Споделена история от Секс и интимност

Вреди ли ми мастурбацията
Здравейте,
Аз съм момче на 14 г. Чел съм тук няколко теми, чел съм и из интернет.
Но не намерих ясно обяснение на няколко въпроса отностно мастурбацията.

1. Правя го от 2-3 години. В началото не толкова често, сега ми се случва по често. Обикновенно всеки ден. Това вредно ли е. Нужно ли е да има някаква почивка.
Не го правя прекалено грубо не го протривам. Не усещам някаква болка или дискомфорт.
Леко ме притеснява обаче това че някой път след мастурбация когато уринирам усещам леко парене. Не е постоянно. Може би 1 час след мастурбацията вече го няма. Това нормално ли е?

2. Някой път ми се случва когато уринирам урината да не излиза точно на струя. Това също опасно ли е, нормално ли е, как да го оправя ако не е нормално?

3. И най важното. Чувствам се пристрастен към мастурбацията. Не мога да издържа повече от 2-3 дни без да мастурбирам. Това нормално ли е?
Бях чел че в пубертета е нормално и че с времето това ще одмине, но все пак да попитам.

4. Трябва ли да се чувствам виновен че го правя. В смисъл - вредно ли е. Може ли да се каже че това е нещо напълно нормално, не трябва да се срамувам и притеснявам от това.

5. Има ли някаква вероятност след години да не мога да имам деца. Малко е глупаво но все пак. Вечно ли мога да го правя и все още спермата ми да е годна.

Коментари

51-56 от 56

81.   Не слушай никой а само сърцето си когато ти дойде музата врътне си 1 чекия а може и 2-3не е вредно разтоварваш се психически.

82.   Не е точно така, има съществена разлика при жените и мъжете, при мъжете след оргазъм е необходима почивка, той се чувствува отпаднал и му се спи, рефрактерният период е около 30 минути през който той не може да изпита възбуда, докато при жените рефрактерният период е много къс и поради това те могат почти веднага след първият оргазъм да изпитат още няколко, при тях не се появява тази сънливост и нужда от почивка. Така че честото самозадоволяване при мъжете не се отразява добре на техният тонус и за това не бива да се прекалява.

84.   Така и не ви разбрах. Едни казват, че било хубаво да мастурбираш, а други казват обратното.
Аз лично го правя често, но свършвам прекалено бързо.
Някой ще ми обясни ли кое е по - добре и също така да ми даде някакъв съвет?

86.   Идолопоклонство – Ефес. 5:3-5 ясно показва, че сексуалната неморалност е форма на идолопоклонничество. Често мастурбацията се превръща в източник на живот и мир, особено за тези, които са преминали през голяма болка. Тя се превръща в заместник на Бог. Би трябвало Духът да дойде и да предложи свобода. Много ще отстъпят в ужас щом осъзнаят, че ще трябва да живеят без нещо, което за тях е било източник на мир в техния живот, нещо което ги е държало да не паднат. Тяхното поведение е станало до толкова нормално за тях, че животът без него не би имал смисъл.

Както поклонението пред всеки друг бог, мастурбацията също следва своята обредност, предмети и ритуали – време, място, цел, ритуални обекти и ритуални модели, които отвеждат човека почти в транс, което го води до върховно изживяване и развръзка. Изповядване на ритуалното поклонение и отстраняването или премахване на неините вариативни компоненти е начинът да се види силата й разрушена.

87.   Трябва да се ограничиш и то доста! След мастурбиране аз съм изморен, отпаднал, вял, не ми се прави нищо. Тренировките са ми отчайващи, ако в същия ден съм мастурбирал. Спрях да си бия толкова често и вече нямам пъпки, наедрях, мускули. С момичетата съм по активен. Просто спри. Започни да тренираш учи и скоро ще правиш секс.

88.   Неоспорими факти, които доказват че самозадоволяването е вредно:
4. Пристрастяването към порнографията и синдрома на фронталния лоб

Изглежда, че за увреждането на фронталниия лоб на мозъка, причинено от дългосрочното пристрастяване към порнографията и придружаващото я компулсивно мастурбиране, ще доведат до поредица от поведения наречени „синдрома на фронталния лоб“. Те включват 4 основни модела на поведение: (1) импулсивност без взимане в предвид на последствията (2) компулсивно поведение, което често води до пълна загуба на контрол (3) емоционално лабилно поведение, т. е., внезапни и непредвидими промени в настроението (4) влошаване на разсъдъка, което води до катастрофалност във вземането на решения.

Всички тези състояния е ясно сега, че са причинени от увреждане на фронталния лоб на мозъка.

Въпреки, че увражданията могат да бъдат произведени от други травми (като автомобилна катастрофа), но постепенния процес на компулсивната мастурбация, гледайки порнография, също може да ги причини в дълъг период от време. Римският сатирик Ювенал отбелязал преди много време: „Никой не става екстремно порочен изведнъж. “ Става бавно, стъпка по стъпка. Посейте едно действие и ще пожънете навик, посейте навика и ще пожънете характер, посейте характера и ще пожънете съдба.

Дори д-р Виктор Клин, възможно най-лошия експерт по секс-зависимостта, казва, че „индивидът, който мастурбира често на порно, се намира в риск да се пристрасти към секса, с време, сексуално зависимия се откланя сексуално. Чест страничен ефект е, че драматично губи капацитета си да обича.

След време „върхът“, който се постига от мастурбацията, гледайки порнография, става по-важен от реалните връзки в живота. Могат да се получат също и други сексуални патологии. Процесът на тази болест е бавен и почти винаги остава скрит за погледите. Той обикновено е тайна част от живота на човека, и като рака, продължава да расте и се разпространява. Рядко се обръща и е много трудно да се лекува.

Фронталния лоб, който се намира точно зад челото, включва няколко различни функции, но се занимава преди всичко с преценката и поведението на контрола, т. е., способността да се признават последствията от собствените действия и да се избегне безразсъдното и импулсивно поведение, които са неблагоприятни за оцеляването.
Дългосрочното използване на порнографията, придружено с компулсивното мастурбиране, всъщност причинява структурни промени в мозъка. Безспорно.

Дали това се равнява на „мозъчни увреждания“ в класическия смисъл на думата, е спорен въпрос и ще бъде предмет на разгорещени отричания от страна на „Мастурбаторското лоби“ и всички онези, които вярват, погрешно, че мастурбацията е облекчаване на стреса и лек за депресията. Порно-зависимостта и нейното неизменно компулсивно мастурбиране всъщност увеличават стреса. Те често се срещат като основни симптоми при обсесивно-компулсивните разстройства. Далеч е от облекчаването на депресията, дори я засилва. Дори в действителност са основната причина за депресиране, при която засегнатите генерират огромна загуба на самочувствие. За търговците на лъжи, това очевидно са баналности

В същото време, няма никакво съмнение, че епидемията по виртуалния секс е психологическа операция. Това е, което искат правителствата. Кукловодите, скрити в западните режими, всички маскирани като демокрации, са успели да произведат точно това, което искат да виждаме, когато погледнем около нас: разпространение на невроза, масова мизерия, сриване на морални ценности, християнството в руини, и грубо оскотяване на обикновения човек.

51-56 от 56