Споделена история от Секс и интимност

Дали да стана проститутка?
Чудя се дали да не стана проститутка. На 22 години съм, от малко градче съм и сега следвам в София.

Приятелка от същото градче ми предлага да работя като проститутка... тя работи това и в най-успешните и дни изкарва по над 1000 лева на ден. Ама има редовни клиенти, пускала е обяви тук, там... не иска да ми каже точно как става, но ми предлага да и стана колежка. Да предлагаме секс услуга "тройка" докато се разчупя.

Аз имам богат сексуален опит мисля... спала съм с близо 20 момчета, но или бяха от училище, или от работата. Не съм имала "секс за една вечер". Но това са много пари и се чудя.

Имам и колежки от университета, които работят танцьорки по чалга заведения и от време на време спят с клиенти на заведението срещу пари, като дават процент на управителя... ама аз не мога да танцувам, а и ме е срам да се кърша така пред толкова хора.

Притеснявам се нашите да не разберат, макар че приятелката ми казва, че нейните роднини не знаят. А я гледам все издокарана, купи си нова кола наскоро, а аз дори и да завърша ще работя за 1000 лева на месец, колкото тя изкарва за ден легнала по гръб...

Кажете, какво да правя?

Коментари

51-55 от 55

56.   55, не си го разбрал още сам. Изгубването на душата се случва още на този свят. Много жени рано или късно осъзнават, че след като са започнали да курвеят им се е сринала психиката и са счупени за цял живот. Още повече, ако са вярвали, че "за нищо друго не стават". Бог ще ни прости греховете, но това не значи, че няма да си изтърпим последствията.

57.   От 54 до 55 - отново друг човек казва сбито, това което и аз бих казала (виж коментар н. 56). Това че не виждаш справедливост в света е, защото голяма част от тази справедливост няма да дойде докато не умрем и не се пренесем в друга реалност. Тези, които са водили праведен живот и са повярвали че Христос е Бог и е понесъл на кръста греховете на човечеството, ще бъдат с Него в рая, а останалите в ада. Ето ти справедливост, само че не тук и не сега.

Да, проститутката от библейската история е с опростени
грехове, защото се е разкаяла и Бог й дава спасение. Но тук има едно съществено пояснение. Разкаянието означава обръщане към Бога т. е. прекратяване с предишния начин на живот и нов начин на живот, богоугоден такъв. Христос й казва да не греши повече. Затова примерът с проститутката не показва просто че всеки грях може да бъде опрощен, а че е необходимо съзнателно разделяне с предишния начин на живот.
По тази логика, всеки престъпник може да се разкае, но разкаяние означава не само на думи, а на действия. Това значи че този престъпник трябва да започне коренно различен начин на живот, да гради, а не да руши, да постъпва морално, а не с користни мотиви. При всички хора има вграден морален компас, който ни показва кое е редно и кое не.
В този смисъл, мисля че осъзнаваш че не много хора постъпват като проститутката или като хипотетичния пример, който ти дадох с разкаял се престъпник. Да, със сигурност има такива разкаяли се престъпници или затворници, но това са единици, които са имали Божията милост, за да имат истинско разкаяние. Ти лично чувал ли си някога по новини или някоя социална медия за разкаял се мафиот, аз лично не съм. Може и да има някой, но пак идеята ми е че хората, които съзнателно избират праведен живот, и са близо до Бога, имат по-различно естество на живот (не такова ежедневие като например в някой мафиотски филм). Това че единици хора от рискови групи са спасени (като случая с проститутката), не означава че хората трябва да се стремим да бъдем мафиоти и проститутки с идеята един ден да се разкаем и да си кажем - всичко е ок, ако има нещо по-висше, то ще ми е простено, защото аз вече се разкайвам. Ако се разкайвам, пак казвам, това не е само на думи, а действително коренно обръщане в моя живот. Изключително малко хора са склонни да сторят това. Не е невъзможно, но това включва Божията воля на първо място, и е взаимен процес между Бог и човек, и за да реши Бог да даде разкаяние на този човек, явно този човек истински ама истински се е осъзнал и е намразил греха си, което се случва много много рядко. Защото колко от нашите политици или мафиоти са се разкаяли? Елементарен пример. Може и да има някой, но то ще са единици. Отново, обяснявам едно и също, не знам как по друг начин да опиша относно това, може ни прочетете сами относно темата за разкаянието (в християнството подчертавам).
А тази теза че някои жени за нищо друго не стават е абсолютна глупост. За всеки има място под слънцето. Винаги ще се намери работа, проблемът в че хората са алчни и искат много неща. Ако не е толкова талантлива, ами ще живее скромно с каквото разполага. Отново стигаме до същината на проблема - човешките приоритети спрямо Божиите. Ако хората не вървят с Бог, ще вървят срещу Него.
Бог е разкрил Себе си и си е лична отговорност на всеки от нас да го потърси. В този смисъл, няма да водя спорове относно Бог (а и още повече че това няма да е пряко обсъждане по темата), но предупредих каквото е важно, оттук нататък всеки си живее с последствията на своя избор.

