Споделена история от Секс и интимност

Бръснене на триъгълника за първи път- няма кого да питам!
Здравейте! Момиче на 20г съм. В живота си винаги съм била аутсайдер и без много приятели. Нямам близки приятелки, които спокойно да попитам, нито майка на която и пука. Затова питам вас тук. Как да се справя и какви съвети може да ми дадете за бръсненето там долу? Появи се човек в живота ми, с когото от известно време сме заедно и може да започна да водя сексуален живот, но не знам почти нищо :/ четох доста разопосочни неща, затова залагам на мненията и опита тук.
Може би е добре да спомена, че имам страшно чувствителна кожа

Коментари

1.   Няма какво толкова да се чудиш! Със или без окосмяване ако момчето те харесва това няма да го спре. Иначе какво има да му мислиш толкова взимаш една дамска самобръсначка и действаш, можеш с епилатор също има и кола маска при козметиците. А ако не искаш да се бръснеш или да ходиш при козметик вземаш една ножичка и намаляш всичко до минимум и си ок така няма да ти е раздразнена и кожата. Спираш се на едното и действаш. Запомни едно мъж които те върне заради подобно нещо не е мъж! Поздрави!

2.   Моита приятелка беше такаа. И ми предложи аз да отковарям за триъгълника им както на мен ми е приятно и желая. За сега се справям, един път седмичн ляга и я бръсна както желая аз. На малко триъгълниче горе високо. На ниво ластъка на бикините. Одоло абсолютно голо. Момче на 20г.

3.   Бръснеш се като на всички останали места по тялото, вземи си по-хубава самобръсначка. Най добре докато се къпеш така се махат най лесно. Космите по назад може да ти е по трудно, но ще се справиш, нищо сложно няма, не боли, внимаваш да не се разрани. След това постоянно трябва да го правиш за да не израстват пак.

4.   Като за начало разбери как би му харесало на твоя приятел да си.... със или без прическа, ако те харесва с прическа е по лесно за теб ако не е най лесно е да се обръснеш като за начало по внимателно, би било нормално а и със сигурност ще му хареса ако му предложиш да те обръсне той, по негов вкус и желания хем секса ще е по сладък после

5.   Вземи си хубава самобръсначка - от дамските на жилет за чувствителна кожа. Първо се насапунисваш хубаво с интимен душ гел, мокриш самобръсначката и пробваш срещу косъма. Ако ти се раздразни кожата - бръснеш по косъма. Миеш още веднъж с душ гел. После мажеш с бебешко олио и си готова.

7.   Защо трябва да го правиш. След това ще ти излязат адски много пъпки след бръсненето. Ако момчето държи на теб, това няма да му е проблем. А и много мъже отдоло харестват храстче. Поговори на тази тема с него как той предпочита. Имай предвид че епилиращия крем не е за предпочитане, коламаската боли адски много, особено първите пъти. Не си заслужава.
Ж 38

8.   Аз ако бях нямаше да искам да махаш окосмението. Но нали много женчовци ще искат. Представи си да ги махнеш и аз да не разбера че си го направила защото да не те гледам космата а ти не знаеш че така съм искал. Ама споко твоя сиг е от масите дето искат всичко да е без косъм

9.   Аз съм мъж, но същата зона (над гениталиите) я бръсна също. Става бързо - с крем за бръснене, самобръсначка и после слагам малко афтършейв балсам без алкохол (какъвто ползвам и за лицето при бръснене, той е овлажняващ и успокояващ кожата). Така избягвам проблема с раздразнението на кожата.

10.   Моя съвет е да ходиш на кола маска. Хел ще ти се разредят, хем ще се налага по- рядко да ги махаш, или направо лазерна епилация

11.   Бръснеш се, както на всички останали места. Мокриш, сапунисваш и минаваш с бръснача. После може да сложиш и крем, за да не се раздразни кожата.

13.   Бръснене с балсам за коса. Аз също съм с много чувствителна кожа и само балсам за коса ме спасява от последствия като суха кожа, пъпчици т. н. Балсама може да е най- обикновен.

14.   Никой не ти е препоръчал най-безболезненото, най-бързото средство за махане на косми, а и ще си спестиш не само болка, но и пари(без балсами, пяна за бръснене, нови самобръсначки и лосиони за след бръснене)-просто си купуваш електрическа самобръсначка и готово. Вземаш си едни презареждащи се батерии, ако имаш такова зарядно за батерии, дори няма да ти се налага все нови за купуваш, като се изхабят.
В никакъв случай не ползвай епилатор-щом ти е чувствителна кожата. Епилатор за ръце и крака-няма никакъв проблем-ползвам си редовно. Но под мишници и по интимните части-препоръчвам ти да не пробваш с епилатор-два пъти преди години пробвах само под мишниците- и беше тотален кошмар, толкова кръв, все едно се бях рязала с нож, направо не го очаквах-после 10 дни поред се скъсах да мажа с крем Здраве-от хидратиращия, НЕ онзи мазния в синята кутийка, тотално ми се беше разранила кожата, неможех дори тениска да облека. Добре, че беше лято и ходих с широки потници, за да не се докосва плата до кожата ми. Не съм вярвала, че такова разраняване ще настане, добре че не останаха никакви белези. А на интимните части с епилатор-е, не-няма начин. За кола маска-не мисля, че ще ти е комфортно да се чекнеш там пред разни непознати и да те обезкосмяват. Направо се чудя на жените, които ходят на козметик да ги обезкосмява.

