Споделена история от Секс и интимност

Сексуално въздържание
Мъж съм с физически проблем. Преди година се разделих с приятелката ми и оттогава не съм правил секс. Поради проблема ми не съм привлекателен за жените. Ако искам сериозни взаимоотношения с жена трябва да отделя доста време и пари преди да стигнем до секс. Вариант е компаньонка, да отида, да си платя и да се задоволя. Но този вариант е прекалено краен, а и не искам после да се упреквам и мразя. Въпросът ми към Вас е. Мислите ли че въздържането от секс може да повлияе сериозно на здравословното ми състояние? Благодаря за вниманието.

Коментари

1.   Само от секс жена или от мастурбация? Въздържанието от мастурбация и гледане на порно е полезно, от гледна точка на това че тласка мъжа към комуникация с жена.

2.   Кой знае. Жена съм на 34. От 2 години не съм правила секс. Общо до сега всичко съм правила 23 пъти секс в живота ми. Още съм жива. Но постоянно мисля за секс, разсеяна съм, апатична, често имам еротични сънища. Но не мога да правя секс с друг освен с мъжа ми. Гадно ми е защото по цял ден сме заедно. Вечер заспиваме прегърнати, но секс не е имало от 2 години. Струпаха се много проблеми, здравословни и други от които мъжа ми се възстановява. Надявам се че когато е напълно добре сам ще поиска.. Намекнах няколко пъти, казах му че се задоволявам сама. Не отговара или сменя темата. Няма да му се моля. Много го обичам и не бих му изневрила. И да няма никога секс ще се примиря. Стига ми че е жив и до мен.. Но ми липсват дните когато нямаше проблеми и искаше. Сякаш не е съшия човек. Преди беше безгрижен и весел, а сега е някак си унил... Как мога да пробудя в него желанието не зная. Казах му, че ползвам моркови за самозадоволяване не казва нищо, вижда ме гола не казва нищо, целувам го нежно. Правя му масаж, прегръщаме се преди да спим, нищо пак. Много ме обича и се грижи за мен. Като ме целува или докосва се подмокрям веднага. Дори немога да се самозадоволявам често, защото сме нон стоп заедно. А пред него не ми е удобно да го првя. Благодарна съм на Бог, че е жив и тежкото състояние в което беше премина. По някога се нервирам, че е толкова близо до мен, а не мога да го имам, но няма как. Не знам как да провокирам желание в него

3.   Не.

4.   Възможно е да станеш по здрав като се въздържаш от грях!

6.   Номер 2, сериозно ли на 34 години броите колко пъти сте правила секс? Лелеее... По въпроса на автора - не е нормално, не е здравословно. Може да прочетете повече по темата в нета.

7.   Сексът е необходимост. Като храната, водата и сънят. Без секс ще развиеш психически проблеми. Забравих коя държава беше, но плащаше на инвалиди за секс с проститутки поради тази причина. Онанизмът решава физиологичния проблем - натрупването на сперма и простатни секрети, но не може да се справи с психическа част от проблема. Съветът ми е да ходиш по проститутки. Не слушай жените по тази тема. Техните тела и нужди са други. Затова проститутките са популярни навсякъде, а жигулата не чак толкова.

8.   Номер 2 съм.. Да броя ги.. Бившия ми беше беше първи. Бях малак и наивна.. Все се оправдаваше, че има работа.. Виждахме се по един - дни в годината и правихме секс.. Броя и поня. За мен беше голямо събитие. И така 7 години се надявах, че ще се получи между нас, но уви.. С мъжа ми сега също рядко правим секс. Преди да се оженим се виждахме по 3-4 пъти в годината. Пак беше събитие за мен.. Сега от няколко години живеем заедно, но секс няма поради различни причи. За това помня колко пъти съм правила общо. Защото проса са малко и с голямо надяване и чакане се е случвало.

9.   Спокойно, няма никаква опасност, тялото само си регулира хормоните, военослужещите по три години как са оцеляли, монасите отдадени на Бог-а, може да се живее без секс и вреда от няма.

10.   Престанете да абсолютизирате всичко, няма нищо да му стане на автора. Неприятно е, понякога, но не е застрашаващо живота. Да се самозадоволява редовно и ако има социален живот, няма опасност от депресивни състояния. Понякога така се стичат обстоятелствата. Трябва да го приеме филосовски и рано или късно ще си дойдат нещата на мястото.
Непрекъснато ни продават култура, че ежедневно трябва да правим секс и колко било полезно за здравето и тем подобни. Така печелят фирмите за кондоми, противозачатъчни, спешните контрацептиви, Кобилка сексоложката, които има за цел скандал около името си, фирмите за бельо и т. н…. Да ни покажат контролирани клинични проучвания с голям метаанализ, а не само някаква ограничена вестникарска литература. Ужас е, пороците контролират света.
Пример за глупост Мъжете, които правели секс живеели повече…. Да, но всъщност: Мъжете, които имат жени живеят повече. Проста причина е, че жените повече държат на спазване на здравословните норми на живот и ограничават цигарите и алкохола на мъжете си.

11.   Към коментар номер 2: Евала ви правя! Бъдете жива и здрава и дано скоро да сте често задоволявана и мокра. Ще сте готина майка.
М

12.   Има състрадателни жени и то доста. Направи се на жертва и ги работи по тази тема. Ще ти пускат повече и от на мъжете си.

13.   2 какво му е на мъжа?
Мъж да не иска две години е много странно, уж мъжете били много сексуални. Дори да не става, може да ползва пръст, уста. Аз трудно издържам около месец без секс, а имам мъж. Не трябва човек да мисли само за себе си.

14.   Най-много да вземеш да се празниш на сън, ако не правиш чекии.

15.   От номер 2 до нонер 13. В рамките на тези две години мъжа ми загуби баща си и оретърпя 3 операции, от които едната много тежка. Сега има следооеративна херния и чакаме, когато ще дойде реда ни. Много пъти подмятам за секс. Каьах му че често сънувам. Не получих някакъв отговор. Трудно ми е защото много го обичам. Спим заедно, прегръша ме, целува ме, нон-стоп сме заедно, но секса все още липсва. Малко е гадно, човека, когото желаеш да е да теб и да не можеш да го имаш.. Живота не е цветя и рози... По-добре без секс отколкото да беше починал...

16.   Номер 2, направи му свирка ако не му е противопоказно. Поискай да те лиже. Ръце нали имате и двамата.

17.   За автора - няма физиологични проблеми от въздържание. Но аз лично бих изперкал, то и сега като остана без секс няколко дни и почвам да мастурбирам много.

18.   Когато един мъж прави секс с жена, той я опложда енергийно.
Ако мастурбираш тази енергия се натрупва в теб.
След 35 години вече простатата започва да се уголемява ако енергията е твърде много..
Ако след 40 правиш секс с жена, след като дълги години си мастурбирал ще свършиш ИЗЧЕРПАТЕЛНО, защото тя ще я дръпне тази енергия.
Тогава ще разбереш какво ти казвам..
Масово мъжете развиват БХП. заради маструбирането.
След това развиват рак на простатата.

Прочети всяко изречение отделно и внимателно.. И дано ти влезе веднъж завинаги в главата. Не само на теб, но и на читателите тук със същия проблем.

Един потърпевш

19.   #18 пак си е спрял хапчетата май