Споделена история от Секс и интимност

Аз съм ГЕЙ / Бисексуален и не знам какво да правя
Аз съм сериозен и честен мъж на 39г! Имал съм само жени в живота си! Винаги съм знаел, че харесвам и мъже, но досега съм
бил прекалено глупав и СТРАХЛИВ, за да призная пред себе си това!!! Разделих се с бившата ми жена преди около година (просто стана кучка). Съвсем наскоро срещнах един мъж, който много ми харесва! Сериозен и добър човек, който също е ерген. Влюбен съм до ушите в него. Почти съм сигурен, че е гей/би, той се държи много добре с мен.
Незнам какво да правя, не знам как се свалят мъже! Вече не ми пука кой/какво би казал, за това че харесвам мъже!!!
Ами той не е гей? !? ... Ако разбера това по трудният начин... ще бъда психически съсипан!!!
Моля Ви, помогнете ми с някакъв съвет! Отчаян съм...

Коментари

1.   Недей да бъдеш гей и бисексуален, а бъди нормален.
Не е трудно всъщност.
Тя една още се захласва. Иска да станем кондуктор ама нема да станем кондуктор. А тая сега се е ориентирала към хълк холган от гръм в рая. Много ученолюбиво момиче, много.
Нали има бицепс, неустоим. В срежение че му скъсам трътката на тоя. Само дека требе станем католик. Ама ако станем, борис дали че ми се сърди дека вика само. Епа само е, нема повече.
Че тия дека стават кондуктори свършват при един там.
А тоя кольо ми вика, бе не става как си го мислиш. Но кольо теслата щото не е пил дюловица. Не ракия, дюловица затова не знае, че с достатъчно мотивация, сичко става. Е го тоя атин казва или уин или люн друг начин нема. И няма да трупате папчици, че такива конспирации излезоха покрай ковид, че свят че ви се завие!

2.   Ми не знам.. Мен така един човек, когото смятах за добър приятел в един момент ми призна "чувствата" си! Избягах с 300! Хетеро съм.
Жалко за хубавото, но фалшивото приятелство, което ми предложи, а аз го смятах за истинско.

3.   По-добре, си търси приятелка, може и деца да имаш. Не се занимавай с глупости, после ще съжаляваш. Щом досега си бил с жени си си мъж, не си съсипвай живота!

4.   Хайде, поредната измислена и тролска ЛГБТИ тема... целяща да създава илюзия колко е масово това извращение.

5.   Еми разпитвай какви жени харесва, няма да го сваляш, за сега само излизай с него.
Гадно е да лъжеш жените, ако не ги харесваш.

6.   От автора до N5: Сигурно си жена... никога не съм лъгал жена за нищо, харесвал съм ги и знам че и те са били щастливи(и задоволени) с мен, просто вече е съвсем различно. Ще те послушам, ще обмисля и премисля всичко, и ще карам бавно!
На останалите коментатори- ако имате някога някой близък с такава дилема, не му казваите "бъди нормален"! Мозъка на един човек му казва какво иска в монента, не можеш просто да го препрограмираш!
Алетернативата е много глупава- да не бъдеш какъвто искаш, за да впишеш в социалните норми...
Не знам дали ще чета пак темата си, на толкова тъп въпрос като моя няма как да просто да се отговори!

7.   4. БИНГО! Тъкмо мислех да напиша същото, не знам само, обаче какво си мисли Н. П. Кенет Мертен - откакто взе юздите - се понатиснаха нещата в "правоверната посока", но очевидно, че на нас тия не ни минават лесно.... та, какво ли готви сега, докато чете докладите от ратаите му?

8.   Изразите, подбора на думи отговарят по-скоро на жена. И не жена българка, а рускиня или украинка, грешките са типични за тях въпреки, че доста добре се справя с езика.

9.   Номер 3, що за съвет? Защо трябва да обричаш една жена на такова нещастие? Защо да използва по този начин. Една а жена и да създаде деца, та и тях да обрече на нещастно и объркано детство? То си е нещастие половинката ти да не те харесва и да не те желае, и да е с теб само за пред хората. Точно обратното, гейовете трябва да се приемат такива каквито са, да се събират помежду си и да не разиграват жените. Нито една жена не заслужава да излиза с мъж, който да я използва по такъв начин.

10.   Виж сега, единствения правилен съвет е да се бориш с това!
И да не се поддаваш!

Сам, обаче трудно ще успееш, затова решението е да се обърнеш към Бога за помощ! Да се молиш усилно!
И постепенно да се въцърковиш в Православната църква! (Като, ако не си кръстен, първо приеми Свето Кръщение! )

Защо в нея?

Защото само тя(Православната църква) е наследница на древната апостолска църква и единствена преподава вярно Божието слово, и води хората към спасение!

