Споделена история от Секс и интимност

Ако не правим секс ще спре контакт с мен
Здравейте,
жена на 23г съм. В момента се водя, че съм от 3 месеца във връзка с един мъж, който е на моята възраст. Меко казано не ме привлича на външен вид, поне аз към него химия не усещам, с наднормено тегло е и като се съблече си личи още повече, в лице не е мой тип и дори и да отслабне пак няма да стане привлекателен за мен. Честно казано никога не бих обърнала внимание на толкова неподдържан мъж ако не се намирах в труден период. Не ми помага финансово(парите меко казано не му стигат) в трудния ми период, а емоционално. Казвали са ми, че съм красива и не ми е липсвало мъжко внимание. Нямам големи претенции, самата аз тренирам и се поддържам супер много и както всяко нормално момиче бих се радвала приятелят ми да ме привлича поне малко. Когато се хванем за ръка по улиците и ни видят мои приятели или роднини потъвам в земята от срам. Похвалил се е на всичките си приятели, че сме заедно и те са му казали че си отиваме, но аз не мисля така. По тази причина не съм казала на никого.

Имала съм дълги връзки преди него, като най-дългата беше 3 години, но никога не съм се връщала при бивши и винаги след раздялата сме прекратявали контакт. Доколкото наблюдавам хората и мъжете, с които съм излизала в повечето случаи се събират с бившите си приятелки. Дори и да излязат с мен се оказва, че още имат чувства към бившата и по някакъв огромен късмет успяват да се съберат отново. Не мога да разбера защо дават надежди на друго момиче след като не могат да забравят бившата? Примерно аз спирам контакт с бившите и не се връщам, според мен така трябва да бъде вместо да се разиграват други хора. Излизала съм с хубави момчета, но винаги се стига до етап, в който ми казват, че ме искат само за секс. С въпросният мъж, за когото ви обясних в началото бяхме дълго време приятели. Той знае как мъжете искат само да ме използват, как никой не ме подкрепя за важните неща в живота ми и ми е казвал, че никой друг няма да ме обича колкото той ме обича. Че всички мъже ще искат само да ме използват за разлика от него и такива.

В момента близките ми хора са 2-3 човека и ако не бях тръгнала или спала с този мъж, той щеше да прекрати контакт с мен(поставял ми е ултиматум) и щях да се лиша от важна за мен подкрепа и комуникация. За съжаление в момента съм в труден период и се чувствам нещастна, но поради това, че ще прекрати контакт с мен и ще остана сама, се налага да направя компромис със себе си и да съм с него. От една страна ако тръгна да си търся друг мъж знам, че ще ме иска само за секс, от друга страна не съм щастлива със сегашния и не мисля че ако остана сама ще ми е по-добре! Напоследък започнах много да се напрягам от мисли, че с този човек може да съм до края на живота си, защото той точно това иска. Казвал ми е че без мен ще умре, да не го наранявам, но мен много пъти са ме наранявали без да им мигне окото и съм ги преживявала. Споделих си моите терзания и ми олекна малко, честно казано не мисля, че нещата могат да се оправят. Вие били ли сте с човек, който не е ваш тип и как се развиха взаимоотношенията ви?

Коментари

1.   Добре, при положение че той на практика те изнудва за секс, според теб на този мъж за какво му трябваш ?

И за двама ви е най-добре да прекъснете контакт. Да, кофти е да си сама в труден момент, но реално погледнато задълбаваш още по-надълбоко с тези отношения.

2.   Използвачка си и напълно заслужаваш това момче да ти поставя ултиматум. Той може да отслабне и да си промени излъчването, ако ти го обичаш истински и го подкрепяш. Но не...ти искаш до теб да е нацепен културист, да се возиш в лъскави коли, да разцепваш интернета със снимки от екскурзии и да хапваш гурме ястия в изискани хотели.
Замисляла ли си се ти какво даваш на партньорите си? Аз разбрах до момента, че ти ценят едно нещо. Каква стойност им даваш ти? В какво си успешна, с какво си полезна, имаш ли ясно цели и следваш ли ги?
Знаеш ли колко момичета се качват, че са във фитнеса и тренират, обработват си снимките, за да изглеждат уау, а на живо като ги видиш разбираш, че във фитнеса ходят само, за да си направят поредната фотосесия, с която да спечелят малко внимание от загорели мъже.