58.   Добре 57, такива като тебе в реалния живот никога не съм срещал. Помоли се за мене и да ми бъдат опростени всички минали, настоящи и бъдещи грехове!

59.   Знаеш ли 57. Разсъждаваш много повърхностно. Убеден съм, че ти не си имала никакви по-сериозни изпитания в живота. Обикновено проститутките не стават такива от много хубост, макар и да има такива, които го намират просто за привлекателна и добре платена професия.

Същото важи и за мъжете, които отиват при жриците. Те не отиват там от много хубост. Не отиват, защото са задоволени у дома, защото имат приятелки, защото имат нормален сексуален живот. Вярно, има такива мъже, които го правят просто, за да си начешат крастата, не че нямат жени в живота си, но това е една малка част. Това дори са доста вървежни мъже с избор, които не биха се лишили в живота от нито едно удоволствие.

Но ти виждаш живота в черно бели краски. Какво си преживяла ти??? Можеш само да съдиш, но нито си едно от онези момичета, които разполагат само с едно хубаво тяло и грам мозък в главата, нито си от мъжете, които не са видяли жена от години. Въобще, какво си изстрадала, момиче? Ще се научиш да мълчиш в живота и да не даваш акъл на по-възрастни от тебе и на хора с много по-голям опит от твоя.

Стой си там в сектата и си чети Библията и не проповядвай изкуствен морал.

60.   Здрасти 59, да, виждам живота в черно бели краски, защото вярвам в абсолютните истини. За мен няма половин истина, или половин лъжа. За мен няма моята и твоята истина. Няма ситуация, която за теб да е положителна, за друг отрицателна, за трети нещо по средата. По принцип в това вярват християните и знам че всеки човек невярващ или вярващ има морален компас, който да го упътва как да постъпва т. е. има съвест.
Ще се моля да потърсиш по-конкретно отговори на въпросите, които те смущават. Само искам да вметна - моля те не ме приемай като поредния гуру, който натрапва мнението си, защото така звучиш. Тук всички изразяваме мнение, и разбира се, че възникнат спорове. Нека запазим добрия тон.
Искам да ти кажа само че по-често именно хора, които са минавали през изпитания, търсят Бог. Така се е случило и при мен. Всъщност затова знам че Го има. Това, което съм видяла както в себе си, така и в други хора, е че Бог ни връща към изначалната ни същност (такава, каквато първоначално е планувал за нас). Той има една идеална представа как бихме живели, какви таланти да имаме, как да сме полезни на другите. Но ние много често следваме нашите слабости, вместо да имаме самодисциплина и да изживеем призванието си в живота. Това призвание не е задължително нещо голямо, все пак не всички хора са топ лекари, топ адвокати и тн. Например, на някого може призванието му да е има малко магазинче, или да се грижи за болните си родители, или да е ветеринар. Идеята е да си чист човек. Има много такива хора, не знам защо смяташ че живея в друга реалност. Очевидно пиша тук, значи съм в същото поле, нали така :)
А за жените, които избират да се занимават с нещо нечисто, естествено че това е слабост, както и за мъжете, които избират платената любов. Като един мъж или една жена се занимава с платена любов, и двамата се увреждат душевно и много по-трудно биха създали истинска връзка след това. А за проблема относно глада за секс при мъжете, ами вместо да търсят проститутки, да си потърсят истинска връзка и да си намерят жена. Да бъдат по-активни и по-активно да си търсят жена. Разбирам че това е проблем, и със сигурност не е лесно, защото все пак сме сексуални същества обаче пък и познавам много жени, които също са сами и не намират мъж. Значи не се търсите взаимно достатъчно. Аз лично съм семейна, та явно не трябва да давам акъл на тема, която не ме засяга според теб, но пък обичам да чета и дискутирам теми за отношенията между мъжете и жените, и не мисля че съм казала нещо, което да е вредно. За всяка ситуация има една обективна истина, това е, колкото и да се опитвате да го отричате.

51-55 от 55