11.   Заслужил си да си отчаян. Лъгал си жена, че си с нормални потребности. Сега се мислиш за гей /бисексуален или наистина си? А може и да искаш да си разнообразиш живота.
Само не въвличай още един мъж или жена в объркания си живот. По-добре бъди сам, докато наистина разбереш какво искаш.

12.   Авторе, аналният секс е унизително усещане. Ако искаш да ти го слагат отзад си мазохист, но ако искаш ти да го слагаш е садизъм.
Мъжете, които обичат анален секс са комплексари, залитащи или в едната, или в другата крайност.
Не може изведнъж на 39 да станеш гей, очевидно имаш бисексуален уклон по някакви причини, може би дължащи се на скрит спомен в ранното детство.

13.   Няма нищо лошо, просто признай пред себе си и прави това което харесваш.
Да си би/гей е нещо нормално

14.   Как пък реши, че тук е пълно с гейове и ще получиш конкретен отговор на твоите терзания. При всички варянти на "харесване" гей, би, хетеро най- сигурно е чрез силата на думите, изказаното. Но е много близка и границата със срама, заклеймяването, че и унижението не е далече.

15.   Aвторе, ако си от София, мога да ти дам съвет лично. Аз също оставих жена си, защото не исках да я лъжа, че харесвам мъже и на 39 се разведох и сега сме си много близки, но не и сексуално. Но пък намерих човека до мен, който ми дава всичко от което имам нужда и ме кара да съм спокоен, че не живея в лъжа.
Иначе не си нито първия, нито последния. По-скоро си поредния, но то това вече започна да е масово, така че не се тревожи. За мен е по-важно да си честен със себе си и човека до теб, отколкото да живееш с жена, която да лъжеш и да ходиш по срещи с мъже.

16.   Авторът, ако не е поредната провокативна тема, не е нужно да бъде подиграван и съветван "Да бъде нормален". Нормално ли е да се създаде едно псевдо семейство, за да не го говорят хората? Или мислите, че жените не усещаме, че нещо с мъжете не е наред и няма да страдаме? Или ние не сме важни, важното е мъжът да се уреди за пред хората, пък нашите чувства са дребна подробност?

Деца, ако иска, може да направи и да си ги отгледат както милиони разведени родители с жена, която не може да съжителства с мъж, но иска да е майка. Децата се интересуват какви родители са мама и татко, с кого имат интимни отношения си е тяхна лична работа.

Само ми е чудно как хора на години изведнъж откриват, че са гейове/лесбийки. Това не се ли усеща на ранна възраст още?

"Жената стана кучка" не е причина - жени има колкото искаш.

А мъжа, ако не караш открито и направо, го подпитай какво мисли за гейовете, хипотетично какво би направил, ако негов приятел е влюбен в него (малко от типа "за един приятел питам"), търси ли си партньорка и т. н. Да, при гейовете страховете са, че другият мъж може да агресира. Но ако не му посегнеш грубо, няма да има причина.

Иначе аз за много мъже имам сериозни съмнения, че са си скрити гейове. Прекалено женомразки разсъждения, прекалени претенции към жените, настояват жената да има почти мъжка фигура и не ги привличат женствените ѝ форми, много жени се оплакват, че на съвсем млади мъже не им се получава в леглото.. Съмнителна работа. Просто трябва да си признават истината.

17.   Някой го каза по-нагоре: подхващай теми за жени - какви харесва/не харесва, коментирай със сексуални намеци (двусмислици) "тази или онази" и следи скришом реакциите му. Същото и с теми за геьове, би... "На маса" човек се отпуска. Ако можеш да го понапиеш (но ти да си максимално трезвен за да водиш разумно разговора) и подмяташ това-онова (на сексуална тематика)... и много внимаваш за първосигналните му реакции. Ако си в грешка, ще имаш възможност да се оправдаеш с алкохола.

18.   Жена съм, едва ли съм подходяща за съвет. Но ще споделя какво мисля- зад привидно различната сексуална ориентация стои често психологическа причина, обикновено в детството, другият вариант е травма от жена в зряла възраст. Знам за човек толкова травмиран от постъпката на жена си в личен план, че ''превърта'' от това не буквално, а минавайки на другия бряг. Вероятно за да не му се налага след раздялата с нея да търси друга жена, защото вече мисълта, че всички са такива и би получил същото отношение, е била непоносима за него.
Относно същината на въпроса- ами няма как някой хетеросексуален да откликне на предложенията на някой гей. Както искате хетеросексуланите да уважават решенията ви да сте обратни, така уважавайте и тях и не им предлагайте това, което не търсят! Бъди сигурен, че ако той самият е гей веднага ще се разберете и усетите. След като това не е станало, може и боя да си изядеш. Не казвам, че е правилно, но е доста неприятно да имаш нормална сексуална ориентация и някой да дойде да ти предлага друго-унизително е. Не случайно има общности, в които си се знае, че ходят те и си се събират.