И така, ти ще си докажеш смела ли си, или не си. Като не го обичаш това момче и не те привлича и те е срам, зарязваш го. Стига си му давала празни надежди. В момента ти го използваш да ти е кошче за душевни отпадъци, а той се кефи, че води сексуален живот и трупа опит за следващата. Колко мислиш, че ще издържиш така и харесва ли ти да те ползват само за секс? Всеки е в труден период, на всеки нещо му тежи и не му върви, не се оправдавай, ами си хващай съдбата в ръцете и си докажи на себе си, че сама ще определиш бъдещето ти.

3.   "Той знае как мъжете искат само да ме използват, как никой не ме подкрепя за важните неща в живота ми и ми е казвал, че никой друг няма да ме обича колкото той ме обича. "

" Казвал ми е че без мен ще умре"

Ще ме убиеш... А това изказване на какво ти прилича, ако не на използвач :)... Аз си мислех, че жените си ги търсите използвачи, но само ако изглеждат добре, или поне са богати. Но направо ме уби с тая история. Оставила си се някакъв хем грозен, хем беден да те манипулира... Просто, явно това е най-важното качестство което ви привлича, аз така го разбирам вече.

Иначе, не че търсиш съвет, ама ето ти един - намери си интереси, разбери какво цениш в живота, и потърси човек с който имате нещо сходно, има за какво да общувате... Когато животът ти е празен, и ти си празен, на подобни хора попадаш. И наистина, взаимоотношенията ви се изчерпват с използвачество. Не можеш да си някой друг, просто така, да не си сам. Или просто така - за секс. По-добре намери някой за една нощ, да го знаеш колко струва, и да не си тровиш живота. На 23, няма даже значение дори хубава ли си, не си ли. Няма по-лесно от това да си намериш някой. Но за да ти е наистина "партньор", се иска личностно развитие, или поне положителен пример което липсва на повечето.

4.   Била съм в твоето положение - след доста разочарования тръгнах с мъж, който не ме привличаше грам. Не само това, ами по-късно се оказа и страшно комплексиран, обиждаше всички мъже, които изглеждаха по-добре от него, коментираше бившите ми приятели, ревнуваше ме от жени и прочее. Изпитвах неистов срам от него не само заради външния му вид, но и заради поведението му. Изключително много съжалявам и ме е яд на себе си, че се занимавах с него... той не е виновен, сама се нахендрих, така че мога да виня само себе си. Държеше се добре с мен, не се карахме, аз се бях примирила, че явно досега съм се целила твърде високо и трябва да приема реалността. Почти успях, докато не се влюбих неистово в колега от университета. Моментално зарязах моя без да ми мигне окото, направо се чувствах освободена и аз не знам от какво. Никой не ме е карал да ходя с човек, когото не харесвам, освен отчаянието ми, а това е най-лошата причина. Гнус ме е, че изобщо съм го пипала някога, че съм паднала дотам да лъжа него и да го смятам за тежък компромис, колкото да не съм сама. Няма да си простя липсата на уважение към мен самата.

Съветът ми е да не стоиш повече с този мъж. Разбирам причината ти, но е напълно глупава и ще доведе само до съжаление и от двете страни. Да си с човек, когото не харесваш, е най-голямото наказание, след интимност, ще се чувстваш изнасилена, а той няма да е виновен за нищо. То си е бетер проституция това - лягаш си с гнусен тип заради някакви облаги (разбиране и подкрепа в случая). Не си струва. А това, че всички ще те искат само за секс, няма как да е вярно. Да, повечето ще са така, но щом аз, която се имам за страшен карък в това отношение, успях да имам сериозни връзки, значи всеки може. Дори когато съм била използвана за секс, не се чувствах толкова зле, колкото сега, когато мисля как съм била с въпросния мъж. Брр...

5.   Нещата няма да се оправят, докато ти не поемеш инициативата да ги промениш. Да, била съм в кратки връзки с хора, които не са мой тип и точно затова връзките не са просъществували. Просто няма как да съм с човек, който ми е неприятен. Но преди бях наивина и давах шансове като теб. Това с връщането пеи бивши не ми се е случвало, така че не е правило, а по-скоро изключение, от което не трябва да си вадиш изводи, че винаги ще става така. Какъв е проблемът да останеш замалко сама? Ще срещнеш мъж, който те привлича и който ще обичаш. Но това няма как да стане докато стоиш в тази обречена връзка.

6.   След като връзката ви не те прави щастлива и не обичаш този човек защо си с него? Защо правиш компромис със себе си? Не бой се, няма да умре без теб, каквото и да ти говори. И ти можеш да преживееш известно време сама, вместо да стоиш с някой от съжаление или от страх от самотата. Няма как да те удовлетворява такава връзка. Накрая или ще изневериш или ще се разделиш с този срещнеш ли друг. Мисля, че е по-честно и към него и към теб самата да се разделите.

