Споделена история от Секс и интимност

Въпрос към семейните хора
Здравейте мъж на 36 съм, женен с 2 деца. Въпроса ми е ориентиран и към мъжете и жените които са семейни но не се чувстват сексуално удовлетворени от партьорите си или въобще липсва секс.

Все по-често попадам на теми тук които са от рода на "той не ме желая", "жена ми не иска секс" и много друго от този тип. Изчел съм доста от тях тук и на 100% се припознавам, все едно аз съм "героят" в тях.

Повечето дават съвети от рода на "напускай го този човек... ", "живота е един.... ", "сигурно си дебел за това не привличаш партьора си.... ", "секса не е най-важното в една връзка... ".

Да, аз наистина в течение на брака се поотпуснахй и качих някое друго кило но не на цялото тяло а само на корем, тоест имам бирен корем, но като се взехме с жената нямах корем.... никога не съм бил някакъв нацепен но тренирах няколко пъти месечно и имах някаква нормална фигура.

Проблема е, че жена ми никога не е била сексуална, в началото си мислех, че с времето като свикне с мен ще се оправи, но напротив така си остана. Секс при мен ИМАШЕ в месеца най-много 1-2 пъти и то при уговорка няколко дена преди това.... А сега вече точно 14 месеца не съм виждал нито секс, нито свирка, нито докосване дори.

Не го отдавам на качените килограми, защото и преди беше така, килограмите си ги имам от години, но преди поне имаше секс колкото да ми замаже очите. Дали друг оре лозето се съмнявам защото през деня излиза с децата и не вярвам с количката да ходи при някой...

Въпроса е към хората в същото положение, познавам и реално такива хора някои даже нямат и деца но си стоят при жената и си търпят. Може ли да се определи, че този проблем има морална страна? Аз като мъж имам отговорност към децата да ги осигурявам и най-вече да имам дял във възпитанието и най-вече да имат баща? Но децата един ден ще порастнат и ще се отделят от нас, но до тогава ще сме на по 45-50 години. Тогава ли ще си търсим щастието? Това е моралната страна! От друга страна стоят физиологичните нужди, аз не мисля че секса е фикс идея, не съм и маниак но просто бих бил щастлив ако поне веднъж седмично се случва, понеже аз си мисля че тялото си го иска същото като храната, все едно ако някой огладнее да му кажеш че е свиня или че само за ядене мисли.

Вариантите какви са, да си намеря любовница но тя трябва да е в моето положение, просто да иска забавление. Това има ли го в реалния живот? Има ли жени които са семейни но не получават секс и биха си търсили партьор само за забавление?

Вариант 2 да се разведа. И после какво? Да си търся нова жена, да създавам ново семейство?

Моля да споделите вашият опит ако сте били или сте в момента в това положение, как сте процедирали? Как са се развили нещата? Ако сте имали любница, тя влюбили се във вас? Или се виждахте само за секс?

Просто информативно: Жени, вие бихте ли имали интерес към някой който е забавен, симпатичен кара ви да се усмихвате, но ви спъва това, че има корем? Питам защото аз се определям като такъв, проблема ми е само корема.

Много пъти съм казвал на жената, че ако продължава така ще си хвана любовница, но отговора е ако си хванеш си събираш нещата! Тоест аз се чувствам в плен на собсвената си безизходица. Заплашваме с издръжки и проблеми всеки път като стане дума за този проблем. Говорили сме много пъти по темата, преди оправданията бяха, че просто не й се прави. Сега оправданията са, че няма време покрай децата и е вечно уморена.... винаги съм се чудил как човек издържа така, тя дори не мастурбира....

Ще ви помоля да споделите само ако сте в подобно положение и сте минали по този път. Без да засегна никого, но мнения от хора на които всичко им е наред са безпочвени... тук говорим само за хора в моето положение.

Коментари

51-69 от 69

53.   До 48. Доста незрял пост. Отношенията между партньорите са сложни и не опират до чехльовци, проститутки, секс и топки, както ги описвате Вие. Нито една жена и нито един мъж не се събират заедно, ако няма поне капчица любов. Любовта обаче не е математика, където ако дадеш на някой 30% ще останат за теб 70%. Повечето хора (мъже и жени) обичат на 100% и децата си и родителите и най-близките.. всеки по своя си начин, и не бива да се укоряват, че обичат. Сексът не е механика, има емоции, има химия, има отношение. Чисто статистически има огромен брой човеци, които са без секс и не са умрели... но всичко е любов и точно тя ни прави хора.

