Споделена история от Секс и интимност

Съпругата ми вече няма желание за секс.
Здравейте. Аз съм на 47, а жена ми е на 48 години. От два месеца рязко изгуби интерес към секса. Преди беше невероятна в леглото. Няма нещо, което не искаше да правим. Правехме секс почти всяка вечер и то поне два пъти. Винаги искаше да свърши с лизане и пръсти, после вагинално и за десерт анално. Една вечер след като я погалих по котето ми заяви, че няма желание. И на мен ми се е случвало и го приех за нормално, но това продължи повече от седмица. Дойде и цикъла, свърши и, а аз се надявах както обикновенно, че след цикъл ще е луда за секс, но нищо подобно. По принцип два дена не можеше да издържи бес секс и оргазми. Вече два месеца мога да кажа, че съм на сухо, като изключа двата пъти в които от няма и накъде ми пусна, колкото да отбие номера, без заигравки и аз да се облекча. От месец е в отпуск и по цял ден не излиза от вкъщи. Така че не е друг, а няма как и някой да идва у дома без да се забележи от майка ми, която живее на долния етаж. Единствено си мисля, но това е само предположение, че се скъсва от мастурбиране и затова няма желание за секс. Има няколко играчки, които винаги са били част от играта и по време на секс. Никога не е мастурбирала пред мен, а когато съм я молил ми е казвала, че никога не се е самозадоволявала. Според мен няма жена, която да не мастурбира, но рядко са тези които си признават и го правят пред половинките си. Много пъти вече се опитвам да поговоря с нея на тая тема, но отговора винаги е един и същ- възрастна съм вече. Дори я контрирам как изведнъж стана възрастна и темата приключва. Чудя се как да и върна желанието. Много ми липсва. Ще съм благодарен за вашите съвети.

Коментари

1.   Голям зор да мастурбират жените ви пред вас! Много е важно да контролирате и най- интимни неща, въздух насаме да не си поемат.
А да си се замислял, че може да навлиза в климактериум?

2.   Колко човешки и мило е написано. Брано авторе. Жена ти е късметлийка. Без обиди и нападки, само загриженост.
Иначе за сексуалният живот направо ви завиждам.
Съпругът ми е на 52, аз съм на 45. Аз съм сексуална
дори много, а той не. Правим го по 2 пъти в годината, последният път си останах толкова суха, че направо ме болеше.
Желая успех в намиране на решението

3.   Ами може вече да е в перименопауза и затова така да се държи и да не и се прави секс. Ама наистина е странно как толкова сексуална жена която всеки ден иска секс и оргазми, от ден за друг вече да не и се прави! Направо ме стресна, авторе! Да не е нещо депресирана или нещо да се е комплексирала заради визията си? Ако има някакви емоционални терзания е нормално да не и се прави секс.
Според мен трябва да подхванещ нещата индиректно, не направо да я питаш защо не иска секс, а да се опиташ да разбереш дали емоционално се чувства добре. Т. е. заредена с оптимизъм, енергия, цели, чувства се сексапилна... Пишеш че взела отпуск. Да не би да е била много стресирана в работата? Както казах, хормоните и може да са и в ред, ама нещо психически да я разтройва. Ако не е някаква депресия или стрес просто и кажи че много ти липсва секса с нея и че вече прекалено дълго стоиш на сухо.

4.   Някой я е изпердашил преди 2 месеца и сега го мисли.

Ще видиш, че след 2-3 месеца ще и мине. Е, освен ако оня не я повтори.

5.   Авторе, авторе, като дърт пръч едва ли трябва да ти казвам, че ЖЕНИТЕ ВИНАГИ НАМИРАТ НАЧИН, АКО ИСКАТ ДА СЕ ПЕРДАШАТ С НЯКОЙ! А ти си стой със скръстени ръце и посинели топки и продължавай да се питаш "какво стана" и "къде сбърках".

4 е прав според мене. Може да си мечтае за някой, който я е опрашил.

