Споделена история от Секс и интимност

Правим секс все по - рядко
Защо с мъжа ми вече не правим секс? Вече не се чувствам желана... не желая и никого другиго, просто се скрих в черупката си и не се смятам за сексуален обект.

Самочувствието ми рязко спадна, а се чудя струва ли си. Правим секс по - рядко. Сега не сме го правили около 2 - 3 седмици. Първо трябваше да ми идва цикъла и ме болеше корема, след това ми дойде, днес ми свърши, легнах си чисто гола, защото ми беше топло... той ми обърна гръб и заспа...

Супер зле ми е, че преди бях много желана, а откакто съм с него вниманието изчезва и ако му направя намек за секс се шегува, че само за това мисля... а аз не съм такава...

Коментари

1.   Колко познато само, все едно аз разказвам за себе си. Сигурно ще си навлека доста обиди с коментара, но... и аз като теб се бях затворила в себе си. Смятах, че след 2 раждания явно така ще бъдат нещата, макар че не се бях променила визуално почти никак. Доста време търпях, като с всеки изминал опит да променя нещата - изненади, инициативи, бельо.... и с всеки следващ отказ самочувствието ми се сриваше все повече - не само като жена, но се отрази и в работата ми и към децата, изпадах в депресия, което никак не е типично за мен. После по стечение на обстоятелствата се почви човек, който вече нито исках, нито можех да отблъсна... Сега съм все още със съпруга ми, но съм много уверена жена - защото заслужавам да бъда! Ти също. Не е задължително да се стига до развод... но това не е човешко. Намери си твоя начин и живей пълноценно. Успех!

2.   О, присъединявам се към №1. Нямам какво да добавя - само, че вече години наред имим извънбрачна връзка. Няма как да се разведем - няма да го коментирам. Само искам да кажа, че вкъщи сексът прекъсна напълно, а аз се чувствам стархотно и в леглото и извън него с този мъж, в тази "забранена" връзка. Всеки рашава за себе си, но на края искам да кажа, че нито е срамно, нито ненормално една жена да има нужда от интимни ласки, от сексуален живот и то пълноценен, а не на две-на три през няколко седмици. така, че ти ще си решиш какво да правиш. Лично аз започнах връзката си и защото отношенията ни бяха отвратителни, обстановката напрегната, така че сексът беше една от причините.

3.   Не е срамно една жена да има нужда от секс, ласки и любов. Срамно е да лъже, защото си е втълпила, че го заслужава. Разведете се, пуснете човека до вас да си има право на избор и щастие и на ново начало, пък вие се скъсвайте от... ласки.

4.   Не се притеснявай, ама изобщо! Причината не е в теб, т. е. не си погрозняла или станала по някакъв начин по-малко привлекателна или атрактивна. Това, което може да се разгледа като причина се нарича насищане. В началото, когато двама души се опознават и има тръпка всичко е розово и е шест. Колкото повече се опознават толкова повече страстта, интригата, тръпката или както искаш го наречи намаляват. При много малко връзки отношенията на партньорите не се променят във времето.

5.   Истината е, че след 2-3 години нивата на хормоните, които ни бомбандират и които отговарят за сексуалното желание рязко намаляват /особено при мъжа/. Нищо не може да се направи, ако една връзка е базирана на романтична любов и сексуално желание, то тя се изчерпва бързо. Трябва и други допирни точки освен да се гледате влюбено и да мачкате чаршафите. Ако има и добро приятелство може да се задържат по дълго нещата, но ...
Виновни няма, така ни е устроила природата.

K-Man