Споделена история от Секс и интимност

Презервативи или противозачатъчни ?
Здравейте! Аз съм момиче на 21, но от съвсем скоро водя полов живот. Искам да попитам каква е според Вас най-ефективната защита от нежелана бременност? Също така кои са най-надеждните презервативи и как се избира от всичките видове на пазара, имат ли странични ефекти противозачатъчните( доколкото знам, се предписват само от лекар ) и как се пресмята най-точно овулацията? Благодаря много!

Коментари

1.   За жената най-щадящи си остават кондомите. Предпазват те не само от нежелана бременност, но и от болести, дори от много инфекции. Хигиенични са и са удобни. Най-евтин метод за надежна контрацепция са. Ако мъжът е съгласен, няма смисъл да търсиш друг метод за сега. Предпазват от бременност при 97% сигурност. Всички кондоми са надежни иначе, 100% електронно тестван е всеки отделен кондом от всяка марка на пазара.
Препоръчвам Дюрекс. И другите са добри иначе. Въпрос на предпочитания и вкус, не на сигурност.

Противозачатачните, съвременните такива, също имат предимства (по-надежни са от кондомите 99%). Не предпазват от болести и инфекции обаче. Ако пушиш са силно противопоказни!!! За конкретните странични действия прочети листовката, но си зависи всичко от конкретния случай и от конкретната жена.
Чети литература по темата, тук всеки ще си пише субективното мнение.

Оволацията най-точно се определя с оволационен тест от аптеката. Не си изчислявай оволация, за да се пазиш само тогава, жената може да забременее практически винаги, защото оволацията не може да се изчисли супер точно, а и мъжките полови клетки остават да живеят в жената няколко дни дори. Забрави за всички т.н. „природни методи“ за контрацепция.

2.   Презерватитив

3.   Що се отнася до избора между презерватив и противозачатъчно отговора е прост и еднозначен-презерватив, защото категорично предпазва не само от нежелана бременност, но и от нежелани болести.
По отношение на презервативите всички купени от аптека са по презумпция добри, а има и евтинки по 20-25ст.
А и ако някой ти разправя колко много му стяга презерватива защото неговия бил най-големия на света или как усещането не било същото просто го изритай към банята да кара на добрата стара Мара шепова пет баджакова.

4.   №3 направо изтрепа рибата! Изключително полезен и верен коментар, най-вече финала! Освен казаното, мога да прибавя и варианта - когато съм с презерватив ми спада или пък- не мога да го вдигна, защото настояваш за презерватив. Също би следвало изритване по посока на банята...

5.   Аз лично предпочитам хапчетата. Жена на 35 съм, имала съм двама дълготрайни парньора (5 години) с които съм ползвала противозачатъчни, никога не съм имала фал (забременяване), нито някакви други проблеми като вагинални инфекции или венерически болести. Не съм го правила с други и нямам основание да смятам че са ми изневерявали. Ако познавате партньора и му вярвате не виждам смисъл да си разваляте удоволствието с презерватив. Съвременните противозачатъчни са ниско дозорани, почти нямат странични ефекти като напълняване или окосмяване, а в много случаи са и полезни - при хормонални проблеми, поликистозни яйчници, акне и т.н.

6.   И аз се интересувам за овулацията ?

7.   Щом нямаш съпруг, задължително презерватив. Противозачатъчните, дори най-модерните са на хормонална основа, тепърва ти предстои да раждаш. Не си докарвай зарази и течения, не дай боже страшни болести, каквото и доверие да имаш на партньора, не скланяй без презерватив!

ИМА ЗНАЧЕНИЕ ДАЛИ СИ ОМЪЖЕНА ИЛИ СИ С ГАДЖЕ - редовността на секса е различна, отношенията -също. Хапчетата не са за девойки, нито емоционално, нито здравословно, както искаш ме разбирай

жена, мед. с., 51г