Споделена история от Секс и интимност

Въздържане
От малък обичам да гледам порно и да мастурбирам, но никога не ми е пречело това на нищо. Миналата година си намерих приятелка и спрях да гледам порно и да се самозадоволявам. От два месеца, обаче скъсах с нея и от тогава започнах пак да гледам и да мастурбирам, но като че ли започна да ми пречи.

Например имам желание за секс, но след като си направя чекия желанието ми изчезва, станах някак си и по-изморен, като цяло по-различен човек. Прочетох колко е вредно това за психиката и до какви проблеми води и затова реших да спра, но като че ли ми е трудно- може би започвам да се пристрастявам. Спирам за 3-4дни, или в най-добрият случай една седмица и после го правя пак. И така вече няколко пъти се опитвам да спра, но все не мога.
От няколко дни, обаче съм твърдо решен, че ще имам волята и няма да си вредя повече на здравето.

Въпросът ми е следният: ще имам ли евентуално някакви проблеми с ерекцията или желанието за секс ако спра да гледам порно и да се самозадоволявам например за 1 месец или повече? Може ли по някакъв начин такова въздържане да ми повлияе негативно.
Момче 19г.

Коментари

1.   Хахахха, било вредно :)) Ти изтрепа рибата направо!

*Syndrome

2.   Ще ти се подуят тестисите. Значи и аз 2 месеца направих така не се празних и резултатът беше болки в тестисите. И кой ти каза, че да маструбираш е вредно?

3.   Абе горните коментари - не става дума за мастурбацията, а за гледането на порно - то е вредно. Вреди на психиката.

4.   И аз не мога да спра да мастробирам. Ако не секс то мастробирам.

5.   Напротив много си е полезно!

6.   Въздържал съм се цял месец , след това като го направиш не е гот. Не ти препоръчвам да се въздържаш. И дори да си здържал (примерно 1 месец) ако знаеш скоро че може да правиш секс с някоя , се "продухай" 3 дни преди това. Просто съвет ;)

7.   Мастробирайте, мастробирайте - мастори сте явно!

8.   Глупост голяма - гледай си порно, мастурбирай си и като си намериш нова приятелка ги съчетавй - и секс и мастурбация, ако сексът не ти е достатъчен.

9.   Мастурбирай си на воля, но не гледай порно, защото наистина вреди на психиката и когато трябва да правиш секс ще имаш проблем с ерекцията.

10.   От вашите мнения разбирам, че е по-добре да не се въздържам за такъв дълъг период. Затова ще спра напълно порното и ще продължа да се самозадоволявам когато няма жени и така. Интересно ми е, обаче и друго- дали може мастурбацията да има някакъв отрицателен ефект (например като порното) върху психиката, или ерекцията и да имам някакви проблеми при секс. авторът

11.   просто се поспри, намери си занимание. Аз като си имам сега такова, нямам време да мисля за такива неща, и не мисля че пречи на ерекция или на каквото и да е. Здрав си и си млад. Само цигарите и пиенето и други такива вредни неща вредят на ерекцията и т. н. (на цялото тяло вредят)Здравословен начин на живот води и сичко ще е наредЕдно Момче-20г.

12.   Определено напредък със справянето с порното има и поне засега не изпитвам нужда да гледам изобщо.
Самозадоволяването също го намалих до 1-2 пъти седмично (предполагам не е много) за по около 30мин. и определено така се чувствам много по-добре- нито съм уморен, нито пък ми пречи по някакъв начин.
Има, обаче още една подробност, за която искам да питам.

Когато мастурбирам обичам да гледам еротични клипчета (не порно, а от онези кратките по тв-то, в които се събличат разни каки без да показват кой знае колко) и ми е интересно, дали и те могат да ми повлияят психологически, или нямат такова въздействие като порното и да си карам така, докато си намеря ново гадже без да се занимавам с глупости.
авторът

14.   а защо порното да е вредно, в какво се изразява тази вредност??

15.   Бате, на 22 години съм и приятелката ми като е в цикъл бия по 3-4 пъти на ден.

