са случайни мъже и сигурно са по-пробивни в живота. Това съм го чувал от няколко жени. Познавам и жена, която преди години беше ужасена от приятеля си, който се обръсна и се видя тогава, че има двойна гуша и няма нищо общо с облика си с брада.

Да не забравяме, че жените са царици на хитринките за оптическа измама и включват в действие с подобна цел и прическите си, чрез които да създадат усещане за по-тясно и издължено лице, или да скрият бръчките на челото си или твърде голямото си чело.

Относно подточка "б" горе, ето един нагледен пример:
https://i.imgur.com/osmyCbX.jpeg

- Кифлоприземител