Споделена история от Секс и интимност

Демисексуалност
Лошо ли е да си демисексуален?
И мислите ли че това е причината за повече девствени?
Защо в днешно време никой не се опитва първо да се свърже с партньора си на душевно ниво за да бъде сигурен че това е човека за него че да му има доверие и да му се отдаде физически?

Коментари

1.   Естествено, че да...

Сексуалността има една роля - да се репродуцира вида. Т. н. "партньор" е сексуален партньор с определено качество на гените и ресурси които може да отдели за отглеждане на дете. Така е било от памтивека... Голямото избиране на "партньор" по някакъв силно специфичен критерий е показател за голямо его, и нереалистични представи. При по-примитивните индивиди този показател са естествено външен вид, социално положение, пари. Всеки иска "партньор" който е повече от него самият... това което виждаме в момента. Изключително силно развито у жените... Аз съм 1. 60, закръглена и работя на минимална заплата - ама търся 2 метра, спортист, петцифрена заплата. Повечето си седят накрая сами, щото имат големите претенции. Но и да изискваш някакви по-дълбоки взаимоотношения на интелектурално и емоционално ниво... е не по-малко нереалистично. Още повече, че двата пола се различават на интелектуално и емоционално ниво. Жените малко не го схващат, ама като кажат - намерих мъж който ме разбира, съчувства, имаме подобни интереси... накрая се оказва че е гей или мамино синче. Така че тия неща на "душевно" ниво... те могат да се появят с времето, може и да не се появят. Но на базата на тях "връзка" няма как да стане, защото това не е нещо което ще схванеш за няколко месеца, ще ти завърти главата, ще усетиш "пипирудите"...

Изключително малко хора са наистина демисексуални, повечето само си мислят че са такива. И е нормално, просто защото не е естествено. Това не са хора които лесно си намират някой и правят децата, т. е. техните качества не се репродуцират във вида...

2.   И аз мисля като теб, но има всякакви хора. За съжаление, ние сме малко и сме доста прецакани.

3.   Н 1 не изтърпях да то прочета всичко защото бързо изгубих интерес! И не не мисля то разсъждаваш като животно което се размножава по инстинкт! Само че така са създадени животните! А на нас хората ни е дадено съзнание и право на умишлен избор! Разум с който да определим дало съвпадаме душевно с някого! И само да кажа че такова хора като мен сме рядкост но на нас може да се разчита вярва и се създава най здрава силна и вярна връзка и дълготрайна! За такива хора се жадува защото сме на изчезване! И секса ме е само за създаване на деца! Нямах това предвид е темата! Говоря по принцип отношението на такова демисексуални хора към секса и отдаването на отсрещния физически! Защото именно в днешно време секса се е превърнало в нещо най нормално и безразборното! А той има съвсем деуго значение! Това е нещо интимно и трябва да се случва тайно само между една двойка зад заключена врата!

Авторката

4.   Отвратена съм от мъже търсещи бърз неангажиращ секс. Дори не осъзнават колко им личи че са на зор, "загорели". И колко е отблъскващо. Направо ме е гнус. Тази година ще замразя яйцеклетки. И докато не срещна моя човек секс няма да правя. Ако ще и докрая на живота ми да е. Не бих позволила на някой, когото не познавам да си вре пикалника. Би било най-голямото унижение за мен.
жр 34

5.   Н1, изключително глупаво мислене. Много зле.

6.   Секса не е всичко. Ако се разбирате с някой може и без секс да се обичате

7.   Н. 6 ти нормален ли си. За хората е задължителен, и то качествен. Иначе ще си живеем с фикуси и папрати. Секса е здраве и младост.
Н. 4, желая ти бързо да намериш прекрасен и сексуален мъж, че доста често, както е в моя случай тези качества се разминават.
За свестните, нормални, но сексуални хора е много трудно. Или ще живеят без секс. Или ще търсят секс навън и ще рискуват да бъдат одумвани.
Ж. 44

8.   Номер 7, мълчи след като не разбираш.

9.   Сексът не е всичко. Ном. - 7 Няма да търпя някакъв сексуален мъж. Хората са различни, на теб като ти е кеф да те лашкат всеки ден не значи че всички трябва да са така. Най-тъпото нещо на света е безцелният секс. Тоест ако не е за зачеване. Нямам нужда и от сексманиаци, каквито ми пожелаваш.
От 4