15.   Аз те съветвам да си направиш кола маска. Намери добър козметик с високо ниво на хигиена и да работи качествено, а ако те е страх от болката, изпий 1-2 аналгина 1час преди процедурата. И недей да пиеш кафе преди кола маската :D. А ако имаш по-добри финансови възможности, прави процедури с лазер. Аз не ти препоръчвам бръсненето, защото посл косъмчетата стават остри и доста боцкат, особено като се движиш. С кола маската правиш я веднъж и после пак след 1месец. Цената е около 15до 25лв. Лазера е по-скъп -мисля, че около 100лв е за 1 процедура, но има промоционални пакети, с които излиза по около 65лв, също и комбинирани за няколко зони. Започнеш ли с лазер, правиш около 10 процедури - и забравяш. Процедурите с лазер се правят на 45-60дни. Бръснеш между процедурите, но косъмчетата от лазера стават по-меки и не боцкат. :)

16.   А аз като мъж да се обърка как да се бръсна, отдолу си имам космички, смисъл топките и отстрсни краката по 2, 3 пръста се бръсна в диаметър колкото е самообръсначката. Ако някой може да качи снимки да видя как да се правя още по добре.

17.   Никога не се бръсна на това място, само единствено на ражданията съпругът ми свърши тази работа. Той ме иска да съм естествена там отодоло и така си ходя. Тази американизация за нула номер подлуди хората. Едно време това нещо го е нямало.
Ж 38

20.   Бръсна се редовно от години и не е голяма философия. Първия път използвах ножица за да скъся космите и след това под душа с много пяна и самобръсначка, просто не бързаш за да не се порежеш. Сега го правя всяка седмица, а лятото на морето, когато съм с изрязан бански и по-често, примерно на 3 дни. Основното е това, пяна и остра самобръсначка, не ти препоръчвам да използваш такава с изтъпени ножчета, защото ще трябва да минаваш 2 пъти, а кожата там е много чувствителна. После се измиваш хубаво с интимен гел, изплакваш се добре, подсушаваш се с чиста кърпа без търкане, можеш леко да се намажеш с нежен крем и гледаш бельото ти да е от естествена материя (най-добре памук), после можеш да обуваш дантели и т. н., но в първите часове, докато кожата ти още е много чувствителна обуй памучно бельо. И това е, нищо сложно, само не бързаш и внимаваш да не се порежеш.

21.   А защо не се оставиш както си?
Моята приятелка съм и казал, че колкото е по- натурална долу, толкова повече бе възбужда...
М26

22.   Жената се бръснеше навремето, но винаги е искала да си направи лазерна епилация, защото е с по-големи срамни устни и я беше страх да се бръсне. Е, направи я... примерно 2-3 години след като се оженихме. 10 години от тогава, чак сега тук-там започват да изникват някакви рехави косъмчета. Така, че лазерната епилация е изключително ефективна и ти я препоръчвам. Решаваш проблема с прически и пр. измишльотини генерално.
Има само един недостатък-скъпо е.
Противно на мненията и споделяния опит тук, аз през живота си жена, която да не е тотално избръсната или в много краен случай с някаква "прическа" там, не съм виждал и не съм бил с такава.

23.   По добре да си натурална. Мъж на 45

24.   А защо е нужно да се бръснете на това място? Който те обича и държи на теб, ще си бъде с теб, каквато и да си отдоло. Естествена съм на това място, както и доста други жени.
Ж 39

25.   И аз търся и харесвам жени с косми. Уви рядко се срещат.

26.   Аз навих моята да не се подстригва долу,
камо ли да се бръсне....
Много ми харесва и възбужда, да е натурално окосмена...
Сега я навивам и за подмишниците...
М36

27.   Повечето мъже не биха спали с необръсната. Не е естетично. Дори понякога е противно.

28.   Искам жената да е обръсната. Това все пак е лична хигиена, която е добре да се спазва :)

29.   И моята кожа е чувствителна и при бръснене и кола маска ми излизат адски много пъпчици, които сърбят и болят. Моето решение е тример - подстригвам се първи номер и си е супер!

30.   Мъж съм и съм луд по космати путки. Ако има и около дупето малки меки косъмчета е адски възбуждащо.

31.   Бръсна космите там долу с бръсначка... откакто бях на 15. Просто не ми харесваше да имам толкова много косми там долу, така че това беше личен избор. След това, когато пораснах, излизах с мъже и те казаха, че и тe искат да се обръсне, но никога не съм го правила заради предпочитанията на някакъв мъж в миналото (не ми е приятно някакъв смотаняк да ми казва да се бръсна), само за себе си. Когато правих секс за първи път, бях напълно избръсната там долу, понеже удоволствието е по-голямо... Понякога оставям космите да растат, защото кожата ми се дразни от твърде честото бръснене...

32.   От 31 до 29 - И на мен ми излизат пъпки и за това гледам да не се бръсна често. Мъжете не бива да се месят като нямат вагини според мен...

33.   Щото мъжете са женчовци искат да им е гладко. Аз виждам и арт в това как и къде са пораснали космите. Добре е от време на време да ги маха ама пък нон стоп да е гладка и да няма един косъм - това сте вие женчовци.