Споделена история от Секс и интимност

Бременност по невнимание?
Здравейте! В събота, с приятелят ми ни беше първият път. Той беше много притеснен и не се възбуди напълно, но пробвахме и няколко минути без презерватив. Два дни по-късно той свърши от ръцете ми а два часа по-късно пъхна прости в мен. Четох доста неща, че сперматозоидите живеели не повече от 30 минути, но въпреки това ми е много притеснено. Моля за помощ и съвети. Това се случи в събота и понеделник, а в сряда взех хапче Ella one. Още във вторник имах проблеми с уринирането. Постоянно чувствам сякаш ми се пикае но това не е така. От днес и започна да ми се гади. Моля за помощ!

Коментари

1.   По време на месечния цикъл има около 1-2 дни, в които забременяването е възможно, обикновено по време на овулация. Шансът да сте я нацелили е минимален. Освен това, доколкото разбирам, приятелят ти не е свършвал в теб, а шансът някой жизнеспособен сперматозоид да е стигнал до правилното място чрез пръсти или преди поставяне на презерватив, не е много голям. Ако все пак нещо те притеснява, направи си тест за бременност, но изчакай поне 3 седмици след съмнителния полов акт.
Гаденето при бременност не започва веднага, а поне 2 седмици след забременяването. Може да имаш гадене от хапчето, което си взела против забременяване. Проблемите ти с уринирането вероятно се дължат на цистит, който често се развива след полов акт - ако непрекъснато ти се пишка и ти пари отдолу, потърси личния си лекар. Не е голям проблем и с правилната терапия отминава много бързо. И най-важното - бъди спокойна и поговори с някоя приятелка, която разбира повече от тези неща, а може и с майка ти, но вероятно с нея не смееш да споделиш, щом пишеш тук. Успех!

2.   Първо, кажи на колко си години (приятелят ти също), за да добием представа за същността на случая. Второ, няма нещо такова като ''сперматозоидите живеели не повече от 30 минути''. Сперматозоидите живеят между 24 и 48 часа преди да изгубят жизнеността и оплодителната си способност изцяло. Освен това на сперматозоидите им отнема поне 2-3 часа, за да стигнат от свода на влагалището (където се депонират) до началната разширена част на маточната тръба, където става евентуалното оплождане. Та как според теб ще изминат такъв дълъг път, ако живеят само 30 минути?

3.   Не се забременява толкова лесно. Де да ставаше....
Всъщнот има случай, описан през Първата световна, когато куршум е преминал през тестисите на войник, след което същият куршум е ранил медицинска сестра и тя е забременяла. Минимално количство сперма е било пренесено директно в правилното време, на правилното място. Случайност, Божия воля... както искаш го наречи. Случаят е напълно действителен.
Само, че в масовия случай не се случва точно така. Нужно е голямо количество здрави и подвижни сперматозоиди, да попаднат в подходящите условия и... тогава се случват нещата. Не е олкова лесно. При здрави хора, които изобщо не се пазят, има само няколко дни в месеца, в които може да се случи.

4.   В гугъл четох, че във влагалището живеят до пет дни, а в нашата среда(по кожа или друга повърхност) умирали за 30 минути. Аз съм на 16 приятелят ми на 17.

5.   Забравих да спомена, че бях в 4 и 6 ден в менструация, но тъъ като моята е 25-26 дни, овулацията ми се случва непосредствено след края на менструацията. Поне така мисля.

6.   Съветът ми е да се образоваш сериозно, преди да правиш секс, защото много скоро ще те сполети някоя нежелана бременност или сърбежи, предавани по полов път. За тези неща, именно ти се погрижи, защото ти ще бъдеш потърпевшата. Спазвайте хигиена, когато решите да се забавлявайте, макар и с пръсти. Ако сега имаш рана от разкъсване на химена, това е врата за зарази по кръвен път. На-добре е да ползвате презервативи, които освен от бременност, предпазват и от зарази. Прочети за тези болести, за да се постреснеш малко. Бъдете сериозни в това отношение, никакво "ама, той си го вкара за малко без презерватив".
Не пий безразборно спешните хапчета, ще ти разбута цикъла за дълго време.

7.   Гаденето и странното усещане е много вероятно да е от хапчето което си взела. Хубаво е и двамата да сте отговорни към себе си и да правите секс само с предпазни средства, освен ако не сте готови вече за деца, но е съмнително при положение, че до вчера си била девствена.

И не - не е срамно да си купиш презервативи от магазина/аптеката!

П. С. - Бъдете отгорни!

8.   Здравей! Момиче на 23 съм и ще си позволя да ти дам съвет. Ти си само на 16, още си малка за секс. Приятелят ти също не е достатъчно голям за секс и не знае как да те пази. Разбирам, че сте тинейджъри и в тази възраст е нормално да си мислите за секс, но е рано, повярвай ми. Казваш, че той е свършил от ръцете ти. Надявам се, че не си му позволила да проникне в теб. Гушкайте се голи, ако искате, стимулирай пениса му с ръце или уста, нека и той стимулира вагината ти с пръсти и уста, но не му позволявай да прониква в теб с пенис. Според мен колкото повече отлагаш проникването с пенис в теб, след време толкова по-вълнуващо ще ти е да го направиш. Аз лично го направих с приятеля ми като бях на 19 и се радвам, че не го направих по-рано.

9.   Здравей. Нека ти задам един въпрос, който може и да ти се стори малко странен. Приятелят ти има ли много окосмяване по тялото и ако има окосмяване, къде точно?

10.   Не, окосмяване няма никъде, освен по краката. Бръсне се при интима.

11.   Добре. Питах за окосмяването, защото преди време бях чувала, че по-окосмените момчета (мъже) са по-плодовити и спермата им е по-силна (уж). Ако това е вярно, значи едва ли си забременяла от вкарване на два пръста.