Споделена история от Наркотици и алкохол

Как да спра всичко на цяло и да заживея защото искам наистина да живея!
Така аз съм на 20 години и от 6 години пуша трева и от 5 взимам синтетика. Пристрастен съм към АМФЕТАМИНИ, БОНБОНИ, ТРЕВА и най вече към ПИКО. В началото всичко беше толкова хубаво и интересно. Друсаш ходиш по партита пушиш филми ала бала... Докато преди година и половина може би нещата загрубяха самият аз загрубях постоянно жулех а не ми ставаше хубаво... Почнах да халюцинирам да изпадам в тежки депресии и до ден днешен сам в хронична депресия и се опитвам да се справям сам.

От половин година съм се променил не друсам толкова много но почнах да пия много! и нямах глад за наркотици докато от съвсем скоро като се напия и трябва да се насмъркам макар и да не искам... което много лошо изгубих всякакви взаимоотношения с семейството си никой вече не ми вярва живота ми е толкова гаден сив и скучен а едно време не беше така. Имах прекрасна визия... а сега и тя почна да си отива останах без коса жалти заби недоразвито тяло аз съм само на 20 години моля ви искам да ми помогнете... КАК ДА СПРА ВСИЧКО НА ЦЯЛО??? И ДА ЗАЖИВЕЯ ЗАЩОТО ИСКАМ НАИСТИНА ДА ЖИВЕЯ

Коментари

1.   Отиди в комуна приятельо, вече има добри терапевтични общности, ако си мотивиран има измъкване от това.
Например тук: http://phoenix.contact.bg/

От това което прочетох ти трябва нещо такова, всичко друго ще бъде губене на време. Трябва ти цялостна промяна.

Успех!

2.   Преди всичко трябва да имаш силна воля това е най- важното за да се оправиш. Намери си стимул в живота и продължи напред.

3.   Ми представи си, че умреш утре. Ще ти бъде ли хубаво да те подиграват как си умрял, колко жалък ти е бил живота и никой да не си спомня за теб, да не жали никой за теб? Аз мисля, че няма да ти е приятно нито на родителите ти. Вместо да се хвалят с детето си, че се развива и жъне успехи, то си пропилява живота и е зависимо от едни дреболийки малки.

4.   Хей приятел.... главата горе високо, не трябва да се отчайваш от живота.... бъдещето е пред теб. Аз съм момиче също от време на време трева... нещо за настроение и край. Дори и сам трябва да се справиш.... Отново ще си намериш приятели.. приятелка.. след години дом, семейство, деца.. помисли за тези неща от живота (и не само за тях) и си кажи че МОЖЕШ ДА ИМАШ ВСИЧКО ТОВА.... Пиши ни пак да видим как вървят нещата... УСПЕХ И УМНАТА ... :)

5.   ОТИДИ В КОМУНА, ДА!! НО ТРЯБВА ДА ИМАШ ВОЛЯ, АКО ТИ САМ НЕ РЕШИШ ЧЕ ИСКАШ ДА СЕ ОПРАВИШ НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ТЕ НАКАРА НАСИЛА! ОТИВАШ В КОМУНА, СЕДИШ ГОДИНА, ДВЕ ИЗЛИЗАШ И ПАК НАНОВО! ТРЯБВА СИЛНА ВОЛЯ И СТИМУЛ, ХЪС ЗА ЖИВОТ! ;-) УСПЕХ

6.   Здрасти пич, здравата си го закъсал, но има решение. Подкрепям всички, които те съветват да отидеш в комуна. Да, и там ще ти трябва воля и характер, но пък ще имаш и огромна подкрепа. Един приятел се беше докарал до дъното. Отиде в клиника в Италия и след 2 години се върна нов човек. Сега има фирма, изплаща си заемите към банките, не пие, не се друса, има си приятелка и нещо много важно - ВЯРА. На това се е научил в комуната, освен да не посяга към дрогата.

