Правилно ли постъпих?!
Здравейте на всички! Ето я и моята история... От известно време се виждам с един мъж. Аз съм жена на 24г, а той е на 35г. Напоследък има доста неща, които ме притесняват относно него. Той все още живее с майка си в родния си град, работи от вкъщи, хоум офис. Няма кола. Когато му се налага да отиде до столицата, заради работата, остава там да спи при приятели. И пътува чрез споделено пътуване или майка му го кара до там или приятели. Което не смятам, че е нормално за мъж на неговите години. Аз живея на квартира, самостоятелно. Имам и кола. Скоро ми беше дошъл на гости, в квартирата. Дори не ме попита дали е удобно и кога би било удобно да дойде. Дойде през седмицата, въпреки, че му бях казвала много пъти, че през седмицата ми е много натоварено. Понеже съм и на работа и по-удобно би ми било през уикенда, за да може съответно да си обърнем внимание един на друг. Както и да е. Дойде при мен и остана няколко дни. Първия ден беше напазарувал, хапнахме заедно, говорихме си и заспахме. На следващия ден бях на работа и излязох от вкъщи рано сутринта, той съответно остана вкъщи. Прибрах се вечерта от работа и сварих пълна кочина в дома си. Хладилника беше изпразнен и беше изядено почти всичко. Дори не предложи да отиде да напазарува или да сготви или да изхвърли боклука, да ми помогне с нещо. Чудех се откъде да я захвана. Да не говорим, че дори не си беше взел душ от уважение към себе си или към мен. И миришеше на пот. На следващия ден се повтори същото. Изтърпях това 2-3 дни и той си замина. След това говорих с него по телефона, че не смятам, че нещата между нас ще се получат и му пожелах всичко най-хубаво. И го блокирах. Вие как мислите? ! Правилно ли постъпих? И попадали ли сте на подобни мъже? Моля без хейт! И благодаря на всеки един коментирал темата ми!

Коментари

1.   А защо не му каза веднага тези неща, а търпя с дни? Така се натрупва гняв и накрая следват скандали. Може да не е лош човек, а просто така възпитан и даже да не подозира, че е проблем.

Бившият ми приятел имаше такава майка - наистина слънчев и грижовен човек, но веднага скачаше да мие и чисти всичко, сякаш мъжете наоколо нямат ръце да го свършат сами. И ако си мъж каква да ти е мотивацията, като жената помощ не изисква и сама си може и прави всичко? Някои и да искат, се отказват.

И на мен ми е непонятно как мъже в 21-и век наистина чакат на жената, която често се прибира след тях, да им изчисти и сготви. Обаче с очите си ги виждам около мен. Не ми се вярваше, че ей така ставаш и си оставяш чинията на масата, понякога мръсните чинии, съдове и прочие са цяла планина, а даже и ремонтите (уж мъжката работа) я свършваш след месец и 10 напомняния от жената. И пералнята е цяла наука да се пусне явно.

Не бих мълчала и минута. Иначе ще става все по-зле. Едно време като дете се дивях как масово жените в почивните дни не си почиваха, а наваксваха с домакинската работа. А бащите - или ще разходят децата, "за да може тя да почисти по-добре", или на бира с приятели. Даже моите приятелки се чудеха как баща ми и домакинства, и с мен се занимава толкова, и пазарува, и нито веднъж не се изказа, че "Нали детето има майка, а аз жена, която да ми чисти и готви".

Ето колко важен е примерът. Така няма да приемеш за нормално мъж мърляч, използвач и експлоататор. Още повече, че твоят работи "хоум офис", не е шофьор, не е на строеж, не се връща от завода. Аз съм "хоум офис" и след нощната смяна намирам време за всичко.

За колата ми е вече малко прекалено. Не го прави не-мъж.

2.   Ами добре си постъпила за какво ти е този?

