Споделена история от Секс и интимност

Кой от двамата?
Аз съм жена на 25+ години. Имала съм отношения с двама мъже в миналото, сега имам възможността да избирам между тях. А може би нито един не е подходящ?
Ще ги обознача като Ч1 - единия мъж и Ч2. С Ч1 се разделихме преди около месец и продължихме комуникация, а с Ч2 възобновихме отношения наскоро. Не искам да продължавам да комуникирам и с двамата затова искам да спра комуникация с един от тях и евентуално да вляза във връзка с другия.
Общото между тях е, че и двамата са умни, перспективни и имат хубава професия и твърдят, че искат да сме във връзка. Сега ще дам малко повече описания за тях:

Ч1 е мой тип на външен вид, грижовен, рационален. Сексът с него е перфектен и се е случвало често през деня да мисля за него. Но освен това сякаш нямаме общи интереси, правила съм компромиси за много неща за разлика от него, да правим това, което той харесва и да ходим на места, които той харесва. Гледала съм да му угодя на всичко, което поиска, но не бях оценена. В последните месеци не му бях приоритет, предпочиташе да говори и излиза с приятелите си(затова и се разделихме). Разговорите ни са някак еднообразни, само аз се стремя да говорим на различни теми и да ни е интересно, но без успех. Скучноват, но поне не се сърди често. Не сме говорили за общо бъдеще, казвал ми е, ако се разбираме, ще сме си заедно. Понякога съм имала чувството, че само сексът ме държи при него.

Ч2 не е мой тип на външен вид и сексът не е толкова добре, даже не ми се прави с него. Обаче по характери си пасваме, водим разнообразни разговори, имаме общи интереси и цели, харесва ми мисленето му, съветите, което ми дава за живота са били точно на място. Помагал ми е доста за разлика от Ч1 в живота. Но се сърди доста, често ме блокира, държал се е кофти с мен, често ми се ядосва за глупости, токсичен, има доста големи амплитуди на емоция и не чувствам сигурност с него. Той ме заряза за пълната глупост, въпреки че беше казал, че няма да ме зареже така лесно и така изгубих доверието си към него. Ч2 ми е говорил за общо бъдеще.

Искам само да обобщя, че не съм живяла с нито един от двамата. С кой според вас си заслужава да вляза във връзка?

Коментари

1.   Нито един или с Ч 1, запълваш с Ч2 и жените имаме нужда от разнообразие, те също трябва го разберат както се очаква от жените.

2.   Здравей,

Лол, че то като им сравниш плюсовете и минусите са 50:50. Виждам, че по-скоро въпросът ти е:

Дали да послушаш сърцето си или да потърсиш "сигурност"?

Ама така като чета и двамата са "несигурни", та послушай сърцето си! :)

Според мен избери Ч1 - щом си започнала описанието си с него, явно го взимаш "по-напред", а и после сексът с него ще ти залипсва.

Какво като нямате какво толкова да си кажете? Има много такива двойки.

А това, че Ч2 ти говори за "общо бъдеще" не значи нищо. Приказките са евтини - делата са от значение.

Като мъж мога да ти кажа следното - Ч1 си те ползва за секс и гледа на него да му е гот (което си е мъжко поведение), а Ч2 ти ходи по гъза, ама е емоционален и нестабилен (въпреки, че ти се обяснява в любов).

Или заложи на Ч1 или "търси още", че няма да си много щастлива и с двамата. :/

Поздрави!

3.   Не знам как може да има такива жени като теб, да се разделяш след връзка и само след месец да скачаш на друг мъж (бил бивш или нов)? Явно толкова си обичала Ч1, иначе ще ти бъде толкова тежко, че за 2 месеца поне няма да може на среща да излезеш, камо ли връзка пак да мислиш да започваш с друг. На всичкото отгоре ти не си приключила с него, говорите си още, а ще се връщаш (или вече си се върнала и спите заедно? ) при другия мъж, което показва и пълно неуважение към Ч2 също. То донякъде начина, по който пишеш за тях издава това, че за теб чувства какви имаш към единия или другия изобщо не фигурират в картината. Говориш все едно ще купуваш продукт или ще сменяш една хартия с друга.

Бившата ми след 2 седмици си започна връзка след раздяла с мен. Докато на мен 2 месеца ми беше зле и не можех дори да изляза с друга жена, което за мен си показа колко е имала чувства към мен.

4.   Угодия няма. Нито един от двамата според мен.

5.   С втория в никакъв случай.

С първия - сама прецени.

6.   Е как кой? Тоя с по-големия чеп разбира се.

7.   Имам един въпрос (не е хейт) :. Разбирам, ако Ч1 беше по-хубав на външен вид от Ч2, но Ч2 да има по-добър характер от Ч1, да ни питаш между кого да избереш. Но като Ч2 изобщо не е твой тип човек като външен вид, защо тогава изобщо искаш романтична връзка с него? Та дори сексът не ти върви с него.

8.   1 - fuckbuddy максимум
2- ако ти се занимава, кажи му че му е последен шанс да започне да се държи като мъж и да те задоволява

9.   Мацка, щом се чудиш между двама отговора е нито един от тях! Гледай напред и не задълбавай на едно и също място, мъже на земята да щеш. Ще срещнеш друг с времето, гледай си твойте неща и се развивай. Ако ти се прави секс само, намери си дружка само за секс и това е, но пак нито един от двамата! Щом не се е получило преди няма да се получи и сега колкото и да си го втълпяваш в главата! ;) М28

10.   С нито един

12.   И това последните мъже на земята ли са, та да трябва на 25 изборът ти да е само между тях двамата?
И защо изобщо трябва да избираш компромисни варианти?
Млада си, сега ти е времето да търсиш и пресяваш. Идеални хора няма, но не е невъзможно да срещнеш човек, отговарящ максимално на твоите представи.

