Споделена история от Секс и интимност

Не мога да спра
Здравейте! Името ми е И, момиче съм. Днес ще ви споделя за един мой огромен проблем- не мога да спра да мастурбирам.

Така, ще започна от началото.

Преди 2 години започнах да гледам порно. Никога порното не ми е било чак пристрастяване- мога и с него, мога и без него.

Хората около мен и в интернет винаги са казвали, че мастурбиранито е райско чувство, колко било приятно. На мен ми стана интересно и някъде Юни тази година започнах да мастурбирам. Чувството наистина беше страхотно. В началото не ми беше зависимост, но постепенно започнах да го правя все по-често. Положението в момента е толкова лошо, че не мога да престана, докато не се изпотя цялата и се е случвало да продължава с часове.

Осъзнах, че проблемът е сериозен, затова започнах да се ограничавам, но най-големият ми успех продължава 4 дена и накрая става пак същото. Наистина се опитвам да престана, но ми е супер трудно. Не мога да кажа и на наще, защото съм тийнейджърка и нещата ще станат зле.

Може проблемът ми да звучи като нещо малоумно, но наистина трябва да преодолея това някак си, за да не стане положението още по-зле, макар че не си представям как може да се влоши още работата. Ще съм благодарна да ми дадете някакви съвети. Ако имате или сте имали подобен проблем споделете историята си и как сте го преодоляли, трудно ли е било, колко бързо сте се справили.

Моля да качите историята ми, наистина съм отчаяна! Благодаря и хубав ден на всички!

Коментари

2.   Оскар Уайлд е казал-Единственият начин да се отървеш от изкушението -е да му се отдадеш.
Затова-не се притеснявай-тези неща утихват с времето, просто си във вързраст, в която хормоните те тресат и това е нещо нормално. В даден момент-нещата ще отидат в другия полюс-бъди сигурна. Освен това-самозадоволяване е само... , хубавото е, че не си задоволяваш сексуалните нагони с разни възрастни мъже, които само това чакат-да се възползват от някоя наивница-за безплатен секс(не слагам всички възрастни мъже под общ знаменател, но има много такива; само като им чета глупостите по сайтове и форуми и съм потресена-как говорят, как се изказват за жените, то е ясно, че някои агресивни типове са такива заради прекомерно ходене по к. рви, но шокиращото е, че са все някакви възрастни типове и е страшно просто... , направо Педофилска история, затова бъди внимателна с тези неща... , не допускай някой да те подведе със сладки приказки и в даден момент да осъзнаеш, че си станала секс-робиня на някой извратеняк)
Щом се чувстваш добре-всичко е наред, не е нужно да се самокритикуваш, заради разни морални предразсъдъци-нищо лошо не правиш, всеки се самозадоволява.

3.   Нямаш никакъв проблем. Забавлявай се. Не е лошо да изучаваш тялото си.

6.   Не го прави толкова често, нарича се невротична компулсивна мастурбация.

7.   Разнообразявай със секс? Като цяло не виждам проблем, стига да не ти пречи на другите неща в живота. Може да почнеш и някакъв спорт, там да си изливаш енергията, но и от това ще ти се качи нагона. Напълно нормални са тези неща, тялото ти се развива и иска своето.

8.   Няма лошо в това да се задоволяваш и сама.
Аз също нямам приятел и го правя, но никога не с ''часове" или чак да се потя. Повече от 10 мин едва ли ми отнема. И след това изобщо нямам желание пак да продължа. Просто гледаш да свършиш по-бързо и това е.

11.   №2 и 3 са в грешка, прекаляването със самозадоволяването е проблем. Както и пракаляването с която и да е друга дейност.

Авторке пълното ограничаване не работи като практика, по-скоро опитай да намалиш времето което го правиш всеки ден. Но дори това само по себе си не е достатъчно.

Това което ти трябва е различно занимание което да запълва времето ти и да те разсейва от мислите за секс. Намери си хоби което ти харесва, или пък започни да спортуваш. Когато си уморена от тренировка няма да ти е толкова до мастурбация.

12.   До 1 - А след като го "каза", имаше още 280 страници, обясняващи колко лоши могат да бъдат последиците от безрасъден и неморален хедонизъм и нарцисизъм, както за дадения индивид и душевното му състояни, така и за околните.

13.   Интересно защо авторката не отговаря на коментарите?

14.   До номер 12-да не би да си се припознал в описанието ми -за дъртите мъже търсещи си наивни момиченца, за безплатен секс?

15.   Явно е по-силно от теб и никакъв съвет тук не може да ти помогне. Може само да те обърка. Знам как можеш да се отървеш от това състояние, но за съжаление тук няма как да се оставят координати.

16.   до 13

защото е заета за мастурбира :D

19.   Педо аларма за №15.
Авторке внимавай с подобни "знаещи", които ги е "срам" да напишат съвета си в коментар и искат да "обменят координати". Най-вероятно защото ще предложат себе си като решение. Едва ли защото искат да ти помогнат обаче.

