Споделена история от Други

Не е точно история - дарение на стари дрехи
Здравейте!
Искам само да попитам дали мога да дам стари дрешки на някое дете на около 16 години, понеже имам много дрехи, които не нося, а ме е жал да изхвърля. Опитах се да ги дам на дом за сираци, но те ми отговориха, че не могат да ги приемат. Нека, който няма възможност за нови дрехи не го е срам. Няма нищо срамно в това. Ще се радвам ако успея да помогна на някого в нужда.

Коментари

1.   Можеш да дариш дрехите си на Помощно Училище „Драган Манчев“ Велинград - координатите ги има в групата във Фейсбук и иначе в интернет.
Търсят се дрешки, обувки и помагала за деца от 7 до 20 г. (учат и възрастни да четат и пишат). Не става дума за сираци, а за много-много бедни хора, които ИСКАТ да се ограмотяват. Защото не са сираци и си имат настойници (родителите), директорката може да раздава дрехи и без да имат документ за химическо чистене. В домовете за сираци имат 1010 изисквания и бюрокрации и не им се занимава честно казано - там и нямат толкова нужда. Държавата отпуска към 5 бона на година за едно дете.
По-голяма нужда имат децата от социално слабите семейства.

Ако имате такива дрешки - ЗАПАЗЕНИ И ИЗПРАНИ - изпратете ги с Български пощи на помощното училище във Велинград. Снимки и информация в групата във фейсбук. Пращат се дрешките по български пощи и учителите/директорката ги взимат.

2.   Помисли дали нямаш някой познат в нужда. Аз, лично, раздавам на познати - турци, цигани, българи...

Може да ги изпратиш и на отец Иван в Нови хан. Казаха ми, че не връща никого. Контакт - Община Елин Пелин с. Нови хан 2110 ул. Търнава 21 А Иван Димитров Иванов Йеромонах Йоан /отец Иван/ Дом за сираци "Св. Николай".

3.   Благодаря много за информацията. Дрешките ще бъдат разпределени и ще изпратя дори и помагала от по- стари мои години. Ще поделя нещата на две и ще ги изпратя до двете институции

4.   БРАВО !
Нека има повече хора като теб.
Ако сами не си помогнем - няма кой.

5.   Ами аз съм от доста бедно семейство и имам нужда от дрехи...

6.   Да, кажи номер 5 ще помогна с каквото мога дай повече информация. Дори ако искаш на e-mal

7.   Ми радвам се, че искаш да помагаш на другите. Аз лично ги изпращам в училище Ангел Кънчев там децата са или сираци или изоставени от родителите си. До колкото знам са на възраст между 17 и 1 годинка имало даже и новородени.

9.   обичам да попадам на подобни статии. наистина има нужда повече да си помагаме, повече да си споделяме.
аз лично днес си дарих „старите“ дрешки.
понеже е коледно, не мога да не си пожелая повече да сме човечни. и то през цялата година.

10.   ЗДРАВЕЙТЕ,
Искам да ви попитам къде в София мога да даря дрехи втора ръка? Ние сме 3 сестри и имаме доста дрехи, които са ни малки. Няма как да ги занеса на химическо, но всички са прани и складирани. Искам да си занеса чувалите, без да попълвам бланки и др. пък нека хората решат какво им трябва. На ромите не ми се дават, защото нищо хубаво не видях от тях. Знам, че има и добри хора сред тях, но искам да ги дам на сираци, които си нямат никого. Съжалявам за дългия пост.
Благодаря

12.   Къде в Пловдив мога да занеса запазени дрехи и обувки - детски и за възрастни, ако някой знае да даде координати, /без БЧК. /