13.   Ч1 не, Ч2 също не. Ако е приятел само за връзка за да видиш какво е да живееш с някого, може да опиташ, но май добър вариант е да се насочиш към друг човек. Не че той ще е идеален, но.. може да е по-добра комбинация меджу Ч1 и Ч2.. не ти е лека задачата.

14.   Тва сега някакъв нашенски бг вариант на Бриджит Джоунс ли трябва да е? Боже, боже.... тежко и горко на което и от двете момчета да бъде избраното. Ще хвърли една камара време и нерви, и до година две ще се появи нов субект, още по "секси, забавен, загадъчен, богат, обичащ да пътува" и т. н. И тогава wannabe Кари от сексът и градът ще влезе в нова дилема. Трагедия!

15.   С нито един. Стигнало ли се е до раздяла, значи е имало защо. Не се връщай към стари манджи от носталгии и т. н. Спести си сълзите, драмите.
Повечето мъже гледат да се навъртат около бившите си за валидация, секс, от скука или мързел. Ти може да имаш остатъчни чувства, те нямат. Може да са изписали и наговорили сумати захаросани простотии, но реално се връщат да се захранят емоционално, като вампири. А и друга не им пуска, не ги ще или ги е зарязала и преравят тефтерите с жени. Ти се поддаваш и накрая страдаш. Това става в 95-98% от случаите. Като късаш с някого, правиш го завинаги. Никакви контакти, писанки и т. н. Все едно е умрял.
Намери нов човек. Вероятността пак да се разделиш с бившите е огромна. Спести си болката отново да се разочароваш от някой от двамата.

18.   Според мен с нито един.

19.   С трети ако може!
Не мисля, че стават за семеен уют.
Честно пълен цирк на грешни избори.

20.   С единия се държиш така, както другия се държи с теб. И обратното.
За единия си скучновата е сприхава, с големи амплитуди на настроенията. Токсична лепка.
За другия си безразлична и студена. (Втория).
Голям човек си, оправяй се. Някои хора и толкова нямат. Ако нямаш акъл да прецениш с кого ще ти е добре, значи връзките не са за тебе. Остави ги и не им губи времето.

21.   Вторият тип е за приятелство, не за връзка.
Разбирателството винаги изчезва след години, важни са привличането и секса. Ако жените масово избират втори тип, неизбежно ще се стигне до изневяра. То просто се е доказало това.

22.   С нито един от двамата. Трети ще те намери и оцени.

23.   И двамата не стават. С единия няма какво да си кажеш, а другия вечно ще ти се цупи за глупости.

26.   Отговор на коментар 7, хубав въпрос, обаче според мен външният вид не е всичко, има много по-важни неща и може да се направи компромис и да се свикне. Важен е характерът и т. н., и сексът не е най-важното нещо. Няма перфектни хора и според мен за тези неща може да се направи компромис и да се свикне с времето.

От авторката

27.   До всички коментиращи
Може ли някой от вас да ми отговори защо има не публикувани коментари. Защо никой не го прави на въпрос този проблем. Толкова ли сте безразлични. А иначе вярвате на всяка история, че е истина. Как нямате усет да разберете коя история е истинска и коя е фейк.

28.   Единия от двамата е правилния избор :) - как да ти кажа кой е след като ти не знаеш по добре да не ти казвам, за да го предпазят от тебе.

29.   А защо изобщо трябва да се връщаш към някого, а не започнеш с някой нов човек? Очевидно за да не ти се получи с някой от тези има проблем.

30.   След като питаш значи никой от тях, това трябва да ти идва отвътре да знаеш кой искаш

31.   Щом се чудиш - значи нито единия не е достатъчно добър за теб. С който и от 2-мата да се хванеш - рано или късно ще си кажеш "защо не избрах другия"

32.   Номер 3 и 6 изчерпват въпроса.
Ама ти ще избереш токсичния. Просто е сигурно.
Апък, като ти чета тънките сметки, ми призлява.

33.   Нито единия, нито другия. Аз не видях качества, които наистина да ме задържат. С единия те свързва само секс, а това за дълго не може нищо да свърже. С другия - може и да си приказвате задушевно, но с тези детски сръдни и блокирания на мен бързо ще ми писне и аз трайно ще го блокирам.

По-добре търси трети.

34.   Авторке, като човек с богат житейски опит ще ти напиша следното:

Ако единият от тях беше твоят Мъж, вече щеше да си омъжена за него и да си имаш семейство, а не да пускаш тема тук!

35.   Ти си жена на 25 (още 42 години), но ти този факт никога няма да си го признаеш. Да казваш истината за теб е невъзможно. Жалко е, че на повечето коментатори им липсва разум за да разберат, че пишеш фалшиви, измислени истории. И сега след като няма да публикуваш този коментар сама ще потвърдиш, че съм прав.

38.   Авторке аз написах 36-ти коментар, но ти пак не си го публикувала. Вече навърши 67 години, но този факт ти никога няма да си го признаеш. Абе бабо признай си истинската възраст, че си на 67 год. Зная, че този коментар няма да бъде публикуван както и предишния.

39.   Както пишеш дълги коментари за други неща отговори ми на 35 и следващия 36 подробно на това което казвам за тебе. Защо мълчиш. Ще чакам дълги обяснения на двата ми коментара 35 и 36. Чакам.

40.   И двамата чадо, и двамата. Втория за приказки, първия за секс.