54.   До 31 от 26. Благодаря за милите думи. Аз малко се притеснявах да пиша така, без много да мисля, но ми се прииска да споделя, да си "извикам" болката дето се вика. За съжаление не ми харесва в какво се превърнах. В опаковка, която пред хората е делова, професионална и сериозна, усмихната, чаровна... а вкъщи, където трябва да се отпусна, когато се отпусна, не съм харесвана и желана. С главата знам, че причината не е у мен, но сърцето ми е уморено и тъжно. В душата си приличам на улично куче, гладна за обич и ласка, утеха и грижа. Сексът го слагам едва след това. И вследствие на тези ми нужди се отварям пред други хора много повече от необходимото. Те не са ми роднини и приятели и някои са любезни от възпитание или лицемерие. И когато вече не са любезни, аз се чувствам наранена и огорчена. Защото нямам топлина у дома. Търся я несъзнателно навън, а то я няма. И това е нормално. Със съпруга ми бяхме студенти когато се запознахме, после аз пораснах, а той остана незрял, стана затворен, грубоват и циничен за хората и нещата около него. Не е лош, чудесен баща е, но за съпруг е незрял. И така...

55.   Да, когато ти е студено отвътре и студенината не е просто период, а е нормалност, тогава сърцето ти се стопля и от най-малкото внимание от вън. И това е приятно, но някак си ограбва, защото не е от съпругът ти. Не трябват тези мили думи, дори и да са без корист. Тъжната истина, според мен е, че човек в такъв случай, трябва да се примири, да си свие ушите и да търси решение на проблема от вътре, да гради, ако е възможно и надгражда, да даде топлина и.. да чака, да чака колкото трябва.
Прави каквото е редно, пък да става каквото ще. Поздрави.

56.   Това и направих, примирих се и си търпя. Затова казах, че миналата година най-накрая спрях да търся, очаквам и се надявам на любов и секс, той/някой да ме желае и иска. Понякога, при срещи с приятели, се прегръщаме и е толкова хубаво някой да ти се радва, много ми топли душата, но не мога да се притискам и допирам до приятелите си постоянно. Тук съм чела за най-различни споделени сексуални фантазии. Моята е да чуя и усетя мъж да ме желае. А да го направи и с обич просто не знам, това не мога и да си го представя, но сигурно е абсолютно блаженство. Знаеш ли коя е най-романтичната и нежна случка от последните ми няколко години. Хаха, малко е смешно, доста е жалко, но ме трогна безкрайно. Качих се в метрото и то тръгна бързо преди да успея да се хвана. И инерцията ме засили както бях права право към стената на последния вагон. И на метър от нея един млад правостоящ мъж ми препречи пътя и ме спря като ме прегърна. Прегърна ме, не ме дръпна, бутна или хвана. Просто се спусна и ме прегърна. После ме пусна и седнах, а той остана прав до седналата си приятелка. Аз ги гледах и щях да се разплача и аз не знам от какво. От грижата, от нежността да прегърнеш непозната жена пред своята жена, за да и помогнеш. И от тъга, че непознат беше толкова мил, а моят мъж се смее като тинейджър, ако си ударя главата в абсорбатора. От всичко обаче най-много съжалявам, че синът ми не вижда как трябва да се обича жена, а аз не мога да го науча на това, трябва баща му да му покаже. Опитвам се да го уча поне какво по принцип е нежната обич, па мак и майчина, та да може като е взел, все пак някой ден и да даде. Поздрави и на теб!

57.   До Автора от ж. 55 г.
Първо да си кажа мнението по проблема - съпругата ти постъпва много егоистично, ако държи на теб, ще направи този компромис и ще се “прежали”, колкото и да мрази секса.
Според мен не те харесва по принцип, а не заради биреното коремче :). Не зная обаче как се държиш ти към нея, все пак и това е важно!
Относно въпроса ти дали можеш да правиш неангажиращ и дискретен секс извън дома - да, ако срещнеш омъжена жена, която да не желае да си разваля семейството, но има нужда от разнообразие и разбира се те хареса. Това донякъде е късмет. И не на последно място, ако харесваш ВСЕ ОЩЕ жена си, опитай отново първо при нея, след това търси нещо навън…
Успех!

58.   Аз не съм с примирил, но нямам избор. Обичам съпругата си, такава каквато е я обичам и ми е доста трудно, защото тя не иска и да чу за мен като мъж. Сутринта ми каза, че съм хищник, защото я желая като жена, защото съм се опитвал да я прегърна, а за нея не е нещо приятно. Имам в себе си толкова емоции и топлина, които вече ме изгарят от вътре, защото няма как да бъдат дадени. Понеже заговори за сексуални фантазии и излагация :), да ти споделя, че аз обичам да мириша дрехите на жена ми и да си фантазирам. Смешно и жалко е за човек на моите години, но нямам полезен ход, каквото и да съм правил, все е помагало да вървим в отношенията си надолу. Силната ми емоция се е отразявала в жена ми като насилие или поне като нещо нежелано. Последно време усещам едно обидно чувство в мен, но това реално няма никакво значение, защото осъзнавам, че никой не ми е виновен, всеки се бори и се стреми да получи, ако не щастие, то поне спокойствие. За децата хубаво заговори. Те попиват всичко, не мога да им осигуря пример, в който има хармония в родителите им, но мога да бъда до тях, когато е нужно, да съм там, на мястото си, на всяка цена, стига да съм жив и здрав. Пък каквото сабя покаже, то моята сабя е ръждясала вече. Хайде. Хубаво е човек да си сподели.

