Споделена история от Секс и интимност

Дойде ми втори път за един месец след Ескапел ?
По заглавието горе долу се разбира темата. Така де, имам един въпрос относно момичетата. Имаш менопауза от 8 май до 13 май. Засега супер, но правих секс с приятеля ми на 13, когато смятах че ми е свършило.. Проблема е там, че той свърши в мен и незабавно пих хапче Ескапел против бременност. На 1 нямах, нито на 15, 16, но на 17 ми дойде пак??? Вече цял ден си имам нормална менопауза, но защо? Четох как действа хапчето и пише, че затваря определени каналчета около матката, за да не може сперматозоидите да не достигнат до яйцеклетката. Според вас, дали това "затваряне на каналчетата " може да е спряло така менопаузата ми, а сега просто да продължава...??

Коментари

1.   Момиче, какво по-точно мислиш, че значи менопауза? Ти елементарни термини не знаеш, а искаш отговор. Нищо не разбрах от написаното. За информация - менопауза е времето, когато на съответната възраст /след 45-50г. / менсструацията окончателно е спряла и това е краят на т. нар. "критическа възраст". Жената преминава във възраст, когато са приключили репродуктивните й функции и от там - менструацията. Та уточни какво и как е спряло. И влагай повече разум в това, което правиш, защото все пак Ескапел не е толкова безобидно нещо.

2.   Менопауза.. wtf.. Менопаузата я имаш 1 път завинаги. Учат ли ви на нещо в това училище изобщо???

3.   Какво точно те притеснява? Пила си една хормонална бомба а това са последствията. Моя съвет е да се обърнеш към лекар щом нещо със здравето ти те притеснява.

4.   М - е - н - о - п - а - у - з - а? Извинявай на колко си? Както поясни номер 1 менопаузата е различно от цикъла ( за това си мисля, че говориш). В училище има ли биология вече или си говорите за екологията само?