Споделена история от Секс и интимност

Със или без
Аз съм на 19 приятела ми на 24.
Проблема е че, ние правим секс без предпазни мерки и си свършва в мен. А на мен не ми е приятно да свършва в мен, защото има вероятност да забременея. До сега не съм забременяла, защото имам кистички на яйчника. Искам да взема предпазни мерки, но щом го хвана да говорим той някак се отдръпва казва ми “ Ако забременееш ще си го гледаме”.

Коментари

1.   Освен да ти препоръчам добър гинеколог и да ти припомня правилата за членуване в българския език, не знам как да съм ти полезна.

Твоята дилема е, че си безхарактерна и не можеш да отстояваш правото и контрола над собственото си тяло. Доброволно оставяш решението за това кога, дали и от кого ще имаш деца на друг човек. Надали някой тук би могъл да ти помогне.

2.   Приятелят ти е крайно безотговорен. Едно бебе не е куче или коте та да оставите работите на произвола на съдбата. На мъжете им е лесно: не носят те бебето 9 месеца, не раждат, не кърмят и не си жертват професионалната кариера за да се грижат за детето. Никога, ама никога недей да очакваш от мъж да те пази от нежелана бременност. Това е твоя отговорност, тялото е твое. Ако забременееш ти ще понесеш последствията.
Има много методи за предотвратяване на бременност. Иди на гинеколог за да ти предпише най-подходящия за теб. Има хапчета, вагинален пръстен (nuvaring), спирала (със или без хормони), лепенки, инжекции... Ако предпочиташ презерватив просто си слагай дамски презерватив ако той не ще.

3.   За него си просто дупка с опции- секс и бебе. Нагоре и надолу от дупката- нещо, което ще обслужва и опростява животът му.
Защо си с този бавно развиващ се примат?

4.   Явно и двамата не сте особено интелигентни, въобще не се заблуждавай че ще го гледа той това дете без да има два лева в джоба си и точно в този момент всичко между вас приключва. Пази се ти защото никой не му пука и няма те пази, ако ли не ще си чупиш главата. Лекувай се и си гледай училището или мисли какво бъдеще искаш а не да разчиташ на чудеса после.

5.   Вземи си противозачатъчни или смени мъжа, този няма да спре да свършва в теб, веднъж щом си му позволила, няма да престане

6.   Ега ти простотията! Казваш му: няма презерватив-няма секс и толкова. Като трябва си тръгни. Освен, че можеш да забременееш, възможно е да те зарази с какво ли не. И забременееш ли, нищо не ти гарантира, че ще остане с теб да гледате дете, а няма да те зареже или да те кара да правиш аборт. Как може да вярваш на приказки?
Върви се лекувай, мисли за себе си, а не за кефа на този льольо.

8.   По-добре го зарежи щом не иска да си слага кондом.

9.   Зарежи го