Споделена история от Секс и интимност

Възможно ли е полова инфекция да не е предадена по полов път?
Здравейте, приятеля ми има инфекция на половите органи, но не иска да отиде на уролог. Не сме правили секс един месец преди това, защото не бяхме заедно, но ме притеснява да не е предадена по полов път. Един наш познат доктор каза, че може да е, ако си е пипал члена и не се е измил, но му препоръча да отиде на уролог, за да видят дали има бактерия и от какво е. Притеснено ми е дали може ми е изневерил и да ми предаде и на мен нещо, но това няма как да се разбере докато не отиде на доктор, а той не иска, защото вече не изпитва болка и е пил лекарства за такива инфекции. Възможно ли е наистина да е от мръсни ръце и да се предава по храни, предмети и тн?

Коментари

1.   Не се разбира каква е инфекцията. Едно е да е сифилис, съвсем друго- цистит, например.

2.   Топнал е чушлето пича и нарочно не иска да не бъде хванат. Работя в урологична клиника и ми е ясна ситуацията :) такива ги имаме бол

3.   Може, но щом не иска да отиде, е малко съмнително. Или може би е отишъл тайно от теб.

4.   Не. Сто процента е изневяра. Пипал си члена друг път. Само ти си седяла на суха и само дето си се пазила. Той те прави на балъчка и на луда, не му вярвай. Аз бих прекратила отношения веднага и съм го правила. Случвало ми се е. Не стига, че се пляска с други ми и без презерватив…. Айде у левооо

5.   Възможно е да е от мръсни ръце ако е правил нещо мръсно с тях дори и да не не е пипал него а някой....

6.   Може да. Например, ако се допре до тоалетна чиния. Или пък да е пил антибиотици и да направи гъбична инфекция на члена след това и т. н.

7.   Той си знае много добре какво точно е "пипнал" и явно си го лекува.
А ти какво питаш в същност, какъв ти е въпроса... Звучи като "моля, излъжете ме нещо, в което мога да се преструвам, че вярвам".
Не съм аз човека, който може да ти предложи благородна лъжа, но предполагам някой от мъжете тук ще удари едно рамо на момчето, което пипа тук- там без да си сложи презерв... без да си мие ръцете, де.

8.   Вероятността да е от "мръсни ръце" е около 1000 пъти по-малка от това да ти е изневерил. Дори и тогава, трябва ръцете му да са се замърсили, докато е държал/бъркал в половите органи на някой болен и веднага след това да си е хванал оная работа. Изобщо - работата е ясна, но защо все още се самозаблуждаваш - това е наистина странно.

9.   Като нищо. Доста мъже не си мият ръцете не само на влизане в тоалетната, но и на излизане. Тука говорим за високо образовани хора. В другите среди не ми се мисли как е.

10.   Всъщност ситуацията е много странна. Ние сме заедно от дълги години и със сигурност не е човек, който би ми изневерил, камо ли и да ми каже, че има инфекция. Но все пак не изключвам вероятността да го е направил, въпреки че много ме съмнява. Бихте ли ми казали към какъв доктор да се обърне, за да нямам повече съмнения и да се излекува напълно, понеже не съм запозната с тези мъжки неща. Все пак няма да се откажа да го карам да отиде, дори за негово добро. Той е доста разумен човек, но не си обръща особено внимание на здравето попринцип.

11.   Към номер 2 - уролога.
А възможно ли е да се появи генитален херпес по половия член, ако мъжът е носител на херпес вирус и се е заразил преди години и има спад в имунната система или херпес по половия член се появява единствено след скорошно заразяване по полов път?

12.   Тоя такъв здравословен проблем може да ти докара, а ти питаш тук. Зарязвай го моментално и бъди отговорна за себе си и здравето си!

13.   Възможно е. Бактерията, която причинява инфекция на уринарния тракт естествено се намира в храносмилателната система, включително и в ануса.
Таква инфекция обаче е доста болезнена и обикновено се налага да се пият антибиотици.
Прати го на доктор и не се вкарвай във филми, че тези инфекции са 3-10 пъти по-чести при жените все пак.

14.   Може да се случи във фитнеса, ако някой болен е пипал уред, след него твоя пич и после си е бъркал в гащите. В обществена тоалетна, ако я е лизал с к*ра си, пак може. Но трябва да си много заблудена, за да не си даваш ясна сметка какво е станало. Вероятността да е от мръсни ръце е нищожна в сравнение със секс с друга. Но ти искаш да те успокояват хората, че не ти е изневерил :D Де да имаше повече жени като тебе.

15.   При мъжете до уроинфекция се стига много по-трудно отколкото при жените заради различия в анатомията (дължината на пикочния канал/уретрата е няколко пъти по-голяма при мъжете). Все пак, напълно възможно е да е получил инфекцията по начин, който не е обвързан с полов контакт. По-притеснителни в случая са две неща.

1. Това, че свързваш ситуацията с изневяра без да споменаваш други причини, поради които да си помислиш, че е възможно да ти е изневерил. Какво те потиква да мислиш така? Може би е добре да преосмислиш отношенията ви, доверието, което сте изградили един към друг, това как се чувстваш във връзката.

2. Това, че той не иска да отиде на лекар. Един интелигентен, образован, най-вече ИНФОРМИРАН човек никога няма да постъпи по този начин. Дори да го е страх. Инфекциите трябва да се лекуват, в противен случай може да я пренесе на теб, а при жените хроничните инфекции понякога водят до инфертилитет(безплодие). Съветвам те да не позволяваш полов контакт, дори орален, докато не се излекува. Безотговорно е към самия него, към теб, към обществото ако щеш(ако отиде на басейн, ако спи с други хора).

Помисли добре как да постъпиш и най-вече си направи равносметка защо му нямаш доверие. Дали има причина в него или причината се крие в теб.

16.   Хора, не ѝ набивайе излишни драми в главата. Номер 1 най-добре го е казал - има разлика от инфекция до инфекция. Има инфекции, които не се предават по полов път, може да се заразиш от лоша хигиена или от немърливостта на някой персонал в хотел или от кофти водни басейни.

Най-добре уролог, всичко друго е в сферата на научната фантастика.

17.   Брат ми беше хванал такова.
От анален секс.
Споделяше, че е много болезнено.
Пи антибиотици.

Моят мъж хвана от мен гъбички. Тогава бях бременна. И тази кандида направо полудя. По главичката му имаше като пъпчици и казваше, че му “пари”

Аз съм хващала гъбички от басейн. С мъжа ми и двамата влизахме. Само аз хванах.

18.   17, кандида се лекува с изцяло спиране на сладкото и тестото, защото от тях се размножава, за период от поне 6 месеца.

19.   Възможно е