7.   Ей хора, мислите ли че в комуната ще му помогнат, защото аз не, според мен му трябва човек, който да е до него, да му вярва и да го укоръжава.... някой изпадал ли е в депресия, много е гадно, приятел не се предавай, аз съм с теб, вярвам че можеш да се справиш, ако искаш помощ, може да разчиташ на мен... имеила ми е sil_zan@abv.bg, пиши ми, аз мога да ти помогна..

8.   Работата е там, че човек болен от болестта на зависимостта може да има воля за всичко друго но не и към субстанциите към които е зависим.Тук волята не играе почти никаква работа.

Наистина трябва пълна промяна, алкохола смятан за по малък проблем от наркотиците се оказва следващия капан с още по големи кризи.Трябва ти помощ, информация за нещата.
Виж тук - http://arka.bulboard.com/

9.   Как само те разбирам... Гледай напред, винаги има надежда. Това е което мога да ти кажа. Успех и аз съм с теб :)

10.   Остави скайп или имеил. Мисля че мога да помогна.

11.   Aбе какви комуни бе... на момчето му трябва силна воля и някой който да е до него в тежките моменти за да му дава стимул. От личен опит го знам понеже и аз бях пристрастена. В един момент ми стана много зле от всички синтетики както той се изразява и казах че ще спра и заради депресийте се доверих на човек който ми помогна да се измъкна. Постоянно наляво надясно с него.. и държа да отбележа това беше собствения ми дилър който се опитваше да ме отърве от тази напаст защото видя накъде са тръгнали нещата.

Момче аз лично не те познавам обаче странно имам вяра в теб... имай вяра и ти и ще успееш. Ако случайно искаш да си поговориш с някой съвсем анонимно е така да споделиш всичко ми пиши на mamma_kokaina@abv.bg

12.   1, съгласна съм с теб, но номер 3 направо си изкара лошото настроение на човека.. в такъв момент ние трябва да го съветваме а не да го храним и да го караме да се чувства максимално унижен и малоценен .. той пак е добре! Има хора, които си умират без да са поискали отново истински да живеят и са продължавали да друсат, а той се е осъзнал евала .. дано след време и аз се надъхам да ги спра, защото моето още е средна работа, но започнах да се замислям дали трябва да го правя .. но както и да е говорим за теб и ти препоръчвам комуна няма друг по-разумен вариант ще успееш сигурна съм, съдя по силата на думите ти :|

13.   Чакайте малко....комуна не му трябва на човека...и аз бях така....Но всичко се спира....и аз почнах много да пия след като спрях да жуля....така е организма ти е свикнал да си под някакво опиянение....да си в нетрезво състояние...отказваш едното почваш дугото....и знаеш ли какво ще ти помогне....? Трябва да започнеш работа....и да си намериш приятелка....да смениш хората с които излизаш...аз направих така....и успях!към месец два ако издържиш по цели вечери без да друсаш...но да се забавляваш....танци манци...ще свикнеш....ааа...и най важното ...забрави за минимала...хах...мини на чалга ;) колкото и да не ти се иска....тва е начина... ;)

14.   Номер 13 е прав музиката влияе много .. аз която сега се опитвам да спра тези лайна .. щом си пусна хардстайл дръм или хаус и в зависимост от трака микса или сета започва да ми се щмули

16.   Аз съм много голяма и никога не съм опитвала, сега имам дете и искам никога да не опитва. Четох много истории и ми се доплака за тия деца, дето не могат да спрат марихуаната, а им се ще...

Искам да кажа на всички две неща:
1. Наистина се опитайте поне да спрете, докато е време... после ще става все по-трудно... минавайки на следващия наркотик, който вероятно ще ви УБИЕ...
2. Намерих това: http://dcc45rvnvkymfr81jge6sk1ubl.hop.clickbank.net/
Вероятно действа!
Успех!

