Споделена история от На работното място

Не се вписвам на работното си място
Не се вписвах в училище, сега и на работното си място. Имам чувството, че винаги ще остана неразбрана и без приятели.

От друга страна, защо трябва да си като масата. Човек трябва да бъде такъв, какъвто е.

Но наистина бих оценила един откровен и истински приятел.

Коментари

1.   И аз съм така. Работя само в дамски колектив. Но те са прекалено разкрепостени, отракани и цинични. Управителката например може да каже всичко на всеки без изобщо да й пука дали някой няма да се засегне. Например седим - седим и тя ни в клин, ни в ръкав казва на някого "Знаеш ли каква си п... а заспала" или "Такава си хлебарка" или "тъпо парче... " и тем подобни. Уж на майтап. А пък ако недай си Боже някой допусне елементарна грешка става страшно. На колежките сякаш не им пука, излизат редовно с нея, смеят й се на глупостите. Все си измислям оправдания да не ходя никъде с тях. Не се чувствам комфортно.
Тъпото е че не виждам иход от ситуацията. Но в последно време заради работата сякаш не мога да се зарадвам на нищо. Преди в петък бях в настроение, преди отпуска, когато взема заплата, бях щастлива. Сега всичко ми е безразлично.

2.   Същото е и при мен. Но аз и не опитвам да се впиша, поради една много проста причина. Масовката в България е падение, селяндури. Искат само да пият и да слушат кючек. Така че това, че не се вписваш, би трябвало да те радва. А относно приятелството, това е двустранен процес. Все някога ще се случи.

3.   До коментар 1: Това е токсична среда без уважение и култура. Не си струва да работиш с такива хора. Те не те обогатяват, а ограбват.

4.   То няма и смисъл, само драми и простотии. Тъкмо ти потръгнегнат работите- сменят ти шефа, таман си организира ш работата -колегата ти напусне, аха се сприятелиш с някой и друг- почнат да шушукат и да заговорничат зад гърбовете си.

5.   Номер 1, а защо не си потърсиш друга работа? Колективът е от простачки, начело с шефката, няма начин интелигентен човек да се чувства добре в такава среда. Чудя се как изобщо все още си сред тях.

7.   Значи на теб ти има нещо. Дали добро или лошо, в теб е "нещото". Нарочно така го казвам, защото може и да не е проблем..

8.   Обикновено тези които не се вписваме в масата, сме креативни хора.
Помисли за работа в тази посока, да създаваш.
Ако си от тези хора, виж сайта patreon. Можеш там да качваш твои си идеи, картини, музика, дизайнерски макети, та дори има и разни с "горещи" снимки, видеота т. н
Идеята на сайта е да влизат спонсори, които заплащат за да видят и подкрепят работата ти. Проблемът за теб би бил, че нямаш предварителни последователи, от които някои поне да ти се включат там.
Ще трябва да търсиш други начини да рекламираш профила си за да изкарваш пари от там.