Споделена история от Секс и интимност

Имам ли проблем?
Искам да попитам какво мислите понеже не мога да преценя дали имам проблем. Женени сме от 5 месеца. Преди това с мъжа ми сме спали заедно около 2 години, но последните месеци, когато сме вкъщи винаги като започваме да се гушкаме си пускаме порно или по телевизията или от лаптопа. Той казва, че може и без да гледа, но аз се възбуждам повече, когато поглеждам от време на време. Страх ме е, че вече като се награбим винаги посягам към дистанционното и само за това си мисля, докато той например се съблича или си слага презерватив. Мислила съм си да го направим някъде, където няма условия да си пуснем филмче, но в последно време го правим предимно в леглото, от където може всичко. В началото всичко започна като игра - да се възбуждаме повече, да повтаряме и да се състезаваме, но вече се плаша да не е проблем. Моля споделете мненията си.

Коментари

1.   Не е проблем, но мисля, че е време да се разнообразите. Това не значи, че трябва напълно да изоставите любимия си навик, но чат-пат правете и нещо друго.
Добра идея са и разнообразните играчки, а вече не е срамно човек да си ги поръча онлайн. Освен това има и страшно готино бельо, еротична литература... зима иде, но все пак има хиляди възможности човек да се разнообрази - не е нужно направо да се прави секс, но едно натискане в някой хвод, в колата, в дискотеката, защо не?
Ние сме женени от 10 г. и често излизаме само двамата на непознато място. Случвало ми се е да ме заговарят жени, как съм била свалила „това парче“, защото хората си мислят, че сме се забили преди 2 ч.
Поддържай свежа връзката си и не променяй поведението си, мисли се за негова приятелка и любовница, любима.

2.   Аз лично не виждам проблем щом те възбужда. Самият аз гледам порно, но когато правя секс предпочитам да се съсредоточа в партнъорката си. Не би ми пречел обаче пуснатия телевизор. Щом ти харесва всичко е позволено.

3.   Всичко е психика! Така е настроено съзнанието ти, че само това възбужда, а далеч не е така. Намери си нещо друго, което да те възбужда:играчки, грубости едва ли не, нови пози, нещо различно, а и ти самата си се сетила за решение, като смените мястото. Опитайте, защото така може да накараш и него да си мисли, че не те възбужда достатъчно!

Усмивка

4.   Просто си пристрастена към порното. Възбуждаш се от там, вместо от мъжа ти. Според мен проблема е, че или мъжа ти наистина не те възбужда достатъчно, или се притесняваш от него и търсиш утеха в порното.

5.   Дайте си малко почивка. Не дей насилвай нещата. 2-3 седмици въздържание от секс ще се отрази супер.

6.   Разбира се, че с времето ще стане проблем. Даже и сега се долавят признаци на зависимост. Прекратете незабавно тази практика, защото след време и порното няма да помага, сетивата се насищат с всяко дразнене и идва един праг, след който трябва още по-силен дразнител. Без да се стряскаш, обаче много от сексуалните престъпления имат корен точно там - в пресищането на сетивата, които искат нови и нови дразнители. Просто защото старите са му омръзнали и не действат. Сега може да ти изглежда абсурдно, но ако така продължи, ще видиш, че ще се променят и възгледите ти по този въпрос. А това е страшно.

7.   И аз го минах този период, но отмина... Също като вас всичко стана малко след сватбата... От 2 години не сме гледали порно и сексуалния ни живот пак си е страхотен