6.   Аз съм далеч от вашата възраст и не мога да се поставя на мястото й, но възможностите според мен са 2 - или някой й е внушил, че на тези години не е нормално да се прави или да я вълнува толкова много секса и тя е повярвала, че е "стара за такива неща", или има хормонални проблеми, свързани с настъпваща менопауза. За второто май има препарати, които минимизират гадните последствия от хормоналните промени, търсете решение заедно, гинеколога си да попита. Вие като съпруг й показвайте, че сте до нея, че я харесвате, че я обичате все още и че в края на крайщата всички хора се променят с годините, но вие вървите заедно напред и ще преодолеете тези неща. Може да я мотивирате да прави нещо за себе си като по-често да посещава фризьор, козметик или други женски удоволствия, за да се чувства красива.

7.   До 2 и 3. Благодаря Ви. Замислял съм се за предменопаузния период, но все още си има нормален цикъл. Не е депресира нито изморена. В отпуск е защото спряха за профилактика. Точно това се чудя и аз как от днес за утре изведнъж всичко се стопи. Докато лежим и гледаме телевизор, на рекламите се сгушва мен и си вкарва ръката под гащите ми и си играе, а после казва, че няма желание. Винаги секса е бил страхотен и затова не съм изневерявал за 25 години брак. Взаимно се задоволявахме на макс. Опитвам постоянно да подхвана темата по всякакъв начин, дори по заобиколен начин с леки намеци, но ефекта е нулев. Странна работа.

8.   До автора когато жена не ти пуска вече значи си има друг мъж за това! Отваряш вратата и навън!

9.   Не се притеснявайте! С моя приятел по 1-2 пъти в седмицата, а сме млади на по 20 години. Той няма никакво желание, не знам вече, пък свършва за 5-10 минути и ме оставя. Има и по-зле от вас

10.   Семеен мъж на 55г. моя проблем е същия. Но свикнах и си онанирам всеки ден така сме от две години. А до н1. С това масторбиране явно всички жени голямо криене се крият. Особено семеините. Но предполагам, че и те го правят.

11.   Авторе, жена ви е обидена за нещо, затова не иска да ви пусне най-вероятно. Може да има куп причини, но тази и навлизането в менопауза според мен са най-възможните.

12.   Колега, и аз съм така.
Аз съм на 48, жената на 45....
Секс от три-четири години.. веднъж месечно... било достатъчно според нея.... А, зжсм ли, може и да се шиба с някой....
И аз драми, въпроси, молби...
И накрая на ръчна...
До миналото лято.... успях да открия жена в сходна ситуация.. мъжа и не я поглеждал... а тя много сексуална, също като мен...
И сега 1-2 пъти седмично в хотел, се разцепваме...
Кеф 100% и за двамата...
Но, разбира се само това... друго не търсим...

14.   От липса на уважение. Може просто заради теб да го направи, да не се мъчиш. Аз бих зарязал такава жена.

16.   На мен пък съпругът ми се ослушва от години…
С една година разлика сме, в негова полза…
Той е сдал багажа, на мен ми се иска та две не виждам…
Да чакам още години пълнолетието на детето…, та да си поема и аз пътя, егати мъката…
Писна ми да се оправям сама от години, друго си е да те награбят и да те побъркат, да те накарат да се почувстваш желан и жив…Много ме е яд, че изтеглих късата клечка…
Иска ми се да се затворя някъде с желан мъж, поне за седмица и да си изпълним всичките фантазии…

17.   До автора изгубил си я някъде жена ти вече не си на първо място в съзнанието и. Това е началото

20.   Много трудно се намира решение. Аз и съпругата ми сме на 60(не се смейте) и още правим секс, защото засега нямам никакъв проблем с ерекцията. От две години едвам я навивам за един път седмично. Казва, че един път в месеца вече и е достатъчно. Била стара. Макар , че заедно почти всеки път стигаме до кулминация. Дава ми защото се притеснява да не и изневерявам(не съм го правил). Опитайте да ти прави чикия или френска, без проникване, но не се карайте на тема секс. Започнат ли караници за секса почти не се оправят нещата. За първи път пиша коментар, макар, че съм чел доста неща тук.

21.   Ако напоследък се караъе, мътмориш й, обвиняваш я или си жил груб при анален секс, може затова да няма секс. Събуди я с галене, целувки, прегръдки и без излишни въпроси, едва ли ще ти откаже.
Ж, 47 г

23.   До 16
Така като чакаш, ще остарееш и никой няма да те иска. Дори и за секс.

26.   За нещо се сърди и не се сещаш. Помисли си! Върни лентата.