59.   от Автора до 56. Значи сме в еднакви положение. Защо такива хора като нас никога не се срещат взаимно в реалния живот?

60.   Щом те смята за хищник когато просто искаш да я прегърнеш, много вероятно тази жена да е претърпяла или опит за изнасилване, или изнасилване. Щом не ти е споделила, тя не иска да знаеш това. Ако има нещо подобно, положението е почти неспасяемо. Може да помогне само регресивна хипноза. Общото при такива жени е, че те не смятат, че имат някакъв проблем. За тях всички жени, които обичат и се нуждаят от секс, са курви, нимфоманки и напълно пропаднали. Когато гледат филм, в който жена откровено иска секс, обикновено започват да коментират, че навсякъде се говори само за секс. Още по-необяснимо е това, че всички такива жени мастурбират. Кой знае какво и кого си представят, но дори обектът на желанието им да се появи и да иска секс, ще го отрежат като кисела краставица. Такива жени се отвращават от това, че ги желаеш и ако не секс, то искаш поне да я погалиш, целунеш и да си интимен дори и без проникване. В повечето случаи, такава жена е преминала през няколко предишни партньора, наивно мислейки си, че все не попада на правилния. Без значение колко е мил, нежен, добър любовник, или доста агресивен, сексът за нея е неприятно изживяване. Ако такава жена не е била с други мъже в миналото, повечето преминават през поне няколко любовника, преди да разберат, че не са виновни мъжете, колкото и добри любовници да са. Такава жена никога не е достигала до вагинален оргазъм. Тя достига само до клиторен. Общото при всички е, че те не искат да говорят с мъжете си по този въпрос. Просто дават ясно да се разбере, че сексът им е безкрайно неприятен и просто искат да бъдат оставени на спокойствие. В такива случаи, нищо не става с добро. Ако бъде заплашена с нещо, ще прави секс, но пак с отвращение. Обикновено има неизброим брой причини, поради които мъжете не искат раздяла. Дори да си намерят любовница, те пак остават с чувството за липса на късмет до края на живота си.

61.   Здравей, 60. Аз не съм автор на темата, но се намесих със себе си, дано не се е засегнал автора. Ами 60, обобщението ти не може да е валидно за всички, с жена ми се познаваме от ранните ни години, тя тогава беше доста млада, а аз нетърпелив млад мъж и със сигурност съм я наранил с неразбирането си да я изчакам колкото е нужно, отделно родителите имат значение с възпитанието си за тези неща и така... Така че, както казах и преди, виновни няма, но и невинни няма. Животът просто се случва и човек трябва да се справи.

62.   Та в крайна сметка какъв е извода, сексуалността заложена ли е в човека или се развива с времето и/или обстоятелствата?

63.   Хората се раждат с определени генетични заложби, които определят и сексуалността. Възпитанието, средата и образованието могат да допълнят заложеното, но никога не го заместват. Ако една жена е така родена от майка си, тя може да прави сношение само за зачеване, но никога за удоволствие... просто това е биологичната необходимост. Има и мъже, които си остават цял живот с ограничени сексуални желания и възможности. Целият въпрос е човек да се намери и да живее спокойно със себе си.

64.   Ако жена ти не ти дава секс, имаш пълното право да правиш секс с друга жена или даже жени. Намери си друга/и!

65.   Коментар от жена на 32 (омъжена) -
Не прочетох всички коментари, твърде много са, но ще кажа нещо, което може би не е споменато. Битието до голяма степен определя съзнанието, факт. Ако по цял ден работиш, после вкъщи чистиш, готвиш и т. н., наистина умората те кара да нямаш желание за нищо. По себе си съдя следното нещо - когато съм била много преуморена от работа, единственото, което искам е да си легна. Физическата умора неутрализира всички останали желания.
Обаче за да се провокира желанието за секс, са необходими няколко ключови фактора - първо, да сте отпочинали, да имате здрав сън. Второ, обстановка - например, отишли сте на ново място, дори резервация в хотел. Неща като мирис на чисто и някакви аромати, много действат. Мирисът на свежо много предразполага. Също подходящо облекло. Ако ходя с парцали вкъщи, се чувствам като работничка. Ако си облека нощница от сатен, сама ми идва настроението. Човешкото същество се възбужда с очи, уши и допир, това са състояния, които се провокират от обстановката. Свеж мирис, допир на хубави тъкани като сатен и завивки, закачливи разговори, случайни докосвания, ей такива неща. Ако тези неща са изчезнали и просто сте решили : хайде сега ни е време за секс, а тя преди малко е белила картофи, а ти пък си отпушвал мивката, ами как да ви дойде настроението. Това само при двойка, която е от няколко месеца заедно, няма да й пречи да правят секс по всяко време.
Не мисля че шкембето е такъв проблем. По-скоро не си създавате подходяща интимна обстановка, за да ви се отключи желанието на максимална степен. Смятам че при жените важи максимата: апетитът идва с яденето. Ако тя напълно е забравила за секса, и действително не изневерява, трябва да й отключиш желанието с нещо неочаквано, спонтанно, само ти си знаеш как можеш да я побъркаш.

