Споделена история от Секс и интимност

Мъжка брада и женско внимание!
Здравейте, мъж съм на 39 г., работя в женски колектив, от две седмици си пуснах брада, средна дължина, от тогава забелязах, че жените ме заглеждат, една колежка докато разговаряхме, ме гледаше така възбудено и страстно, две други колежки си говориха, и една и каза, погледни го, колко му отива брада! Та, не знам, дали така, ще спечеля жените?

Коментари

1.   Най-мероятно ти ходи средна дължина брада.
После казват, че жените не гледат визуално мъжете.
Аз съм забелязал, че ако съм с тясна риза и скини дънки винаги ме заглеждат жени. Също и аз имам средна брада.

2.   На първо време ще им привличаш вниманието. Но за да спечелиш жена за повече от едното харесване, комплимент, лек флирт или един-два пъти секс, трябва повече. Уважение, възпитание, умение да общуваш, да си интересен събеседник, решителност, да държиш на думата си, обща култура, поддържан външен вид.
Но брадата изиска доста грижи, знам понеже мъжът ми от години е с брада.

3.   Едни харесват с, други без. Тези, които харесват без, няма да ти скочат, защото 80% са без и са свикнали. Но пък ако си с, губиш другата аудитория. Жените, харесващи брада, обикновено са по-повърхностни и фиксирани върху физиката и материалното. Ако такава цена те устройва, давай.

4.   Мен мъже с бради ме отвращават. Сигурно има и такива, които харесват брадати, но има и много, които не ги харесват.
Може да си с късо и кръгло лице или двойа брадичка, затова брадата да те прави по-мъжествен и конкретно за теб, тя да е по-добрият избор, но с жени, които не харесват брадати, нямаш никакъв шанс.

5.   Харесвам брадата и мъжете с бради.
Ж

6.   На мен мъже с бради ми приличат на клошари. Гнусно и нечистоплътно.

7.   Има малка част мъже, на които им подхожда брада. Говоря за леко набола брада или добре оформена малка брадичка. Чисто визуално са симпатични. Но лично аз предчочитам мъжът, с когото имам връзка да е без брада и мустаци. Дълги безформени бради, коси, мустаци ме отвращават.
Наскоро един колега си пусна брада. И аз го загледах. Беше ми любопитно. Но това не значи, че имам някакъв по-специален интерес към него.

8.   Ами зависи. Много е просто, виж си снимките на, които си без брада и сравни с тези сега. Първо най-важното е как ти сам се по-харесваш, а не коврите. Аз например съм на 25 в момента, брадата ми се появи около 22-23 годишна възраст. От тогава(вече 2-3 години) съм се бръснал само 2 пъти и веднага след като се обръсвах я пусках наново и съм решил повече да не се бръсна, дори да е къса брада по-добре от никаква. Причината е, че аз самият се харесвам повече с брада по мен. Без брада се имам за много грозен, даже предния път, когато за последно се обръснах ми беше странно да се гледам след дълги месеци с брада, след като се обръснах направо имах чувството, че съм жена, а и отделно без брадата мисля, че изглеждам по-грозен и непривлекателен за жените и да ти кажа откакто съм с брада повече жени ме заглеждат, дори няколко пъти са ми казвали, че ми стои добре и т. н., а повечето мъже имат повече респект към мен откакто съм с брада(не са ми го казвали), но си личи как различно ме гледат и говорят с мен от преди! Сам си решаваш, но да ти кажа брадата не е само да я пуснеш и нищо да не правиш по нея. Иска си поддръжка. Прочети как работят и си купи шампоан за брада с олио или балсам, използвай продукти, купи си и четка за брада и ходи на всеки 2 седмици да ти я уформят някъде, където си разбират от работата. Според мен по-добре пусни брада щом можеш!

9.   Харесвам красиви и високи мъже! Дали ще са с бради или не, все тая.

Ж, 25

10.   Само прости, елементарни и първосигнални жени те преценяват по модела ти телефон и по външния ти вид. Най-често тези, които те харесват заради брадата, слушат още и чалга, татуирани са, пушат, не учат след средното образование, гледат тъпи предавания, клюкарстват, интригантстват и не ги интересува нищо...

Никоя стойностна жена няма да се влюби в теб за това че имаш/нямаш брада или че носиш определена марка панталони примерно...

11.   Oбожавам мъже с бради, супер секси са

12.   Не харесвам мъже с бради, но всичко е въпрос на предпочитания. Лично аз не бих искала мъжа до мен да е с брада. Но има единици на които им отива:)

13.   Аз съм човек, който променя външността си така, че да е по вкусът на партньора, но никога не бих си пуснал брада за да бъда харесван от жена, защото просто не ми трябва жена, която харесва мъже с брада. Аз съм човек, а не маймуна. А ако идеалът на жената за мъж са косми вместо лице, то аз не искам подобна идиотщина и влечение към шимпанзета да се предаде на потомството ми така, че беж от такива.

Чорбаджията на курникът

15.   Брадата успешно скрива не добре оформена долна челюст, както и наднормено тегло. И естествено е мъжки полов признак, който на ниво рептилен мозък жените няма как да не забележат. Какво те си мислят, че им харесва или не... обикновено има малко значение. Важно е поведението им на праткика.

17.   Аз пък съм се "скрил" зад брада и не искам да се разкривам. Точно обратното- искам да не ме разпознават едни каки от мрежата, че ще ме изядат с брадата, ако се случи. Брадата променя физиономии и създава различни впечатления от "за" до "против". Като при предпочитанията за прическа, например. Чуват се всякакви определения- клошар, талибан, мореплавател, войвода, скандинавец, гръцки рибар или мислител но никога по горе определението "любовен мехур". Визията е индивидуалност- избор.

18.   " Аз съм човек, който променя външността си така, че да е по вкусът на партньора" - тоя пък си променял външността, за да е по вкъса на партньора, хахахахаха Чорбаджията на смешковците.

19.   чорбаджията е бетер Кифльото. Жена му седи все на 20 и работи на 2 места за да издържа чичак като него. В тази тема пък се е изразил сякаш няма жена - "не ми трябва жена, която харесва мъже с брада. " Аман от фантазиите на стари ергени.

20.   И аз забелязвам, че за жените е много важно кой как си оформя брадата, ама това да подбираш по бради е малко на ниво осми клас. Това е оформено окосмено лице, какво като е обръснат примерно или повече брадясал. Ето, те просто гледат стереотипни образи и затова попадат на смешници, а не на алфа мъже като редки индивиди от нас. Е, те и алфа много не знаят какво е, ама сега ще зацвъкат единичките, защото съм се определил за такъв. Най-забавното е, че мен жените и мъжете с погледите си ме затвърждават като такъв. Жените се усмихват, а мъжете ме гледат все едно им дължа пари, смешници. Нормално, алфите винаги сме били неприятни заради мъжеството.

21.   Абе не знам, това за модите хем го разбирам хем не. Още от малък се заглеждах по мацки носещи се по определен начин. И 25 години по-късно вкуса ми не се е променил особено.
Но това е привличане. А него не можеш да го контролираш.
И жените са така - каквото ги влече - ги влече. При това всяка си има някаква собствена версия на предпочитания. И се заглеждат по външния вид и излъчването повече от колкото си мислиш. Повече и от мъжете.
Според мен - ако работи това което правиш - възползвай се. Стига да можеш.

23.   Жените не ги ли боде брадата?
Дори да им харесва оптически, като се стигне до съществената част, би трябвало да пречи. А и не се ли омазва при конулингус?