Споделена история от Здраве

Гадене от нищото
Здравейте! Мъж на 21 години съм и от няколко години имам проблем с гаденето. Особено се проявява като ям нещо, което не ми харесва или когато си мия зъбите, а понякога и от силни миризми. Чувството е все едно ще повърна, но никога не се стига до това. Не знам защо се получава така. Спрях цигарите, защото мислех, че е от тях, но нямаше ефект. Мия си зъбите по няколко пъти на ден, за да притъпя чувството. Имате ли идея дали е някаква непоносимост или по-скоро е психично разстройство?

Коментари

1.   Братле най-добре тези проблеми да ги кажеш пред някой доктор и след обстоен преглед да ти каже какъв точно ти е проблема,тук едва ли някой може да ти помогне

2.   Нерви, стрес, умора, жега... причините може да са много. И на мен ми се случва понякога. Гледай да почиваш, пий повече течности (никакъв алкохол!), най-добре вода, избягвай да си навън в голямата жега и се опитай да го караш спокойно с по-малко нерви и мисля, че ще си ок. Е, ако и тогава продължи, вече иди на лекар, но в 90% причината е някоя от изброените или комбинация от тях.

3.   Лвкар, гастроентеролог, невролог. Гастроскопия първо, след което може и ямр на глава.

4.   На много хора им се случва да им се гади от миризми! И на мен ми се гади когато си мия зъбите но това се случва само сутрин.. Вечер ако ги мия не ми се гади не знам защо...

5.   Нещо на нервна почва е. И аз съм забелязвала да ми се случва, когато съм по-изнервена / в по- напрегнат период от живота. Някой път даже когато човек, който има голям шанс с думите си да ме напрегне, заговори, ми е ставало лошо. Помисли какво те притеснява теб