17.   Наркомана винаги си е наркоман...

18.   Преди време и аз имах проблем с пикото и с открито сърце мога да кажа, че Господ ми помогна да го преодолея. Когато изпадах в депресия винаги мислех че родителите ми не заслужават това! Спрях само да мисля какво бих желал и започнах да действам без да отлагам. Влюбих се в алкохоличка. Беше и прекрасно, и ужасно, но не продължи дълго. В крайна сметка изгубих онзи интерес към пикото, който имах преди и дори да вземех не изпитвах нужда да го направя отново.

Прблемът с алкохолът сега ми е на дневен план. Смятам, че той е един от най трайно пристрастимите и смъртоносни наркотици (някой го сравняват с хероина)!

19.   Аз съм на 21 години от който 4 пристрастена към ХЕРОЙ, а от това по-лошо няма повярвай ми. Също като теб исках да спра но в същото време се друсах. Плачех и не исках да шмъркам тази гадост но организма ми не можеше без него, ако не шмъркам днес примерно вечерта не мога да спя, болки в краката главоболие и т. н.

Докато 1 ден не си казах СТИГА и това беше. Вярно - няколко дни имах чувството че умирам не бях спала 1 седмица хдех като зомби, но постепенно вс утихна. Спрях да излизам стоях само вкъщи никаде не ми се ходеше Това продължи 3 месеца.

Постепенно почнах да излизам срещнах 1 момче той също много ми помогна и сега си имаме детенце на 2 годинки. Не можеш да си представиш как се чувствах след като се изчистих от всичката тази гадост която бях събирала в себе си години наред. Живота ми се промени неузнаваемо, все едно се бях родила отново.

Така че реши ли човек ще го постигне, като имаш напредвид че мойто положение е мн по-трудно от твоето. Знай че повече е на психическа основа. Знам че ще се справиш стига да искаш не е нужно да ходиш в комуна. С желание всичко се постига! Помни едно - ТИ СИ ПО -СИЛЕН ОТ ТОВА!!! Късмет!
Вержи

20.   Спопред мен трябва да започнеш да анализираш чувствата си и да осъзнаеш, че наркотика прави депресията и след това частично я облекчава. След това с двойна мощ пак надолу. Всички наркотици действат по този начин. За твое щастие ще ти кажа, че най-пристрастяващия наркотик е никотина. Макар и по-слабопристрастяващи другите наркотици пък за сметка на това имат по-болезнен абстинентен синдром (когато не получуш доза се чувстваш много по-зле). Вярвай в себе си бъди сигурен, че ще успееш и трябва да разбереш, че депресията не се лекува с наркотика, а се създава от него. Успех. Ако искаш прочети книгата на Алан Кар Аз не Пуша Вече. Там би могъл да намерих мотиви или модел, който да приложиш при твоите наркотици. Успех. Волята не е най-важното. Най-важното е да разбереш, че не се лишаваш от нищо.

22.   Имам същият проблем като момчето, аз съммомиче на 17, говоря 4 езика едва на 17 съм в университет, но случайно бчх на дискотека с приятели и те ми казха, ела с нас в тоалетната-попитах ги защо, но те ми казаха, ела, ела. Това беше първият път когато взех кокаин, казаха ми, че е много чист, може би и затова носът ми кървеше после. Не знам защо го направих.. искам давърна времето назад.. С времето взимах все повече и повече, спря дамидейства, започнах с бентлита, пико, амфетамини, не пуша трева но към жуленето, нямам спирачки самокато видя и.... не знам какво да правя, искам да се променя, с майка ми се караме постоянно вече месец не си говорим, приятелят ми ме усеща, кара ми се, аз постоянно обещавам, че ще спра но не мога... искам, казвала съм си от днес, предлагали са ми, първите 15 мин се дърпам защото наистина искам да спра но сел това... нямам воля знам, но искам моля ви ако някой може да ми помогне... искам го наистина! Но съседът ми над нас взима, постоянно ми дава, от деца сме заедно той е по-голям, винаги каквото съм искала ми е давал, като по-голям брат мие, но той жули постоянно и като съм около него и аз не мога да се контрулирам.... а не мога да си прекъсна отношенията, все пак живее над нас.... Постоянно ми предлагат дилари да работя с тчх, само заради една случка в която случайно им намерих клиенти и направиха добри пари... не искам искам да избягам от този свят но не мога, смених си телефона преместих се града е огромен но пак се засичаме навсякъде... моля ви дайте ми съвет.... започвам да се губя като чпвек почти никой не ми остана, искам нов живот но... дори сега докато пиша ми се стичат сълзи, молч ви за съвет.. и предварително благодаря..