7.   Няма нищо по-страшно от това,да си с жена,която не знае какво иска !!!

8.   О принцип няма лошо, но щом вече те напряга няма никакъв смисъл. А те използват, защото явно налиташ на мъже, които не са за теб.

9.   Абе щом не го харесваш поне малко няма защо да сте заедно. Толкоз. Другите неща нямат значение.

10.   До номер 2, както казах дори и да отслабне няма да го харесам, иначе го подкрепям- ходим заедно да тренираме в момента, но привличането, което съм имала в предишни взаимоотношения го няма.Аз съм му първата връзка и от вълнение се промени много, вече дори и характерът му не е хубав. Търся нормално изглеждащ мъж, нищо повече. Не искам да ме возят в скъпи коли или другите неща, които спомена
До номер 4, преди него бях излизала с момче, което много харесвах,но той ме поиска само за секс и съм почти сигурна, че още има чувства към бившата. Затова реших, че се целя прекалено високо и занижих критериите. Не съм щастлива, но явно това ми е съдбата. Наранена съм от мъжете и не очаквам друго отношение от тях.Не искам дори да се запознавам или контактувам с такива повече.Някои жени ги искат за връзка, мен ме искат за секс.Явно не струва.Затова не ми се занимава повече.
Благодаря за коментарите!
Авторката

11.   Не е светен, но и ти не си! Значи, си с някой само и само да не си сама? Такива ги мразя. Жена съм, но такива без уй дето не могат да седят не ги трая. Няма да умреш ако посетиш 2-3 години сама. А тези с перфектните тела освен за секс, за какво друго да ги искат? Дай да сме честни? Имаш два варианта или правиш секс с въпросния, и му казвай,че няма да стане да се занимава с друга, средно положение няма. А ти си тръгнала да търсиш приятелство от мъж?? Мъжа не може да е приятел, той е любовник.

12.   С какво право той ще ти поставя ултиматум? Това е чиста манипулация от негова страна. Ако не е доволен от отношенията си с теб, то си тръгва от теб и толкова. Ултиматуми поставят само изнудвачите. В момента си жертва на емоционално изнудване на един незрял младеж с комплексни и емоционална зависимост. Нормално е да изпитваш съчувствие към него, но не и да позволяваш да те изнудва.
Младо момиче, ти не обичаш това момче. Не е честно нито към теб, нито към него да си с него без чувства. Не се страхувай да останеш сама, защото за да се появи правилният мъж, трябва първо да си свободна. Същото се отнася и за него - за да намери жена, която ще го обича, трябва да поработи върху емоционалната си стабилност и да спре да проси любов по този начин. Така както сте в момента и двамата, само ще се правите нещастни един друг. Успех!

13.   Докато си с него, си режеш възможностите да срещнеш човек, който те удовлетворява. Не се страхувай да останеш сама и да се мобилизираш. Не разбирам, какво ти дава мъж, от който се гнусиш .Ще загубиш собственото си самоуважение и няма да се чувстваш добре от това. Освен това и другите виждат, че връзката ви не е подходяща и в техните очи падаш.

14.   От това, което си написала мога да ти кажа, че другите мъже исакт само да спят с теб, защото не си достатъчно привлекателна по един или друг начин за тях(може и поведение). Имам мои познати които спят с такива жени. Това значи, че си обикновено момиче. Но пък има страшно много по-приятни мъже от твоя, които биха се радвали да са с такова момиче. По-качествени като външен вид и поведение. Просто изглежда си падаш по по-вървежнит,е към които е лесно да има тази химия. Зарязвай твоя, да не се мъчите взаимно. Така или иначе ще го оставиш някой ден със сигурност. Уважавй себе си и околните. Научи се да се оправяш сама и не се пускай на всеки към който има химия. Защото така ще изпуснеш някой истински покрай останалите елементарни тъпкачи. Повечето са определено елементарни в подобен период, затова не се надявай на такъв.

15.   Хм, не мога да разбера тази част от жените.
Излязат няколко пъти с даден мъж, правят му пълна програма един-два месеца и изведнъж решават, че той не е това, което търсят. Бил такъв, бил онакъв.
Е добре де, вие нямате ли някакво себеуважение, че пускате на всеки, който ви черпи и ви каже 2-3 мили думи ?
И после - не, аз не съм такава. Не, точно такава си !