67.   Кое е по-добре, много сексуална жена/мъж, които понякога задоволяват сексуалните си нужди извън връзката, понеже са незадоволяеми или не толкова или почти несексуална жена/мъж, но верен? Явно втория вариант се избира при избор на партньор за сериозна връзка и деца. Тогава няма да мрънкате, че после липсва секс.

68.   Авторе, не споменаваш извън секса какви са ви отношенията? Карате ли се или не, на една вълна ли сте? Тя грижи ли се за теб, обича ли те, усмихва ли ти се, гушка ли се до теб? Нежна ли е или мъжкарана, амбициозна ли е или домакиня? Всичко това е важно, за да добием представа.
Аз например приличам по описанието на жена ти, с тази разлика, че редовно съм се “прежалвала” само да не си хване любовница. Но ние винаги сме имали спорове и караници през деня, а вечер той иска да превключа на вълна “секс”, но аз не мога и все пак 35 години правя компромиси и живеем заедно все още.
Ж. 55

69.   От автора до 68... извън секса, отношенията ни са караници на битов принцип... не се гушкаме не се докосваме.... иначе е много грижовна в това няма спор.... но другото е... тя е жена тип къщовница.. не годи по дискотеки, по барове, да излиза с приятелки... това е супер за мен... грижи се за семейството.... просто липсва секс.... това е!

70.   Направо не мога да повярвам колко разпространен проблем е това. Добре де, сексуалната енергия е както всяка друга енергия - човек се учи да си я култивира ако може, но има толкова много сигуации в живота... защо трябва да се стои насила в една такава ситуация, в която единият партньор е изтощен - не иска любов, а другият е токова зареден, че пращи от любов в себе си? Ми да отиде да си я изразходи разумно с някого, или да я "сублимира" в работа, да направи от нея нещо красиво, което ще остане във вечността! Не робуваме ли на остарели идеали? Защо стоим без да предприемме нещо, гледаме как живота ни изтича?

Не, не казвам да не сме морални - трябва да се удържи семейството като най-важната единица на обществото. Не може да правиш каквото ти скимне, трябва да имаш голямата цел пред себе си. Ами казвам просто да сме наясно със себе си!

Решаваш - да, имам нужда от секс. Да, жена ми или мъжът ми явно няма такава нужда. Какво правя, за да съм пълноценнен човек в тази ситуация, но без да попреча на близките ми? Или работя до пръсване, понеже виждам че снетските неща са пусти - слава, пари, секс - никога няма да им се наситиш, напротив, те те убиват бавно но приятно - или пък си намирам жена/мъж който да е достатъчно кадърен, че да не си съсипете каквото сте съградили, но да си набавите любовта, от която толкова имате нужда...

Всичко си има две страни, да не забравяме че дълголетниците са целомъдрени.

71.   58 и 61. Пак съм аз. Съжалявам, че си обезсилен и огорчен. Много добре разбирам какво имаш предвид когато казваш, че си пълен и обич и желание, но няма адресат. Твоята жена е по-жестока от моя мъж. Мен съпругът ми ме литка, закача, баламосва да се разсея, забравя, даже издразня и аз се "наострям" (тембъра, темата, аурата ми изгрубява), та да няма хабер за нежности. Поне така го усещам. Ако отида да натисна или целуна, ми подава свити устни като на дете или ме избутва със стомаха си. Звучи тъпо, но аз усещам какво прави. Такъв ни бил късметът. Поздрави!

72.   вариант 3 разбери дали жена ти не живее в депресия, дали не се преуморява, дали няма други проблеми които не е споделила с теб.
може би има нужда от помощта ти (дори и да отрича) за да излезе от метафоричната дупка в която е.
не бъди типичния български съпруг. помоли тъщата да гледа децата за един уикенд и я заведи на почивка. само вие двамата. бъди романтичен.
подари и цветя, подари и бижу. води я на разходки, говорете.

от опит - има голям ефект

51-69 от 69