Споделена история от Други

Мълчание
Когато някой ми казва да си мълча и да си трая, това ми напомня за ситуации, в които хората са били принудени да мълчат и да търпят несправедливости, което води до дългосрочни негативни последици, както видяхме в някои политически ситуации преди години. Как мислите? Прав ли съм?

Коментари

1.   Да така е, обаче само ако защитаваш правдата, справедливоста. Ако си някой лаладжия не важи.

2.   Ами не, не си прав!
Има ситуации, в които просто не си в позицията да се оплакваш или да се опитваш да налагаш нещо на някого!
Освен това, за неща като такт, дипломация, политика чувал ли си? Не е въпросът да изврякаш първосигнално, а така да представиш нещата, и в такъв подходящ момент, че да постигнеш краен резултат, благоприятен за тебе.

Ако всеки, когато му дойде музата, си свали гащите и се изака на улицата, какво ще стане? За това навсякъде има тоалетни.
Същото е и с необмислените приказки!

3.   Епа важно е да немаш колебания. Понекога ти говорат да си не знаел много. Оти ако не знаеш много е по хубаво си мълчиш, но кога знаеш много разбираш, че на текиви и да говориш и да неговориш оно е се тая.

4.   Понякога човек трябва да си замълчи. Не е редно винаги да си на контра с всички, но понякога пък нещата трябва да се кажат такива каквито са. Виждал съм в работна среда много несправедливости и ме съм казвал нищо, защото съм нямал общо. Но когато са се случвали върху мен подобни неща ми е било гадно и никой не се е застъпвал за мен.

А ти сподели малко повече за какви точно несправедливости става въпрос.

5.   Не си прав авторе! Зависи за какво става дума, дали с говорене и репчене можеш да предутвратиш дадената несправедливост или е по добре да проявиш търпение (мълчание) и да изчакаш удобен момент за реакция.
Например няма логика да се опиташ да вразумиш пиян роднина че не е добре да пие алкохол, по добре премълчи и изчакай да отрезнее тогава му говори за проблема. Докато е пиян е по вероятно да стигнете до физическа агресия, което няма да помогне за решаване на проблема.
Ако обаче става въпрос за политическо решение не трябва да се мълчи. Ти като гражданин си изпратил политиците да вземат решения от твое име и ако дадено решение не ти допада трябва да нададеш глас.

6.   До 4: Това е тъпо. Ако ти не си се застъпвал/а за колеги, не може да очакваш да се застъпят и за теб. В една компания, в която работех преди имаше една колежка, която не ми се нравеше особено - чалга вид, излъчване и манталитет, не много интелигентна. Но пък работеше много и не скатаваше. Веднъж шефът я обвини несправедливо за нещо, което яз бях видял с очите си, че не е така. И му казах директно, че не е прав да я обвини.
Та, мисля, че в случаи, в които се трябва да се защити справедливостта, не трябва да се мълчи.

7.   6, много вярно.