Споделена история от Секс и интимност

Страх от интимност
Здравейте, на 25 години съм, преди 5 години беше първият ми път с човек, когото страшно много обичах и му се доверих напълно. След няколко месеца с него се разделихме и бях съсипана тотално се затворих в себе си. Преди около 2 години в работата се запознах с мъж, който ми се струваше идеален, но беше обвързан и то с 2 деца. Изобщо не разбрах кога се завъртях в тази ужасяваща спирала и започнахме да се виждаме. Правили сме го не повече от 5 пъти за една година. Като цяло ние се виждахме предимно, за да си говорим и споделяме. Но дори това започна да ми тежи и преди около 8 месеца прекратих нещата с него. Междувременно тотално изгубих всякакво желание (а преди го обожавах, искаше ми се постоянно). Сега дори идеята да ме целуне друг мъж ме отвращава. Пробвах да излизам, но просто не се получава, а за другото да не говорим. Ходих и на психолог, но и там нямаше особен ефект. Не знам как ми се образува този страх и как да го преборя. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и как го преодоляхте? Благодаря на отзовалите се.

Коментари

1.   Здравей, пише ти човек, който страда от нещо подобно с разликата, че съм мъж.

Подозирам, че си по чувствителен човек и всяко едно отхвърляне ти се струва, че адът се е отоврил за теб.
Предполагам, че си имала фантазии как с перфектния мъж ще сте перфектни заедно и щастливи и изведнъж ти се случват тези неща и ти се отчайваш.

Тук мога да ти се сторя малко по-груб, НО!
Започни да обичаш себе си, повиши самооценката си.
Разбери, че живота не се случва НА теб а ЗАРАДИ теб, заради твоето вътрешно състояние. Това вътрешно състояние ако е изпълнено с любов, оптимизъм и желание за живот, със сигурност ще срещнеш, много по стойностни мъже.

За да преодолееш тази "Травма", трябва да започнеш ментален фитнес.
Да си играеш на игрички с мозъка, той ще се опитва да ти казва, колко ужасно е всичко и така нататък, ти трябва да си по-силна от него и да му казваш, не е така.
Когато мозъка започне да мисли за определени травмиращи събития, ти му покажи, че това не е важно за теб, като правиш някакви стойностни неща, като работа, хоби, спорт и пътувания.

Когато прекалено много мислиш нещо, мозъка си мисли, че това е по-важно от абсолютно всичко и винаги ти дава още от него.

Чашата е наполовина пълна.
М29

2.   Страх със страх се лекува. Намери си мъж, който не харесваш и няма шансове да имаш връзка с него. Вкарай го в леглото си и го доминирай - първо да те излиже колкото ти е кеф, а после ти отгоре, докато свършиш и веднага му кажи да си ходи, и повече да нети се обажда. Най-добре си избери някой млад, неопитен и срамежлив.

3.   Била си с обвързан мъж с две деца? Това говори достатъчно що за човек си. Не заслужаваш никаква помощ. Оправяй се сама и дано някоя някой ден спи с твоя мъж, докато ти гледаш децата му.

4.   Идеален с две деца и се е виждал с теб. Като го прочетох това вече ми е ясно какви са ти критериите за мъже.. Истинските мъже си стоят с жените си или не се женят ако им се забавлява! Истинските мъже в по-голям процент са ергените, търси такъв. Психологията на жените е много елементарна, впечатляват се от женени мъже с деца защото ги мислят за зрели и интересни, И ако тези мъже им откликнат е червена лампа, че се занимават с пълен нещастник, но него осъзнават.