Споделена история от Секс и интимност

Мастурбация при мъжете над 40
Здравейте, колкото и да е странно за мен реших да пиша в този сайт.
Мъж малко над 40 съм, семеен. Със съпругата ми правим секс поне 2 пъти седмично, често и по 3-4. Според нея това е редовно, за мен обаче не е. Категорично не изневерявам и не търся секс извън този с половинката.
Особено след като навърших 40те сякаш станах много по-сексуален и ми се иска ежедневно. Много често се събуждам през нощта със зверска ерекция. Вероятно по тази причина стана така, че мастурбирам почти ежедневно. Понякога провокиран от порно, понякога само на въображение карам.
От друга страна в youtube ми попадат разни no fap клипове, обясняващи вредата от честата мастурбация.
На база на горното и анализирайки ситуацията, в мен се пораждат следните въпроси и мисли:
- Мъж над 40 май не е много редно (от здравословен и морален аспект) да лъска всеки ден
- Вредно ли е за здравето, кондицията и общото състояние на тялото, загуба на енергия и т. н
- Понякога се чувствам тъпо, заради това, че мастурбирам толкова често
- Трябва ли да се ограничавам
Имам задръжки да споделя и говоря по темата дори и с най-близките си приятели, така че, моля, който иска да сподели мнение. Благодаря предварително!

Коментари

51-64 от 64

62.   Ох и моя мъж на 52г и е страшно активен. Винаги секс с мен му е не достатъчен. Макар, че аз се стремя да го зазовулявам максимално. Но ако пропусна някои ден макар и рядко. Ми презнава, че не пред мен но си прави чиния. Това ме навежда на мисъл, че всичти мъже се самозадовуляват. Имам в предвид семеините. Жена на 44г.

63.   Ами тъпо е, че тая не ти пуска по-често. Овца. Те жените си мечтаят да са с по-сексуален, но тая е абсолютна дъска. Ти чак сега ли забеляза, че не сте съвместими сексуално. Мисли се за тези неща по-отрано. Като не ри стига сексът, естествено ще мастурбираш. И затова ли трябва да се самообвиняваш? Ние да не сме роботи? Интелектът тотално убива сексуалността на хората, как може...

64.   Събуждането с ерекция, при положение, че се празниш през 2-3 дни, си е направо заболяване. Иди на уролог или психолог.

65.   Жена ти е скучна скумрия. Тя не осъзнава каква щастливка е, че има толкова сексуален мъж, при това верен! Как може да ти отказва секс?
На мен 4-5 пъти седмично са ми малко.
Жена, 48 г.

66.   До 65
Знам ви аз жените. Като наближите 50г и ставате консуматорки на секс. Гледате да наваксате и търсите животински секс.

67.   И ае едно време нищо че има хубава жена, плющях чекии пред компютъра гледайки разни голи каки. Включително съм си правил чекии като гледам голите снимки на жена ми. Сега с напредване на годините, вечо много по-рядко, но от време на време, да не забрвя как се прави...

68.   Семеен на 55г задължително се празня всеки ден. А секса ми е веднъж по някога два пъти месечно. Така е след като женами мина 48г. Лъскам си на воля и тя това го знае.

69.   До 66
Нищо не знаеш, 66.
Каквато бях на 22, такава и сега - промяна в желанието нямам.
Не мога да си обясня как жените ви все не ви пускат.
За секс с постоянен партньор не се пита, опипва се...

70.   Трета чакра и прочие глупости... Не трябвало често да правиш секс и прочие измислици. На 43 години съм и всеки ден или правя секс или мастурбирам. Повече от 30 години! С една от жените ми правихме по няколко пъти на ден секс, но със следващите не толкова и се налагаше да мастурбирам. Явно имам някакъв нагон защото желанието ми за секс е всеки ден. Работя под голямо напрежение и да правя секс или мастурбирам ме разтоварва най-малкото. Като ме видят не могат да повярват, че съм на толкова години, все ми казват, че съм на 30 и няколко... Сексът/мастурбирането е здраве за сърцето, кръвоносната система, както и психическата такава. Така, ч е спокойно :)

71.   Абсолютно съм съгласен с Но. 1. Аз развих простатит и съм на 42, точно от мастурбиране. Понякога получавам и бактериални инфекции в пикочните канали, тъй като трудно се изпикавам и задържам урина. Понякога съм на 30мл. , но често задържам и по 50мл и нагоре. Обикновено простатата ми е добре ако не съм мастурбирал по е 2 седмици.

Може да ти се струва налудничаво, но когато правя секс със жена си свършвам нормално и сякаш тя ме "изцежда". А като мастурбирам вече съм на ниво суха еякулация, т. е. спермата се връща в пикочния мехур.
Като че ли тялото ти знае кога си със жена, кога не и простатата ти се противи, ако не си.

Не! Изобщо не е здравословно мастурбирането и всичко което чуеш че било полезно е пълна лъжа! Аз съм потърпевш.

73.   Мастурбацията е вредна, от нея се получават хазширени вени в тестисите и хемороиди заради засиления приток на кръв и напрежение!

74.   Женен мъж и чикии е като да работиш в ресторант, а да караш на хляб и вода.

На 39 съм. И на мен не ми стига секса, но гледам поне два пъти седмично да го натъпча на жена ми. Понякога и по-често. Тя често ми играе номерца с умора и притеснения и си ляга след мен, но като се събудя и директно я почвам. Понякога и сутрин го правим. Харесвам чикиите само от женска ръка. Жена пипне ли ме, се втърдявам веднага. Свирките разбира се, са за предпочитане.

75.   Лъскам та се късам. Почти всеки ден. На 53г семеен.

76.   Сега съм на 42г, а жена ми от 3г е фригидна и не може да се оправи. Отначало мастурбирах много, но после започнах да ходя при една жена, на 61г. Когато бях на 25г имахме сексуална връзка. Тя рядко ми дава да и го вкарвам, но и харесва да ме празни с ръка или с уста.

51-64 от 64