Споделена история от Секс и интимност

Секс с ХИВ позитивна, дали съм се заразил?
Здравейте, притеснен съм много, защото наскоро получих сигурна информация, че едно момиче, с които се виждахме около 3 месеца, е ХИВ позитивно.

Няма да изпадам в подробности, но тя е само на 23 и нямаше вид на жена, имала връзка с много мъже преди това и т.н. Винаги ползвахме презерватив, но тя ми правеше и френска, аз на нея също...целувахме се и т.н., правихме секс 2 или 3 пъти седмично. Много се притеснявам и не знам какво да правя, нямам никави симптоми, знам че всички ще кажете иди и се изследвай, но изпадам в някаква паника.

Има ли възможност да не съм се заразил?

Коментари

1.   Да, много ясно!
Не е задължително да имаш много сексуални контакти за да се заразиш, и един стига, или ползване на заразена игла!
Почти сигурно е да си позитивен на ХИВ...
ПРЕЗЕРВАТИВИ, да му се невиди, ползвайте ги!
Изследвай се и дано по някакво чудо си подминат или от малкото късметлии резистентни. Ако не,..от тук насетне имунната ти система трябва да бъде поддържана на високи нива доживот!
Най-податливи на ХИВ са хора с кръвна група 0 резус позитивен.

2.   1, тури си очила

4.   Изследвай се и се опитай да не се поддаваш на паника преди да излязат резултатите. Надявам се всичко да бъде наред с теб, а момичето да е започнало вече терапия и тя да дава добри резултати.

5.   За съжаление е възможно чрез орален секс да се заразиш също. Само че вместо да питаш в сподели и да ти правим диагноза чрез телепатия отиди на изследвания, вместо да бъдеш и ти като въпросното момиче и да заразяваш наляво надясно.

8.   Трябвало е да ти каже тази жена... как може такава несериозност. Иначе се надявам да си добре, но си направи изследване задължително. Стискаме палци.

9.   отиди най добре и се изледвай за да бъдеш сигорен на 100%. Аз съм хващал гъби от една кукла която с просто око няма да кажеш че е нечистоплътна но факт, и от тогава много внимавам с коя си го слагам, предимно гума задължително и баня!

10.   Много зависи от това дали тя се лекува. Ако си приема лекарствата редовно - значи е малко вероятно да си се заразил.

12.   Ако си спал с друга жена през това време, задължително и кажи!!! Иначе вероятността да лепнеш спин от френска е много малко вероятно, но има все пак минимален риск. Задължително се изследвай за да знаеш какво да предприемеш.

13.   Трябва да се изледваш, защото в начален стадий ХИВ се лекува лесно и нямаш никакви проблеми, но ако не му обърнеш внимание, в един момент ще е невъзможно. Имам приятел, който се зарази и започна да се лекува още от самото начало, вече няма никакви проблеми

14.   Добре е да се образовате по темата малко. Общата култура не е навредила на никого. ХИВ позитивните също могат да имат нормален живот, да имат здрави деца и да не предават болестта на други хора. Страшно е незнанието на хората и това, че бързате да съдите. Ако момичето знае за този си проблем и е взела мерки, не би следвало да имаш проблеми. Можеш да си заразен единствено ако момичето не е взела мерки, от това, че си ѝ правил орална любов.

15.   Това се лекува вече. Никой не умира от него, не е като едно време. Пият се лекарства и с времето даже и изчезва вируса при някои хора. Може и да не си се заразил, но и да си - има лекарства, ще се оправиш. Вече не е както е било едно време.

16.   Възможност винаги има. Само без излишна паника.
Не е от най-трансмисивните и прилепчиви вируси, ма леталитета е 100%.
Изследвай се задължително, безплатно е.
При негативен резлтат задълже след няколко месеца пак и се следи за глипоподобни симптоми и обриви.
Честит 1ви Декември, бай дъ уей.
Потърси из форума, имаше подобен на твоя случай. Има интересни неща написани там.

17.   Симптоми може и дълго време да нямаш. Все пак, надявам се презервативите да са си свършили работата. ХИВ се предава по полов път, но ако не се ползват предпазни средства. С целуване не се предава.
Доста подло от нейна страна да не ти каже, че е ХИВ позитивна. Тя осъзнава ли, че може да съсипе нечий живот по този начин?

18.   Даваха някакъв такъв по Тв, терапията му помагала да не бъде заразен за другите. Но не знам, защо така бързо правите секс с хора, които не познавате.

