Споделена история от Секс и интимност

Спада ли желанието за секс с възрастта?
Здравейте,
Жена съм на 40 г. Както е видно от заглавието, липсва ми желание за каквато и да е интимност. Всъщност аз и като млада не съм била особенно сексуална, но последните години въобще не ми се занинава с това. Предпочитам да се наспя, да чета книга, да гледам филм...
Въпроса ми е към другите жени на средна възраст, а именно: " Намалява ли желанието с годините? Имате ли енергия за секс или го правите за да "угодите" на партньора си?"

Коментари

51-69 от 69

56.   За мен е от значение с какво и как е бил ангажиран денят ми, съответно и психиката ми.
Ако са ме смазали на работа и трябва да свърша хиляда неща у дома САМА, много трудно бих правила секс.
Обачееее, когато съм свежарка, и когато и детето не е вкъщи - ела да видиш какво става.
Жена на 44 съм.

57.   Мъж над 65 съм и мога да повторя и препиша номер 49. Ако една жена не ме желае, а трудно може да се преструва някоя при моята възраст, не виждам смисъл да се свалям и моля, особено пък съпругата ми. Това е една от причините вкъщи сексът да е рядко явление. Светът е голям, жени се срещат и то привлекателни, макар и на възраст и за секс. Все пак по здравословни причини не трябва да се живее без секс, поне за мъжа. А възможностите ми намаляха след 64 поради здравословни проблеми с простатата. Мина време докато се оправя. Ако една съпруга знае как да се държи в личните отношения ще прави секс с мъжа си докато са живи и здрави. Представата, че е награда насочва мераците вън от семейството.

58.   Н. 50, ти си голям т*пак. И грешиш, хората на които им се прави секс, а партньорите не им го дават не са таш*ци. Това са сексуални хора, с несексуални партньори.
Н. 52, прекрасно мнение, обективно и и човешко. Аз съм ж. 45, която обожава секса, храня се здравословно, тренирам. Но съпругът ми изобщо не се сеща за мен. На 52г.
Много жалко и тъжно, но това е.

61.   Нямам никакъв спад в желанието за секс. Мога да правя секс по няколко пъти на ден , без да ми омръзне, а и желание изобщо не ми липсва.
Жена на 47

64.   Всичко е много индивидуално. Има жени които никога не са изпитвали оргазъм, поради набити предразсъдъци в главите, че това е нщо срамно мръсно и пр. Познавам жена на 45 г. която изпитва неприязън кам секса и нарочно оставя двамата и сина (ученици) да спят в спалнята, за да не би съпругът и да поиска секс!? Не му завиждам, явно отдавна кара на чекии, а иначе жена му е хубивачка, добре сложена ... но фригидна.

65.   На 61г. съм, става ми мога го имам желание, но вече не не ме вземат на сериозно, жена ми отдавна абдикира.

66.   Хора, не сте наред. Всичко зависи от хората. Имам много близка приятелка, не интимна, на 74 години. Много добре изглежда, хубави цици, задник. Жената си има млади гаджета, около 45, прави си супер-активен и редовен секс. Секретарката ми е на 63, също много обичаща. И ние сме минали от там...
За сметка на това, жена ми е супер мацка, на 45, все й се спи.
Какво да коментирам повече?

67.   То като няма с кого, в един момент минава и желанието.

68.   На жените им спада.
На мъжете не. Поне при нас е така.
Мъж съм на 49.

69.   Абзолютно ДА. Моита е на 50г. и много трудно я навивам да ми даде. Основно онанирам. М53г

70.   Номер 68, сам си си избрал жената, по-скоро твоята е изключение.
Моето желание изобщо не е спаднало с годините, добре че мъжът ми не ми отказва.
Ж, 48 г

71.   До 70 от 68,
Избрах каквото можах. Да не мислиш че мъжете имат голям избор?
Всички дето познавам са така. Сексуалните жени са по- скоро изключение. Или пък са се преситили от секс преди брака и си почиват.
Дай боже всекиму жена като теб.

72.   Ако сексуалните жени са по-скоро изключение, то защо толкова много мъже изневеряват. Повечето изневряват с други омъжени жени, които не са поглеждани от мъжете им.
Проблемите идват от това, че висок процент от българските мъже всъщност са лакоми и алчни, и повече им се услажда чуждото, а тяхното и в пъти по-добро да е, нали им е в кърпа вързано, не им е интересно.
Един "пруятел" женкар казваше, че и Мис Вселена да си хване за гадже, пак ще му омръзне и пак ще се заглежда, и ще му се искат дриги...
Винаги ми е било много чудно, защо битува мнението, че мъжете мислят много пъти на ден за секс. Аз съм жена и също мисля по много пъти на ден за секс. Телосложението ми е като на италианска актриса, тип Моника Белучи, София Лорен, Джина Лолобриджида, косата също е тъмна и гъста. Повишен тестостерон и външни белези на мъж нямам.
Мисля, че представата за женската сексуалност е много сбъркана.
От номер 61

73.   М 58г. с Ж 58г. всичко е индивидуално.
Между 45 -48г. и двамата кой по малко кой повече кръшнахме си двамата.
И пак сме заедно правим в седмицата 2 до3 пъти секс зависи от натовареноста и стреса. Жена ми е орлица и не дава друга да ме погледне, даже е готова и на бой.
На 54-55г тя мина през мено паузата и желанието и малко порасна не е пресъхнали и когато правим анален скуитира.
Моя самолет не винаги но понякога прикаца но с нейните умения излита бързо и с голям заряд.
Не съм надарен и по нейните приказки и опит с голям самолет кацнели излитане няма.
За това мисля, че всичко е индивидуално и зависи от много фактори.

74.   Не знам има ли или няма желание. Казва ми, че не мастурбира. И няма други облекчения. На което не вярвам. Но ми дава веднъж месечно. За мен това не е достатъчно и онанирам редовно семеен на 54г.

76.   Забелязял съм, след като съм пил доста алкохол, на другия ден ми се ебе много. М57 г.

77.   До 22. Купи интимен лубрикант, защо се мъчиш и жената мъчиш.
Жена ми е на 50г. Секс не ще да прави което е ужасно за мен. Аз пък откачам и ми се прави секс всеки ден. Любовницата ми е далече извън БГ и в мислите си лягам и ставам с желание към нея. Аз също съм на 50г. и почти всеки ден се събуждам надървен и с желание. Чикията ме облекчава но не е решение. Та на въпроса ДА с годините спада желанието!

78.   Мъж на 39 съ. Ами със сигурност има спад в сравнение с това, която е било преди 20 години - хахахах. Когато бях под 30, особено в ранните 20 или под тях, можех да го правя по 5-6 пъти на ден. Сега е доста по-умерено, но нямам оплаквания. Винаги го вдигам, стига жената да е секси.

79.   Моето желание не знам дали е спаднало, но на жена ми малко и спадна. На 51 г. е, навлиза в менопаузата. Не и спада обаче желанието за анален секс. Тя от млада набляга на този секс. Просто по-рядко сме интимни, може би 2 пъти седмично.

51-69 от 69