24.   Прочетох почти всички коментари, но не видях някой, който знае какво говори. Нищо лично! Пич, направил си първата крачка - признал си пред себе си, че имаш проблем! Това е най-трудно! Щом си го постигнал, значи имаш воля да се справиш. Запомни това! Имаш воля! Знам, че всичко ти изглежда трудно, сиво, неприятно. Комуникацията ти с хората е трудна, защото си отнесен да мислиш някакви си неща, които не са истина. Те са само в твоята глава! Трябва да потърсиш помощ от специалист. Не знам дали ти трябва точно комуна, защото не съм ходил. Но знам, че при правилния психолог ще успееш. Той трябва само да те провокира ти сам да достигаш до отговорите. Не да ти ги казва, както всички тук! ТИ СИ! ТИ! Всичко е в теб. Можеш да помолиш за помощ родителите си. Можеш да си намериш стимул. Когато паднеш да се хващаш за него. И нещо много важно. Помисли дали имаш истински приятели и дали ще продължиш да взимаш! Почуствай го! УСПЕХ

25.   http://arka. bulboard. com/ Тук е събран опита на хора които са успели да се справят с проблема и се възстановяват от зависимостта си. Можеш да го прочетеш и да си решиш къде да ходиш.

26.   http://www.oktavabg.com/oktava.html

ТЕРАПЕВТИЧЕН ЦЕНТЪР ЗА ЖЕНИ

28.   знам, че си писал това преди много мнооого време и точно поради тази причина те моля и се надявам да споделиш, как си в момента? Успя ли да се пребориш? Ако си успял, как точно го направи? Какви усилия ти костваше и липсва ли ти?
Искрено се надявам да отговориш, защото едва ли съм единствената, на която ще бъдеш полезен по този начин :)

29.   Не знам как е автора на тази тема сега но аз съм чист и трезв без никакви вещества променящи съзнанието вече над 6 г благодарение на " анонимни алкохолици"

31.   Ако можеш посети психолог, опитай се да си оправиш отношенията със семейството и тръгни на фитнес. Спортът винаги помага, пък и готината визия винаги е един източник на самочувствие и воля!

33.   Амфетаминът, някои му викат дяволска дрога или скорост е психостимолант от рода на фениллатиламинът и деиства директно на ц. н. с., като кара мозъка да освобождажа големи количества серотонин и допамин в следствие на което човек се чувства прекрасно става по енергичен, еуфоричен. Амфетаминът изгражда един съвсем нереален свят далеч от реалноста и променя драстично мисленето и характера. Също така може да отключи хронични психични заболявания, като шизофрения, психоза и др. които могат да са необратими и да продължат през целия живот на човек. Той води до тежка психическа толерантност и борбата с него е изключително трудна до ден днешен всичките ми опити за лечение са неуспешни. Амфетаминът не води до нищо добро той превръща живота ти в един демоничен кръговрат от който няма излизане и създава само проблеми. За тези, които им е интересно и не са пробвали помислете си много добре преди да го направите, защото ще ви хареса и там ще е началото на края. :)

34.   Интересно ми е от какво е започнал..