3.   Леле, нечистоплътен. Живее с мама и кола няма и книжка и чака жената да го кара. Как е излапал целия хладилник? Мале, и аз се оплаквам от моя. Направо златен мъж имам, какви дебили има. Че и изял всичко, че и питаш правилно ли? За какво изобщо си пуснала този търтей в квартирата си, да си ходи при мама там да рови в хладилника.

4.   Не е това въпроса който би следвало да те интересува.
Очевидно е че сте се запознали по нета, сайт за запознанства вероятно. Имала си доста индикации, ати не си обърнала внимание, пък сега едва ли не всички мъже са такива. Глупостта си е изцяло твоя за преценката също.
С този е ясно, въпросът е да не се окаже че следващия ще е същия. Щото аз имам дом, отговорен съм взимам 5к, нямам проблеми, но в сайтове за запознанства не влизам и ако те срещна, почти сигурно е че ще разчета глупостта ти и просто няма да ти обърна внимание.

5.   Постъпила си правилно.

6.   Да.

7.   Хахахаха, натресла си се. Правилно си постъпила, да.

8.   Да, съвсем правилно.

9.   Естествено че си постъпила правилно. 40 годишен търтей без хигиена, живеещ с мама. Аз не бих му отделила и час.
ж, 25

10.   Да, правилно си постъпила. На 35 и да се държи по този начин, значи няма изградени стабилни навици и чака на друг.

11.   Мъж на 35 да живее с майка си.... Не, не и не.

12.   Правилно! Даже много си го изтърпяла.

13.   Абсолютно!!! Ай стига с този мизерник!!! Дори не се изкъпал!!! Нищо нема да стане от тоя!!! Правилно си постъпила!!!

14.   По принцип съм много нападателен към жените в този сайт, както и в реалния живот, и има защо, но тук си права на 100%.

Само като изчетох всичко това и се погнусих. Явно пича изглежда добре, или има непукизъм в поведението му, затова си се хванала в началото. Това са все привлекателни неща при мъжете, каквито и простаци и селяци да са, но когато заживееш с такава гнусна свиня, разбираш, че не всичко опира до посочените качества като външност и непукизъм и тн.

Правилно си направила. Щом на тия години е такъв, значи няма какво да се занимаваш повече. Той няма да се поправи.

15.   Постъпила си абсолютно правилно. Браво за категоричната позиция!

16.   Правилно си направила, естествено. Не мъж, а резил е това, пълен срам.

17.   Абсолютно! И браво, че не си се хванала за "проект- ще го науча и променям"- грешката на много жени, а си реагирала разумно и бързо.
Заложено ни е (свързано е с майчиния инстикт) да се включваме в такъв режим (проект). Наскоро четох някъде за този "феномен" и да, вярно е, и аз съм правила подобна грешка в миналото.

18.   Авторке, защо ни предупреждаваш; МОЛЯ БЕЗ ХЕЙТ! Това означава, че ти и друг път си писала такива лоши истории за мъжете за които посетителите са те упреквали, че ти мразиш мъжете. Аз също усещам, че ти наистина мразиш мъжете и затова винаги пишеш лоши неща за тях. Ти просто искаш каквото лошо кажеш за мъжете всички да ти вярваме и да те съветваме само в твоя полза. Не търпиш никаква критика. Аз мисля, че в тази история което си описала всичко е измилица, но ти няма да си признаеш и също така сигурно този коментар няма да го публикуваш. Аз искам да предупредя останалите коментатори да не вярват на всичко написано, а да проявят разбиране.
Ето, до сега няма непубликуван коментар, но този може да бъде първия

19.   Авторке, според мен, ако само това са били проблемите - не си постъпила правилно!

Това са дребни детайли от ежедневието! Които човек лесно може да промени в себе си, стига да поиска!