19.   Има и протективни гени за HIV. Има проучвания, че например HLA DQB1 03*02, който е белег за персийски произход. Някои българи също са носители. В Шотландия има цяло село, в което хората не можели да се заразят с HIV.
Ако правиш стандартен секс само с презерватив си защитен, но ако правиш и орален секс - не си, защото нямаш презерватив на езика и на устната си кухина.
На много хора им кървят венците и част от тази кръв се смесва със слюнката.
С HIV можеш да се заразиш и при пробиване на лещи за очи, при зъболекар, при употреба на употребявани игли.
Дали въпросното момиче има HIV можеш да знаеш само, ако ти е показвало изследванията си. Може и някой умишлено да пусне слух, за да я злепостави.
За твое успокоение е по-добре да си пуснеш изследвания, излизат бързо и няма да трепериш дълго.
Едва ли ще си болен, но това трябва да ти е обеца на ухото.
По-добре се ориентирай към по-дълготрайна връзка, в която, ако искаш да вършиш всякакви неща без притеснения, е по-добре двамата да се подложите на изследвания - HIV, HBV, HCV, сифилис, хламидия, кандида, AST /антистрептолизинов титър/ - последното е заради носителство на стрептококи в гърлото.

20.   Като стоиш така какъв е смисъла. Просто се изследвай. И тогава прови сценарии.
А номер 1, без коментар. И чети по-добре. Ползвали са презерватив.
Човекът търси подкрепа а не поучаване.

25.   Преди много години се наложи в средата на нищото да спасяваме пребил се байкър. Поляк. Някаква полско-руска група, тръгнали с колела от Украйна за Сърбия. Един от поляците се беше пребил жестоко. Спукан череп, кости, всичко в кръв. Оцеля. И след това се разбра, че е бил ХИВ-позитивен. От тия, дето го вадихме и носихме, нямаше нито един позитивен, въпреки директния контакт с кръв. Изследвал съм се поне 5 пъти след това, през година.
ХИВ не се хваща толкова лесно. На една съученичка пък гаджето излезе позитивен някъде на втората година след като вече живееха заедно. Бивш наркоман. При нея няма-отрицателна е.
Покрай ХИВ има много митове и легенди и една от тях е лесното му предаване. Не, че не е опасен и заразен вирус, от който трябва да се пазим... но предаването изобщо не е толкова лесно, чде а се заразяват веднага при контакт, всички.

26.   Дани си ползвал презерватив всеки път с нея. Не се притеснявай, ако си ползвал презерватил вероятността е малко, но задължително се изледвай. Има и доста безплатни и дискретни места за това. Може да потърсиш онлайн. Дано всичко е окей с теб и дано и момичето вече се лекува.

27.   Не губи време. Единственото нещо, което трябва да направиш е да пуснеш тестовете. Тук добре са ти казали.
От какво се притесняваш и от какво не, нито мен касае, нито резултатът. Животът е живот, живей го с адекватност. Да питаш приятели и познати за такива сериозни неща е меко казано безотговорно.
Стискаш зъби и на преглед. Каквото сабя покаже. Притеснението с нищо не помага, никога. Умът се опитва да предвиди краен резултат от информация, с която не разполага и почва да фантазира сценарии.

След като разбереш какво-що. Покажи и нужното уважение и разбиране към момичето. Ако ти се тревожиш за себе си, то тя вече е в кюпа. Момиче е. Били сте във връзка. Жив човек. Бъди от помощ с каквото можеш и без излишни гротески. Пък то както с всичко в живота - Каквото сабя покаже!
Успех и... се научи да бъдеш щастлив и благодарен, всички са уроци! (живота не е за да е лесен)

28.   Много ясно че трябва да идеш и да се изследваш. При всички положение ако си чист - добре а ако ли не, трябва възможно най-бързо да се започне да се взимат медикаменти.

29.   Спокойно. В 21ви век ХИВ вируса може да бъде подтиснат с медикаменти и никога да не се размие заболяването СПИН. Поднискайки вируса до определени нима при кръвни изследвания го прави, като хронично заболяване и не е заразен, може да се прави секс без предпазни мерки и да имаш бебе, което да родиш по естествен път без да му предадеш заболяването. Важно е дали момичето е знаело за това, че е заразено преди вашия полов контакт и дали се е лекувало или е случайно разбрало? Ако за нея също е нещо ново или не се е лукувала ТРЯБВА да се тестваш и след няколко месеца отново, те щи ти кажат кога точно и да избягваш секс без предпазни средства. Важно е да се тестваш без да сестрахуваш или срамуваш, защото ако случайно си носител на хив вирус ти трябват лекарствата, за да подтиснеш вируса колкото се може по-рано.

30.   ОТ АВТОРА: Изследвах се и резултата е ОТРИЦАТЕЛЕН! Звъннах и на момичето, за да я питам защо е скрила от мен, а тя отговори че приема терапия и е на такъв етап, че не е заразна. Не искала да ме лъже, но много ме харесвала и такива, а не била опасна, но ако ми кажела нямало да я разбера. Та така...