Споделена история от Секс и интимност

Искам съвет... той иска секс!
И така.. аз съм на 18 години.. имам си сериозен приятел от 6 месеца... девствена съм.. а той не.. и като всяко нормално момче вече иска секс... и тук идва целия проблем.. Аз никога немога да се отпусна... пробвали сме ужасно много пъти... но аз от моя страх не му позволявам дори да се доближи... дори не се възбуждам вече.. имам някакъв неописуем страх който толкова дълго време немога да преодолея... Пробвахме всякак... с пръсти.. пак ме боля... напих се.. пак не стана.. той вече ми казва че ще си намери друга само за секса... аз въпреки че знам това, Пак не мога да се отпусна и да свършва всичко.. вече само за това мисля.. немога да спя дори... моля ви дайте ми някакви съвети.. някой на който му се е случвало би ме разбрал... моля ви помогнете..

Коментари

1.   Той хубаво, че иска секс, ама ти какво искаш? Като мъж ти го казвам - проблемът не е в теб, а в твоя приятел, той просто не знае как да се държи, как да те предразположи и си мисли, че ако те притиска и заплашва, че ще си намери друга за секс, то това би дало някакъв ефект... ще даде, ама друг път

Сексът трябва да се прави по желание и да доставя удоволствие и на двамата, а не да се прави, просто защото "половинката щяла да си намери друг"

2.   Еми, ако е човекът за теб, няма да те притиска толкова ;)
Иначе проблемът ти е на психическа основа, разбери защо толкова се дърпаш - не си готова, притесняваш се от нещо и т. н. т - като разбереш кое точно те стресира, ще го преодолеещ по-бързо. ( може да е - не си готова са секс, и от притискането и говоренето само за секс да се притесняваш)

Просто, ако не си го готова, не се насилвай :) момчето за теб, би те изчакало и не би те притискало с това, че ако не му пуснеш, ще си намери друга за секс!

3.   Просто трябва да се отпуснеш и да му се довериш, а не да се стягаш. Отдай му се изцяло и не мисли за страха от болката. :)

4.   Да не би да имаш някоя травма на емоционална основа свързана със секса? Ако ли не просто пробвай да се отпуснеш можеби с повечко алкохол...

5.   Не го прави, ако го правиш само заради това, че той искал секс.

6.   Може би не го обичаш достатъчно, при любовта няма нищо по-важно от това да бъдете едно цяло! По-добре не го прави само защото той иска. Ти просто не си готова.

7.   Ако не си готова недей. То страхът ще мине щом си наистина готова. То колкото повече го мислиш май по- лошо става. Отпусни се вътрешно, ако не си сигурна помисли това ли е човекът.

8.   Дай му да те лиже... Като се "разхлъзгаш" хубаво няма да усетиш ...как ще ти го намърда до макарите!

9.   И аз имах страх, на 19 съм. Първият ме чака 6 месеца и заради други причини се разделихме, никога не ме е притискал за секс, знаеше че не съм готова. Вторият беше и той девствен като мен и колкото и да го обичах и да не го забравям и до днес, щом е неопитен и си личеше при опитите ни, реших че не трябва това да е първият ми път. С третия започвахме.. болка нямах, бях възбудена, но спрях и си тръгнах.. имах страх и не бях готова психически. И дойде четвъртия, на който толкова държах и не можех да кажа че съм девстена, че трябваше да го направя и чесно казано съжалявам, че се насилих сама. В момента това не ми влияе психически, но си остава спомена за това, че "трябваше", а не бях готова.

Мисля че момчето до теб не ти помага и не си играе с теб достатъчно преди самия секс, ако трябва малко по-дълго докато се отпуснеш достатъчно и сама не стигнеш до момента, в който тялото ти няма търпение да го направите и трепери само при мисълта за това.. А има ли болка.. нещо не е наред: или не си достатъчно влажна и ви трябва лубрикант, или той е невнимателен, или бърза преди да си готова, но във всички случаи вината е негова. Знам, че на влюбен човек да му кажеш: "тоя не е за тебе" не би помогнало много, друг е въпроса, че може би дори няма да искаш да ни чуеш, но мисля, че момчето до теб трябва да ти помага много почеве психически. Той е човека, който трябва да те накара да му имаш доверие докато го правите, че той ще бъде внимателен или най-малкото- поне да не те притиска, а да те накара да се отпуснеш психически докато си с него не само в леглото, че би те изчакал и това не е най-важното. Ако му пукаше за теб, няма да те поставя в тази ситуация и да не можеш и да спиш от притеснение, че не си достатъчно добра за него.. Това съмнение и самокритичност се отразяват и на секса после и на цялата ви комуникация. Според мен няма да сте заедно и не би било редно да сте, ако той е животно и не му пука за теб и емоциите ти, а всичко се свежда до секса. Щом вкарва и трети човек във връзката и ти го обявява така спокойно.. втф? Според мен е по-нормално да изчакаш докато станеш готова и човека до теб те разбира и те иска такава каквато си. Другият вариант е да се жертваш като мен.. но не ти го препоръчвам :) След като се разделите един ден, ще се обвиняваш цял живот за това. Е, освен ако това не е човека, с който си решила да споделиш целия си живот, но едва ли на 18 би мислила по този начин, нито пък той. Успех!