Споделена история от Секс и интимност

Вредно ли е?
Здравейте, имахме спор с позната, вредно ли е да мастурбират често жените? Става въпрос за всеки ден, или през ден, няколко пъти на седмица. Благодаря! Усмихнат ден.

Коментари

1.   Не е вредно, дори е доказано точно обратното

2.   Вредно е, разбира се. Но за ваше успокоение - при мъжете е много по-вредно.

3.   Сигорно е вредно. Жена ми съм я питал, и казва, че не масторбира. Точно за това навярно. Защото не е полезно. Семеен мъж.

4.   Вредно е, само ако се прави с неизмити ръце.

5.   Нее, даже е полезно за здравето като цяло.

6.   Вредно не е, но може да повлияе на реалните ти сексуални контакти и да достигаш по-трудно до оргазъм, когато си с мъж.

7.   Не.

8.   Не, защо да е вредно? Какви са аргументите за това?

9.   Вредно е, от честото преливане на кръв в малкия таз се появяват хемороиди.

10.   Семеина жена на 50г. мастурбирам си редовно. Особено при нужда, като по млада в дните на овулация. За сдга нямам никакви здравословни проблеми.

11.   От духовна гледна точка е вредно, защото е грях!

От физическа - има различни мнения и виждания...

12.   До 2
Не съм съгласен. При жените е по-врадно отколкото при мъжете.

13.   Зависи дали използва порно материали или не. При порно материалите има опастност, понеже се развива допаминова резистентност. Има много добри научно обяснени статии за порно зависимостта. Мозъка ти се скашква като на хероиново зависим, поради превъзбудата и изтъпяването на рецепторите от пренасищане с много пикантни картинки.

14.   Изобщо не е вредно, даже е полезно.

15.   за жените е изключително вредна мастурбацията. По-добре да си намерят ебач, който дори и да не харесват. Иначе започват да развиват синдром на хронична незадоволеност, което има се отразява здравословно след 45г.

16.   Еми вредно е. Щото докато мастурбират, някой стои на сухо.

17.   Мастурбирането е вредно за мозъка както при мъжете, така и при жените. Най-просто казано мастурбирането научава мозъка че има достъп до лесен допамин, който постепенно заменя нуждата и удоволствието от секса както и изкривява мисленето. Колкото повече мастурбираш толкова по-извратени неща ще ти доставят удоволствие. Има ефекти и върху ерекцията при мъжете, примерно като си със истинска жена и не е топ мацка като от порнофилмите може да не ти стане.