Споделена история от Секс и интимност

След менопаузата!
Здравейте! Една много неудобна тема за моите години, но искам да се обърне към всички жени, които са в менопауза. Въпросът ми е: Как стоят нещата в сексуален аспект при вас, защото, това което се случва при мен ми се струва странно, да не казвам налудничаво... желанието ми за интимност се увеличи повече от колкото като бях на 30 год., примерно. Непрекъснато си мисля за секс, все повече и повече, което за моите години, след менопауза мисля, че не е нормално! Бих искала мнение от жени в менопауза, дали на някоя от Вас се случват подобни неща с това нетипично огромно желание за интимност на тази категория възраст!? Благодаря предварително!
Хубав ден!

Коментари

3.   Аз съм мъж, но съм работил в женски колектив, имах една колежка на 58 години, която ми споделяше че постоянно и се прави секс и е много възбудена, и на нея след менопаузата, се е увеличило либидото и желанието за секс.

4.   Аз съм в началото на менопауза, при мен като че ли желанието намаля, явно промяната на хормоните действа различно. Мисля, че при мен е свързано с това че от две, три години не се и овлажнявам достатъчно. Сега съм на 46, докъм 44, 45 имах по-голямо желание. Отделно мъжът ми също няма много желание за секс, явно и това оказва влияние. Абе въобще при мен забиха нещата в тази посока. Самозадоволявам се един, два пъти в седмицата и се опитвам да свиквам с промените. Хубаво е, че при теб е избило в другата посока, ако и има с кой да си реализираш желанията, чудесно!

5.   Даа, с доста жени е така - разбират, че изпадат от играта и изведнъж се сещат, че можели и искали... Сега поне разбирате какво им е на мъжете постоянно... междувременно същите тези мъже са се наслушали на всякакави откази и обяснения з алипса на секс и са избрали да имат любовници, които не ги боли глава -обикновено по- млади и обичащи секса, а не използващи го като разменна монета. Или пък използващи го, за което доста мъже също нямат против :)

6.   В този сайт. Почти няма пишешти жени. Мое мнение. На моита след мено паузата страста напълно изчезна. На 54г е. А аз си онанирам редовно. И вече не правя опит да я подсещам.

7.   Имам желание за секс всеки ден от 18-годишна възраст досега, без промяна. Цикълът ми е редовен през 28 дни и все още не съм в критическата.
Ж, 49 г.

8.   До н7. Н 6 съм. Благородно завиждам на мъжъ до теб. Такива сте една на хиляда.

10.   Как стоят нещата с овлажняването и оргазмът при вас, след менопаузата мили дами? При мен сякаш оргазмът, дори и при мастурбация не е толкова силно изразен, както преди.

11.   Хубавото на менопаузата, е че, вече може
да свършваш вътре и да не се притеснявате...

14.   Моита жена след мено паузата вобще няма никакви признаци за желание за секс. Въпреки моите постояни намеци. Карам си на чикии през ден, понякога и всекиден.

15.   Всичко е индивидуално. Съседката с която правих секс след менопаузата спря да прави секс не знам поради каква причина. Тъщата обратно, след като и спря направо полудя. И преди и се искаше но веднъж забременя и бе по здържана. Сега постоянно е без гащи и го иска винаги в нея

16.   След менопаузата на жена ми, сексът намаля драстично, веднъж на седмица. По-странното е, че тя иска да правим само анален секс.