(А за това, че не бил взел душ - направо се смях... може ли за такова нещо да се вживяваш? Ще ти кажа нещо, за което малко се пише и говори - но е много важно! - за да се омъжиш за даден човек, имай предвид, че трябва неговата естествена миризма да не те дразни и да не ти е неприятна, трябва да ти е поносима! )

За създаването на семейство има много по-важни неща, които трябва да гледаш - примерно:
1. Да е добър човек - това е най-важното нещо, което повечето жени най-малко гледате! (А някои жени дори го смятат за слабост? ! )
2. Да е сериозен и отговорен човек
3. Да е човек, които държи на думата си
4. Да е скромен и благочестив
5. Да е жертвоготовен

Това по принцип е типа човек, с който бихте живяли най-добре и бихте имали най-малко проблеми!

Следващото много важно нещо е: да имате общи виждания за главните неща от живота, еднакви(или поне сходни) цели, приоритети, възгледи.

Ако тези неща са както трябва - тогава това е човекът за твой мъж!

Така, че прецени как са тези неща и тогава вземай решения!

20.   Н 19, ти сериозно ли?
"1. Да е добър човек - това е най-важното нещо, което повечето жени най-малко гледате! (А някои жени дори го смятат за слабост? ! )
2. Да е сериозен и отговорен човек
3. Да е човек, които държи на думата си
4. Да е скромен и благочестив
5. Да е жертвоготовен"

1- не се е съобразил с нейното свободно време, като е "цъфнал" когато тя изрично е казала, че предпочита уикенда, когато е свободна за да си обърнат повече внимание. Баси добрата лепка, несъобразителен.
2. Дори боклука не изхвърлил. Изял всичко, но нищо не купил или приготвил за нея. Като се върне от работа - да му готвиш тя. Много отговорен, нали? ! Абсолютният егоист, както е свикнал при мама, и на 35 г мъж е това!
3. Да, държи на неговата дума минавайки през нейната все едно нищо не е казала, все едно няма значение какво е казала. Просто някаква жена с дом, в който може да отиде когато поиска, да изяде всичко налично и да легне мръсен да пърди, докато тя се върне от работа и му сготви.
4. Неумитник, не се е засрамил поне от нея! Какво да му души на очевидно свикналият да си мизерства (повтарям) 35 г мъж.
5. Е, баш е такъв- жертвоготно дори боклука не е изхвърлил, а седял мирно и послушно да я чака да се върне от работа за да го обслужи.

21.   Ами правилно си постъпила. А защо го блокираш, просто кажи до тук и край моля не ме търси. Хигиената, майка му ясно прави всичко, ясна работата.

22.   Ако искаш да си уважавана търси си чужденец
От български мъж недей има големи очаквания. Никога няма да те оцени, ако ще и мис свят да си все ще търси кусури, ще те принизява и ще чака наготово. Маминка така го научила. За какво ти е такъв търтей? Млада си, опичай си акъла. С български мъж не се занимавай, само ще гледа да те върже с дете, да те бие у да му слугуваш. Ще сумти у ще чака да му хвърляш боклука, че той не може. И пари няма да видиш-Ганьо има други приоритети-кръчми, хобита(това в случай че има, но повечето едва кретат).

23.   Такива като н. 22 все българските мъже са им криви, ама аз понеже живея в квартал с много чужденци - предимно чуждестранни студенти у нас, от чистите руси англичани и италианци, по големи мундари няма. В кооперацията ми има няколко апартамента под наем за такива чужденци - то се хвърля боклука от терасата - фасове, маски, памуци и всякакви гадости, собствениците се оплакват в каква кочина се превръщат апартаментите. Боклука не се изхвърля редовно и засмърдява, кенефите редовно си остават оср***ни, ама нищо де, щом е чужденец, се***е розов цвят

24.   Да, правилно си постъпила. Депресар, готован и застаряващ комплексар не то трябва. Освен това по всичко личи, че не си влюбена. Защо да правиш секс с мъж, когото не обичаш и без това жените рядко свършваме, та да доставяме удоволствие на готованци у
и използвачи, няма смисъл. По-добре сама, отколкото с такъв.
Стар ерген и мамин синчо.