20.   От авторката:
До 13- не бях влизала в сайта от няколко дена
До 16- не си в грешка хахаха
Благодаря и на всички други за коментарите. Оценявам го наистина! <3

22.   За иглата се пошегува, но според мене също ще е ефикасен метод можеш да си хванеш някой силен мъж да ти... държи ръцете:)-

25.   Спокойно, когато аз започнах да мастурбирам на 14, бях същата като теб. Тогава получавах най-силните си клиторни оргазми и се бях пристрастила. Правех го по няколко пъти на ден, чувството беше върховно. С времето и порастването обаче, това желание започва да намалява. Сега мастурбирам на порно по 2-3 пъти в седмицата и смятам, че е нормално.
Ж22

26.   Аз съм момче. Но има същият проблем. Наскоро попитах най-добрият ми приятел как е престанал дори за една седмица. Той ми каза, че когато му стане просто казва "НЕ" и започва да прави лицеви. Лично моят рекорд е 5 дни без да мастурбирам. Но скоро започнах да правя лицеви и вече нямам и желание да мастурбирам. Искам да кажа, да си влоциш желанието някъде другаде. Пожелавам ти успех.

27.   Не е нещо лошо прави си кефа както и колкото можеш така си компенсираш самостоятелен сес без партньор. И пълен твой контрол по всяко време.

28.   От личен опит - разбирам те :))) Бях така на млади години и до ден днешен мога да кажа, че имам неслабо сексуално желание, което се изразява с еднаква яркост, както в самозадоволяването, така и в реалния секс :) С други думи, ти вероятно си силно сексуална и сега го откриваш.

Гледай на това, като на силен източник на енергия, която можеш да дариш на правилния човек, когато го срещнеш. Примерно, като гледаш порно, може да го използваш като учебен материал за различни техники, които няма как да знаеш от само себе си... Или когато си фантазираш някой конкретен човек, може да се опитваш да отгатнеш мислено, какво би му харесвало, съдейки по характера му и предпочитанията му в други сфери...

Минусът на самозадоволяването е, че се случва "с човек, когото познаваш" и по този начин не тренираш уменията си за предразполагане и сливане с другия човек. Сексът е форма на общуване като всяка друга и важат доста от правилата от стандартното общуване - изслушване, обясняване с примери, наблюдаване на реакциите, въздържане от по-нататъшни обяснения, ако човека видимо не схваща... Тоест, преведено в ситуацията на секса, това може да означава: да оставиш другия човек да действа и да видиш какво му идва отвътре, и после да дадеш воля на своите желания; да пробваш различни неща, без да питаш с думи, като внимателно наблюдаваш реакциите и да продължиш или спреш, според тях; да не настояваш или натякваш, ако не разбират някое от желанията ти, а временно да се отдръпнеш и после да помислиш насаме какво и защо... Мислейки за такива неща, фантазиите ти и ръкоделието няма да са само пропиляно време :)

Решението на мастурбацията е секс с друг човек, но при твоята вероятна свръх-сексуалност е важно да обърнеш допълнително внимание на опознаването на хората... Защото огромното желание, с неправилния човек или в неправилната ситуация, може да ти доведе много проблеми. Така че приеми развитието на проницателност като предизвикателство. А то после ще ти се отплати във всяка една сфера на живота, не само в избора на партньор.

Ако те е страх от нежеланите последствия от секс, е забравяй, че можеш да практикуваш секс и без проникване.

Също имай предвид, че при толкова силно желание, може един партньор да не те задоволява, особено, ако той е със слабо желание. Тогава трябва да се мисли за отворени връзки, любовници, тройки и подобни, но за да се постигнат такива решения гладко, отново е много важно да си отличен психолог.

Използвай сексуалната си енергия, не се опитвай да я заприщваш, защото нито е нужно, нито е полезно. Сега в единични частни случаи може да ползваш решения, като предложените по-горе лицеви опори или вземане на хладък душ.

29.   До авторката, и н25. Да продължа понеже аз съм семеина жена на44г от 14 започнах всеки ден. До като се омъжих. След това намалих. Но слезд 36 поне 3 пъти седмично на порно с лезбиики. Плюс секс с мъжъ ми. Които не е много активен.

30.   При мен е обратно. Мъж съм на 45, искам секс всеки ден то жената не. Е мастурбирам понякога по три пъти на ден

31.   Привет! Не знам дали ще ти е интересен моя коментар, защото съм мъж на 39.
Това са нормални неща, тялто търпи промени, хормоните бушуват. И аз като пуберетет съм стигал до 7-8 пъти на ден да мастурбирам. Постепенно отминава този период. Сега всичко е ми е наред, радвам се на прекрасен брак, съпруга и две деца. Все още мастурбирам, понякога...

32.   Семеина жна46г. В дноте на овулация освен секс сутрин и вечер с мъжъ ми. Си плзволявам на обяд масторбация. Мислиш ли, че и майкати не се самозадоволява при нужда. Деистваи без да се претисняваш. Опознаваи тялото си. Но помисли и за някои мъжкар да те о обладае. Ще си по доволна.

33.   Хей, момиче, гледай си живота и желанията на тялото си - дори и да са просто хормони, няма нищо лошо в това! Всеки е сексуален в различна степен и няма нищо лошо в това. Аз самата съм на 31, мастурбирам от много малка, има дни в които не мога да спра да го правя и това е съвсем естествен процес - например в период на овулация, тялото си го иска. Скоро мисля да опитам и с вибратор защото на моменти не ми е достатъчна само клиторната стимулация, искам си усещането "вътре". :) Просто хайде да не се правим на излишно морални всички, защото естествените желания са природно заложени в нас и е някак лицемерно.
Поздрави на авторката и много огразми, а по кой начин, си решаваш ти ;)

35.   Аз също съм така, откакто открих това сладострастие го правя докато не се изморя, ставам цялата в пот, оргазми по десетина получавам с паузи по 2, 3 минути.