16.   Пристрастяването към порното е вредно. Нереалистичните сцени там подвеждат психологически и това реално може да се пренесе в сексуалния ти живот. Инъче не е вредно понякога да погледнеш това-онова като идея. Според мен на теб ти липсва истинската приятелка, любящото момиче, нежната партньорка. Или просто си доста ограничено запознат със секса.

17.   разбира се че пристрастяването към порното е вредно, психиката се поврежда от нереалистичните сцени и след това може да не ти става пишката като си с момиче, аз минах по този път. Гледах много порно и много масторбирах и после като бях с момиче просто не ми ставаше имах ерекция но за кратко и не можех да чукам. Два месеца спрях масторбирането а и гледах порно много рядко без дори да се пипам, след това започнах да ходя по курви за да добия самочувствие и след това започнах с момичета да се чукам и нямаше проблем, трудно е но да знаеш че ще си навредиш от много масторбиране и порно това гаранция ти го казвам. Аз съм голям курвар ама ми се случи и бях като пребит от изненада че не мога да чукам! Имах дълга връзка с момиче и след като скъсахме вместо да се тдам на секс с други жени аз започнах с порно и масторбиране и се докарах да не ми става пишката, ама се оправих! Тези дето те съветват че не е вредно предполагам имат гаджета и чукат РЕДОВНО и за това не им пречи, пречи кагато си сам за дълго време. Умната момче ще стане беля да знаеш и си пази смермата за жените не за порно. Ходи по курви ако нямаш сериозно гадже те са супер за секс и хем ще натрупаш опит, не е нужно да те знаят хората че ходиш. Масторбирането е когато гаджетот и е болна или ако не се виждате често, пишката ти и психикатати свиквам с порното и масторбирането това е гаранция! Успех

18.   №16, е в това е истината:"Според мен на теб ти липсва истинската приятелка, любящото момиче, нежната партньорка. " напълно си прав!
№17, мерси, че сподели от опит. и при мен е имало такива издънки с едно гадже.
Затова порното съм го спрял и въобще не го гледам, а за самозадоволяване отделям по 20-30 мин. веднъж седмично- мисля, че не е много, поне аз не мисля, че ми пречи.
Излизам, забавлявам се и така
*авторът*

19.   Номер 17, ДЯВОЛСКИ СИ ПРАВ! , и аз бях така също като теб, и по едно време се виждах как, ставам чикиджия и не ми дреме за нищо друго, освен да си набия чикията и да легна, но някак си събрах сили, да го откъсна от себе си порното, и вече от 2 години насам, гледам през месец порно, когато нямам приятелка, но винаги гледам да е през 2-3 седмици сега съм на 22 години и се чувствам супер добре!

20.   Точно така, мастурбирането се отразява негативно на психиката и пречи на нормалното полово влечение. Спри да го правиш и ще видиш как тонусът ти ще се възвърне и ще имаш желание за всичко. Не е страшно да се въздържаш, въпрос на време е да свикнеш. Опитай няма да сгрешиш.

21.   №17 е МНОГО ПРАВ!!! И аз имах такъв проблем, гледах порно и лъсках доста време и като ми се отвори възможност за секс не ми стана както трябва и се прецакаха нещата!!! Трябва да спреш порното и чекиите ПОНЕ за 1 месец!!! Затва пичове намаляйте порното, вреди доста!

23.   Лъскай през 1 седмица,там е мярката.

24.   Напомня ми на филма 40 дни 40 нощи, хаха.

25.   Честото самозадоволяване също вреди - намалява чувствителността на пениса. Всеки следващ път ръката стиска все повече и търка по бързо, което женския полов орган няма как да напраи! И кгото дойде момента да си с жена, от хубава и силна ерекция се получава падане и ето ти излагация. Въздържайте се! От горчив опит го казвам.

26.   Най-много съм издържал 33 дена, после забих една мацка, ама се изпразних още като ми го пипна, затова вече си лъскам на воля и нямам проблеми.