Споделена история от Секс и интимност

Нормално ли е да ме е срам да се показвам гола пред роднините ми
Здравейте! Момиче почти на 15 съм. Имам ужасния страх да се показвам гола пред роднините ми. Особено като баба ми и дядо ми ме вземат на почивка (те ме задължават да ходя с тях, иначе ми се сърдят после), и сме в една стаичка... Направо умирам.. Мисля какви ли не начини да се скрия, като отивам да се къпя (ползвам хавлия, но въпреки това може от стрес да я изпусна). Пред майка ми и баща ми също имам страх да се показвам гола.. Но пред приятеля ми (аз съм влюбена в него, той ме мисли само за приятелка) бих се показала гола, и то с удоволствие. Всичко това нормално ли е, как да го преоделея, благодаря на всички!

Коментари

1.   Съвсем нормално е да те е срам. На 15 си не си на 5. Моите родители не са ме виждали гола от 10 годишна. В момента съм на 23.

2.   Ами изглежда нормално. Поне за БГ реалностите. Не виждам защо трябва да де показваш гола пред роднини. Но пък не би трябвало да е трагедия ако се случи случайно. Почти неизбежно е и всеки се прави че нищо не е станало / не е видял и т. н.

3.   Смятам, че е нормално. В един момент когато човек го удари хормона и започва срама от това да се показва гол пред семейството си. Мъж съм, спомням си, че още на 12-13 години започнах да се "крия" от нашите. Може би горе- долу когато ми е била първата ерекция и мисли за сексуални взаимоотношения.
Съвсем нормално е да не се показваш гола пред вашите, както и те не се показват голи пред теб.
Смятам, че на 15 години ти е още рано за секс, но е нормално когато започнеш полов живот, то да не се срамуваш от голотата си пред бъдещият си партньор.

6.   Съвсем нормално е.
Все пак си станала голяма вече.

7.   За мен не е нормално да те е срам от родителите си. Те са те отгледали, пред тях си израснала. От тях не трябва да имаш срам.
Ж 43

8.   Нашите не са ме виждали гол от трети клас, дядовци и баби също. Но пък имах едно студентско гадже, на което като му ходих на гости /беше от друг град/ си ходеше пред техните само по чехли, стъписах се първия път. Нудисти били, така била свикнала. Та кое е нормално си е въпрос на семейство.

9.   Не е нормално, да те е срам от майка ти, и от баба ти! Нормално е, да те е срам от баща ти, от дядо ти, и от приятеля ти, най-вече...
Това, не е нормално да се срамуваш от човека който те е раждал!

10.   Момче съм на 15 и майка ми постоянно ме вижда гол. Редовно се къпем заедно, винаги ми изтрива гърба. Живеем само двамата и няма от какво да се срамуваме.

11.   7, а дядо й трябва ли да й гледа циците според теб?

12.   Абсолютно нормално е. Аз съм на 14 и също ме е срам да се показвам гола пред родителите и роднините ми. Непрекъснато, когато ми се наложи да се събличам се крия в някоя стая и по най-бързия начин се обличам преди някой да влезе в стаята.

15.   Нормално е да не искаш да се показваш гола и да те е срам. Все пак си голям човек вече. Не е нормално да спиш с баба си и дядо си в 1 стая. Не е и задължително да ходиш с тях. Ако толкова настояват да ти вземат отделна стая.
Понякога в живота се налага да споделяме една стая с други хора, но поне да са от същия пол.

19.   Не се притеснявай. Това са ти родителите и те са те отгледали. А те са виждали голи хора, така че няма от какво да се притесняваш.

21.   Мнения много - въпрос на възприятие.

На 38 съм и не съм се крил умишлено от никого в тоя живот.
Не ми пречи да ме видят гол изобщо. Знам как изглежда гол всеки от семейството ми. Уча децата ми да не се крият и да нямат комплекси. А пък като някой ми каже, че купе децата си с дрехи - направи ми е смешно.